Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyi fájdalmat hurcolok és...

Annyi fájdalmat hurcolok és kell vele együtt élnem, hogy legszivesebben meghalnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, egy idegroncs, lelkibeteg. Az anyámnak mindig is púp voltam a hátán az egész gyerekkorom lelki terorrban zajlott, néha meg is vert, tinézsder koromba csak fokozódott. Mindig azt éreztem, hogy az anyám irigy rám, hogy fiatal vagyok és előttem van minden, szépen meg is próbált tönkre tenni, sikerült is neki. Állandóan pénzt lopkodott a pénztárcámból, tartozást rakott a nyakamba amit a mai napig nem sikerültvissza fizetnem és nem tehetek ellene semmit. Anno, hogy elmeneküljek otthonról abból a negatív, lehúzó, degradáló környezetből, belemenekültem 3 éve egy kapcsolatba, ami nem működik már. Nem bírtam elviselni anyám gonoszságait, az örökös siránkozását és hogy csak arra voltam jó, hogy jól lehúzzon anyagilag és rám vetitse ki az összes nyomorát. Szeretetet, megértést, soha nem kaptam. A párkapcsolatom már nem működik régóta. Kiszerettem a páromból, nem akarok már vele lenni ő hiába szeret, nekem nem megy. Ez az állapot már kb egy éve tart. Azóta teljesen magamba zuhantam, hogy itt van mellettem.egy rendes férfi akit nem tudok már szívből szeretni és nem akarok vele lenni, de a kényszer meg mellette tart, mert anyámhoz visszamenni ahonnét elmenekültem nagyon nem akarok, egyedül meg nem tudnám fenntartani magam, mégúgy se, ha nem lenne tartozásom, de azzal meg már végképp nem. Megőrülök a fájdalomba, hogy az anyám így bánik velem. A születésnapomon annyit nem volt képes kinyögni, hogy isten éltesen egyetlen gyerekem, ellenben azzal tudott dicsekedni, hogy aznap vettek új tévét. 3 Napig bőgtem ez miatt, de ez csak egy apróság. A facebookra ki tudja tenni a nagy állatvédelmét, a kutyáiról képet olyan szöveggel, hogy "mindennél fontosabbak " , meg fényezi magát vadidegenek előtt, de tőlem hetekig meg se kérdezi hogy mi van velem. Én egy darabig erőlködtem, hogy kérdeztem hogy van,.de azonkivűl, hogy elpanaszkodta, hogy mennyire szar neki, mertnincs pénze kajára, meg gyógyszerekre (3 féle jövedelemből élnek a nevelőapámmal), utána annyi nincs benne, hogy megkérdezze, hogy én hogy vagyok. Egy önző, mindenkin átgázoló, gonosz ember.Ami megőrjít, az az, hogy a fejem fölött lebeg, hogy bármikor haza kell költöznöm, mert nem lesz más választásom, és tudom, hogy nem látnak szivesen. A kapcsolatom nekem már nagyon nagy szenvedés, mert nem tudom már szeretni a párom, de közbe meg fáj a kapcsolat kudarca és hogy tudom, hogy az egész rajtam bukik el, mert ő amúgy egy főnyeremény lehetne és már bennem van a vágy, hogy kisbabát szüljek, de ilyen kapcsolatba nem fogok. Pár hónapja már antidepresszánst és szorongáscsökkentőkönélek, annyira elhatalmasodott rajtam az életkörülményeimből adódó bizonytalanság, feszültség, aggodalom és munkám sincs. Nem kötött le az sem, folyton hibáztam és nem tolerálták a pánikrosszulléteimet. Állandóan stresszes vagyok, és úgy szorongok, hogy már komolyan attól félek, hogy egy kibírhatatlanabb napomon kinyírom magam, vagy csak simán annyira kikészülök, hogy kórházba kerülök. A munkahelyi kudarcaim miatt már úgy vagyok vele, hogy nem is tudnék semmilyen munkát ellátni, meg különben is minek dolgozzak, ha nem is tudok elköltözni egyedül, csak anyám szarját vonogatnák a fizetésemből. Meg tudnám ölni. Többször keltem már olyan indulatokkal, hogy legszivesebben megölném amiért tönkretesz és ellehetetlenít, nem még együtt éljek vele és jó pofát vágjak ahhoz, hogy ő amúgy meg nagyívben leszarja mindezt. Amikor ilyen dolgok vannak bennem, hirtelen megértem, hogy miért lehetnek azok az értelmetlennek tűnő ámokfutásos gyilkosságok amiket a híradóba látni. Nem látok kiutat az életemből, hogy hogy oldjam meg a problémáimat. Testvérem, rokonaim, barátaim akikre számithatnék nincsenek. Van, hogy napokon keresztül csak sírok és zabálom a nyugtatót, hogy tompitsam magam, de tudom hogy nem leszjó vége ennek. Mit tegyek? Be fogok kattanni :'((((
2016. nov. 29. 06:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ki kell ebböl másznod! Nem élhetsz egész életedben anyád árnyékában. Nem lehet hogy nem kiszerettél" a párodbol, csak rá vetíted ki a negatív érzéseid? Szerintem mond el neki hogy segítségre van szükséged, (azt írod szeret) aztán menj el pszichologushoz. Tudod vsn amikor az ember nem tud már egyedül feldolgozni dolgokat, de ezt fel kell ismerni. Nekem is borzalmas gyerekkorom volt, de meg kellett tanulnom magamaért is élni a jelenben. Van egy ember melletted aki szeret,ez nagy dolog! Èrtékes. Engedd el a multad ,ne gyötörd magad vele .Tessék harcolni a jelenedért!
2016. nov. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

JÓ szaqkember, méghozzá sürgősen, és kezdd el leszarni anyádat.


Én is belebetegedtem a mostohaanyám viselkedésébe, évek kellettek, mire rájöttem, hogy Ő a problémás, csak én hoztam - mint állandó célpont - a tüneteket.

Apámmal sem fényes a kapcsolat, néha bejön, leordít, aztán elmegy, érdemi beszélgetés évek óta nincs - amióta az a nő van -, már nem érdekel.


Én is belerohantam egy szar kapcsolatba, azóta szakítottunk, most új párom van, a régi jó értelemben vett ellentéte. Nemsokára kiköltözök hozzá, és nem érdekel, ki mit szól.

2016. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jártam már pszichologushoz ezekkel a bajaimmal, de nem tudott semmi okosat mondani, csak bólogatott, szörnyülködős fejeket vágott, én beszéltem majdnem végig. 4-Ik alkalom után nem mentem többet, pénzkidobásnak éreztem.
2016. nov. 29. 07:28
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus NEM azért van, hogy MONDJON bármit is, hanem, hogy meghallgasson, és rávezessen a dolgokra!

NEKED kell kimondanod a problémáidat, a lehetséges megoldást, mert akkor már nem félsz tőle, elengeded, stb.


Én hasonló helyzetből egy éve járok pszichológushoz, és most kezdem érezni, hogy van változás - főleg a személyiségemben. Határozottabb lettem, vannak céljaim, és nem félek szembemenni értük bárkivel. Egy éve sunyin meghúztam magam, és tettem, amit mondtak, mint egy cseléd.

2016. nov. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Dolgozz. Akár feketén.. A fizikai munka eltereli a sopánkodást.... A sorsod a kezedben van!
2016. nov. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul heti 5 napot full egyedul vagyok 0-24-ben, mert a parom kint dolgozik..de nem is biztos, hogy el tudnám viselni a jelenlétét ha mindig itt lenne, már annyit voltunk külön. Van hogy napokig ki sem megyek a panellukból, mert nincs miért. Nincs senki akivel beszélgethetnék. Buszozni meg a pánikbetegségem miatt nem tudok, és az egyedüli barátnőm is messzire költözött, csak a viberen beszélünk, de ott minden nap. A személyes találkozót nem helyettesiti. Meg ő már a masodik picivel terhes, nincsideje mindig velem foglalkozni a csalad mellett meg nekem irogatni. Ő ért meg egyedül kb , hasonló a.sorsa mint az enyém.. csak ő erősebb fejben
2016. nov. 29. 07:36
 7/19 A kérdező kommentje:
Feketén van egy kisebb munkám amit itthon tudok csinálni (kézműveskedés) de kb ez sem köt le nagyon, és nincs is rá nagy kereslet, van hogy hetekig semmi, es olyankor teljesen elmegy tole a kedvem
2016. nov. 29. 07:39
 8/19 anonim ***** válasza:
8%
Ugyanigy vagyok. Mar bucsulevelet is irtam. Anyam egesz eletemben vert, kinzott, alazott, most par eve jatsza a jo anyat, a belem kifordul. Apam szinten vert, csak o raadadaul 100 kg es 2 fejjel magasabb nalam. Nem egyszer dolt a szambol a ver es o meg kirohogott, oda utott meg parszor, ahol veralafutasos voltam, vagy vereztem. Suliban ezek miatt nem tudtam beilleszkedni, kikozositettek, fiu osztalytarsaim megvertek, rossz tanulo voltam. Normalis kapcsolatra keptelen vagyok. Bizalmatlan vagyok, hirtelenharagu, nincs libidom vagy onbizalmam. Panikrohamaim vannak napi szinten, em tidok aludni, ha megis sikerult 10-bol 8-szor alvasparalizisem es remalmaim vannak. Pszichologusra nincs penzem, nem is tudnek egy idegennek mehnyilni. Pszichuater adott gyogyszert de kikeszultem a mellekhatasoktol. Nemsokara tuti feladom, csak a hogyant nem tudom. A gyogyszerektol nem.biztos, hogy meghalok, Budapesten elek, leugranek valamelyik hidrol, utanaolvastam es korantsem biztos, hogy meghalok tole, vonat ele szivesen vetnem magam, mert azonnal megol, de akkor az egesz vonat engem fog utalni, es tonkreteszem a vezetot.
2016. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
A fizikai fáradság fontos! Ha nem akarsz melózni szerválj bringát és nyomás! Ne keress kifogásokat! Meglátod jobb lesz. Másnak is van problémája, de nem sajnáltatja magát! ( nem bántásból írom)
2016. nov. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
A pszichológusok jól ismerik az olyan életeket, ahol a gyerekkori "kötelező+ szülői szeretet elmaradása súlyos lelki gondokat okoz a gyereknek még felnőtt korában is. Ezeken a magával hurcolt sérelmeken azonban csak maga az érintett személy tud segíteni, helyette senki más, ég pszichológus sem tud tenni semmit, a gyógyszerektől pedig szépen lassan elhülyül. Nagyon könnyű folyamatosan másra hárítani minden problémát és azok megoldását is, de ebből a önsajnálatból ki kell tudni lépni, különben teljese becsavarodik az ember és akkor már önhibájából nem is akar kilépni, mert az a kényelmes, ha mindentől elzárkózik az önsajnálatba és ott érzi jól magát.
2016. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!