Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megértenétek,...

Szülők! Ti megértenétek, hogyha a gyereketek azt mondaná valamire, ami nektek fontos, hogy megcsinálja, hogy ő boldogtalan ebben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy rühellek tanulni, szó szerint rosszul leszek ha tanulnom kell. Ez valahogy általános iskolai és középiskolai éveimben kialakult, nem tudok rajta változtatni. Egyetemre se akartam menni de apám rám erőltette, mert azt mondta, még diplomával se garancia, hogy lesz munkám, de anélkül (akár szakmám is lehet, akkor se) esélytelen, hogy elhelyezkedjek bárhol is.

Ezért elkezdtem járni egy olyan szakra, ami hasznos, annyira nem érdekelt már kezdetekben se de ugye kit érdekel.

Na, gyűlölöm. RÜHELLEM!!! Nem csak a szak miatt, járhatnék én bárhova, azt is gyűlölném.


Szerintetek beszéljek erről a szüleimmel, vagy úgysem értenék meg?


2016. nov. 5. 14:09
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
33%
Szerintem az apukádnak nincs igaza mert diploma nélkül is el lehet helyezkedni csak jo szakképzettség kell hozzá. Ha teheted szerintem beszéld ezt meg veluk biztos megértik majd. Ha nem hat akkor eleg szuk a látókörük, nincs mit tenni.
2016. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Arra válaszolj csak, akkor miből akarsz megélni? Mert valami szakképzettséged muszáj szerezz, máskülönben mehetsz takarítani vagy a gyárba sor mellé apróért. Nem rosszból mondom, de olyan nagy a verseny a munkaerőpiacon, hogy semmi tudással értéketelen leszel sajnos.
2016. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy a kényszerérzet miatt utáltál és utálsz tanulni. De mi lenne, ha megkeresnéd azt a szakmát, azt a területet, ami érdekel, amiben szívesen dolgoznál és akkor nem kényszernek élnéd meg a tanulást!

Ahogy a mondás is tartja, aki szereti a munkáját, az nem dolgozik, hanem hobbija van.

2016. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én megérteném, a te életed, azt csinálsz vele amit akarsz. Viszont azt kihangsúlyoznám, hogy nem támogatlak anyagilag, ha nem tudsz megélni. Viszont abban támogatnálak, hogy azt tanuld, amit szeretsz, akár fél év pihenővel is, hogy rágyere mi érdekel. Gimiben én is utáltam tanulni, aztán olyan szakra mentem, ami tényleg érdekel, és örömmel tanultam, nem azért mert muszáj, hanem hogy minél többet megtudjak.
2016. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Ezesetben jobb, ha felkötöd magad. Ha nem tanulsz meg legalább egy szakmát, ami biztosítja a megélhetést, akkor csöves leszel. ÉS ÉN RÜHELLEM A CSÖVESEKET. Ráadásul, akkor te is összehugyoznád a szépen felujjított köztereket, amiket a MI ADÓNKBÓL fizette ki a kormány.

Az apád, azért csinálja ezt, mert azt szeretné, hogy boldogulj. Meg azért is, mert nem akar stresszes nyugdíjas éveket miattad. Legalább magadra légy tekintettel, ha már másokra nem tudsz.

2016. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mégis mit akarsz csinálni? Mert nem közhely, hogy az élet folyamatos tanulás. Ha van egy munkád, ott is tanulni kell majd és fejlődni, hogy előrébb juss. Persze lehetsz takarító is, nyilván új söprögetési technológiák ne sűrűn jelennek meg.
2016. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Szívesebben elvégeztem volna egy OKJ-s képzést két év alatt, aminek most nyáron lenne vége, minthogy elkezdjem ezt a több évig tartó tanulást. Tehát az, amitől boldog lennék: egy két éves (azaz rövid) képzés utána munka.

Nem tudom, hogy jött az, hogy az, aki nem akar egyetemre járni mert nem szereti, abból csöves lesz... Csövesnek se könnyű lenni, valami munka (akár minimálbéres is) mindig van. Aki az utcára kényszerül, az ennyit se vállalt be, aztán szépen lassan gyűltek a problémái és azon kapta magát, hogy "lehugyozta a házakat"...

2016. nov. 5. 14:50
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

"Ha nem tanulsz meg legalább egy szakmát..."

Kedves kérdező. Egy szóval se írtam, hogy egyetemről lenne szó.

SZÖVEGÉRTÉS!!!!! Látod már itt leszürhető, hogy életképtelen vagy. Világéletedben utáltál tanulni és ennek az lett a következménye, hogy egy egyszerű szöveget se tudsz értelmezni. Tudom, hogy a szövegértés képesség az olyan genetikai adottság, mint a szépség. De a gyenge felfogó képsességű embert is lehet fejleszteni, ha az illető akarja. Ergo, te nem akartad és egy hülye lett belőled.

2016. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, nehogy azt hidd hogy mindig van valami munka. A minimálbéres állásokat sem úgy hajigálják ám utánad.
2016. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
36%
Én is szülő vagyok és marhára nem érteném meg. Egyértelmű, hogy veled van a baj, már ne is haragudj, de ha már általános iskolában ez elkezdődött nálad, akkor ezzel az erővel és a te gondolkodásoddal már azt sem kellett volna elvégezned? Persze fiam, utálsz tanulni, hát akkor hagyd abba a sulit már 10 évesen. Azért ez marhára nem így működik. Szerintem te vagy marha lusta vagy és csak várod a csodát, hogy az öledbe hulljon mindenféle megerőltetés nélkül, vagy szellemileg kissé elmaradott vagy és azért esik ennyire nehezedre a tanulás, azért nem találtál még ennyi idősen sem olyat, ami igazán érdekelne. Tudod az életben rohadtul mindenért meg kell küzdeni, nagyon kevés ember van, akinek minden az ölébe hullik. Ha a szüleid nem erre nevelnének, akkor lennének nagyon felelőtlenek, mert egy életképtelen embert adnának a világnak, aki sehol nem állja meg a helyét, ráadásul hülye is. Tudod én hány olyan megkeseredett melóst ismerek, aki a szüleit hibáztatja azért, mert nem cseszegették a tanulással, amikor fiatal volt? Mert ha az apám szigorúbb lett volna, akkor most tartanék valahol, ha az anyám nem hagyta volna, hogy abbahagyjam a sulit....
2016. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!