Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyi fájdalmat hurcolok és...

Annyi fájdalmat hurcolok és kell vele együtt élnem, hogy legszivesebben meghalnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, egy idegroncs, lelkibeteg. Az anyámnak mindig is púp voltam a hátán az egész gyerekkorom lelki terorrban zajlott, néha meg is vert, tinézsder koromba csak fokozódott. Mindig azt éreztem, hogy az anyám irigy rám, hogy fiatal vagyok és előttem van minden, szépen meg is próbált tönkre tenni, sikerült is neki. Állandóan pénzt lopkodott a pénztárcámból, tartozást rakott a nyakamba amit a mai napig nem sikerültvissza fizetnem és nem tehetek ellene semmit. Anno, hogy elmeneküljek otthonról abból a negatív, lehúzó, degradáló környezetből, belemenekültem 3 éve egy kapcsolatba, ami nem működik már. Nem bírtam elviselni anyám gonoszságait, az örökös siránkozását és hogy csak arra voltam jó, hogy jól lehúzzon anyagilag és rám vetitse ki az összes nyomorát. Szeretetet, megértést, soha nem kaptam. A párkapcsolatom már nem működik régóta. Kiszerettem a páromból, nem akarok már vele lenni ő hiába szeret, nekem nem megy. Ez az állapot már kb egy éve tart. Azóta teljesen magamba zuhantam, hogy itt van mellettem.egy rendes férfi akit nem tudok már szívből szeretni és nem akarok vele lenni, de a kényszer meg mellette tart, mert anyámhoz visszamenni ahonnét elmenekültem nagyon nem akarok, egyedül meg nem tudnám fenntartani magam, mégúgy se, ha nem lenne tartozásom, de azzal meg már végképp nem. Megőrülök a fájdalomba, hogy az anyám így bánik velem. A születésnapomon annyit nem volt képes kinyögni, hogy isten éltesen egyetlen gyerekem, ellenben azzal tudott dicsekedni, hogy aznap vettek új tévét. 3 Napig bőgtem ez miatt, de ez csak egy apróság. A facebookra ki tudja tenni a nagy állatvédelmét, a kutyáiról képet olyan szöveggel, hogy "mindennél fontosabbak " , meg fényezi magát vadidegenek előtt, de tőlem hetekig meg se kérdezi hogy mi van velem. Én egy darabig erőlködtem, hogy kérdeztem hogy van,.de azonkivűl, hogy elpanaszkodta, hogy mennyire szar neki, mertnincs pénze kajára, meg gyógyszerekre (3 féle jövedelemből élnek a nevelőapámmal), utána annyi nincs benne, hogy megkérdezze, hogy én hogy vagyok. Egy önző, mindenkin átgázoló, gonosz ember.Ami megőrjít, az az, hogy a fejem fölött lebeg, hogy bármikor haza kell költöznöm, mert nem lesz más választásom, és tudom, hogy nem látnak szivesen. A kapcsolatom nekem már nagyon nagy szenvedés, mert nem tudom már szeretni a párom, de közbe meg fáj a kapcsolat kudarca és hogy tudom, hogy az egész rajtam bukik el, mert ő amúgy egy főnyeremény lehetne és már bennem van a vágy, hogy kisbabát szüljek, de ilyen kapcsolatba nem fogok. Pár hónapja már antidepresszánst és szorongáscsökkentőkönélek, annyira elhatalmasodott rajtam az életkörülményeimből adódó bizonytalanság, feszültség, aggodalom és munkám sincs. Nem kötött le az sem, folyton hibáztam és nem tolerálták a pánikrosszulléteimet. Állandóan stresszes vagyok, és úgy szorongok, hogy már komolyan attól félek, hogy egy kibírhatatlanabb napomon kinyírom magam, vagy csak simán annyira kikészülök, hogy kórházba kerülök. A munkahelyi kudarcaim miatt már úgy vagyok vele, hogy nem is tudnék semmilyen munkát ellátni, meg különben is minek dolgozzak, ha nem is tudok elköltözni egyedül, csak anyám szarját vonogatnák a fizetésemből. Meg tudnám ölni. Többször keltem már olyan indulatokkal, hogy legszivesebben megölném amiért tönkretesz és ellehetetlenít, nem még együtt éljek vele és jó pofát vágjak ahhoz, hogy ő amúgy meg nagyívben leszarja mindezt. Amikor ilyen dolgok vannak bennem, hirtelen megértem, hogy miért lehetnek azok az értelmetlennek tűnő ámokfutásos gyilkosságok amiket a híradóba látni. Nem látok kiutat az életemből, hogy hogy oldjam meg a problémáimat. Testvérem, rokonaim, barátaim akikre számithatnék nincsenek. Van, hogy napokon keresztül csak sírok és zabálom a nyugtatót, hogy tompitsam magam, de tudom hogy nem leszjó vége ennek. Mit tegyek? Be fogok kattanni :'((((
2016. nov. 29. 06:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Le kell zárni a múltat. Sokaknak volt rossz gyerekkora, sokakat bántottak. De felnőttként nem lehet már ebben élni.

Örülj, hogy már nem vagy gyerek, hogy nem a szüleidtől függsz, hogy a saját életedet élheted.

Ne akard, hogy szeressen anyád, ha egyszer nem szeret. Fogadd el, hogy ő ilyen. De lehet, hogy a maga módján szeret. De ne várd, hogy ő olyan legyen, amilyennek szeretnéd, mert nem olyan. Így állandóan csalódni fogsz.

Fogadd el, hogy ilyen, nem fog változni, és ne akarj tőle semmit. Magaddal, a pároddal, a saját életeddel foglalkozz.

Neked az egész életed a múlton való rágódásról szól. Így persze, hogy nem tudsz normálisan dolgozni meg semmit.

Pedig a munka jót tenne, elfoglaltság, nem lennél sokat egyedül. Szóval szedd össze magad, ne a múltba nézz, hanem élvezd a jelent, várd a jövőt.

2016. nov. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Tele vagy onsajnalattal es masok hibaztatasaval.

Te egyedul te vagy felelos a sajat sorsodert.

Nem koszontottek fel ? Es ? Osszedolt a vilag ?

Ha unod az eleted add masnak aldozd fel magad menj el onkentesnek szolgalj masokat.

Marmilyen felekezetu gyulekezet szivessen fogad.

Az onsajnalat masok segitesevel mulik el.

2016. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 kovpet ***** válasza:
81%

Anyád rossz ember. Erről nem te tehetsz. Ami eddig volt, azt már nem tudod befolyásolni, de legalább innentől ne tudjon bántani. Szakíts meg azonnal minden kapcsolatot vele azonnal.


A fizikai fáradtság tényleg jó, sportolj, az jót tesz és barátokat is szerezhetsz vele.


A tartozásnak egyszer vége, akkor jobb lesz. Amúgy ezzel nem lehet valamit kezdeni máshogy? Csak a te neveden van? Ő nem kezes vagy adóstárs? Mire vetted fel és mennyi volt, mennyi van még? Nem jelzálogos? Ha az, akkor fedezi az ingatlan a hitel mértékét?

2016. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
0%
Egyik válasz sem ér semmit, elolvastam az összeset.
2016. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Már bocs, de ha ilyen szerencsétlen vagy, akkor majdnem mindegy, ki mit tanácsol neked.

Nem dolgozol, mer épp nincs kedved, szar a kapcsolatod, de nem adod fel mer olyanodvan, nem buszozol mer olyanodvan... hát most erre mit lehet mondani, szerinted?


A tartozással kapcsolatban írhatnál konkrétabbat. Válaszolj #13-as kérdéseire.

Amúgy meg fogd magad, keress egy állást az ország másik csücskibe, mellé egy egyszobás valamit aztán kész.

2016. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

Ehhez az állapothoz nem pszichológus kell, hanem pszichiáter! Háziorvos ad beutalót, úgy ingyenes. Segít lábra állni annyira, hogy képes legyél elmenni dolgozni. De neked is akarnod kell, partnernek kell lenned.


Azért az érdekelne, hogy rakott anyád a nyakadba tartozást?! Ha nem egyezel bele, úgy nem tud ilyet tenni.


Szard le anyádat. Szarj le mindent, csak az legyen a fontos, hogy meggyógyulj. Ehhez most orvos kell, és megfelelően adott gyógyszerek, és terápia.

Állj fel, menj el beutalóért holnap. Kérd a háziorvost, hogy sürgősséggel adja.

Addig is: menj ki a lakásból, és menj tempósan sétálni, vagy futni. Fuss, míg csak bírsz, fáraszd el magad minél jobban. Mindennap! Holnap reggel kezdd is el, ne keress kifogást. Akármilyen szarul is érzed magad, csak csináld.

Nyugtató mindig legyen nálad, ha kilépsz a lakásból, de lehetőleg ne vedd be, vagy ha már nem tudsz meglenni nélküle, kezdd el fokozatosan és tudatosan csökkenteni az adagot.

Tudom, mit beszélek, pánikbeteg vagyok, és voltam már nagyon mélyen.

2016. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 hurda tibor ***** válasza:
69%
Az előttem szólók lényegében mindent leírtak amit szerettem volna.Annyit hozzá tennék hogy szerintem külföldön vállalj munkát,nemkell olyan messze ,Ausztriában pl.Nem tudom milyen végzettséged van,de mosogatónak nem kell végzettség,nem egy álom munka,de nincs sok felelősség sem,max eltörsz egy tányért,kint 1200 eurót minimum kapsz érte plussz szállást és kaját.Így még az adósságot is tudod törleszteni,és félre is tudsz tenni.A környezetváltozás is jót tenne szerintem,kijutnál mondjuk tirolba hidd el hogy terápiás hatással lenne rád..Tudom ajánlani még a Titok című filmet ,nekem bevállt: https://www.youtube.com/watch?v=bmJTmhBJYcI A gyógyszereket szerintem minnél előbb hanyagold mert az eddigi gondjaid mellé társul egy jó kis elvonás az lessz igazán szép..Szétszednek ezek..Remélem rendbejön minden csak tegyél érte mert így rosszabb lesz csak!:)
2016. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi van veled?
2016. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nem tudom, hogy egyáltalán valós-e ez a probléma, de azért válaszolok.


Ingyen és bérmentve az alábbiakat tanácsolom:


- szomszéddal folytatott fél órás beszélgetés 100-szor többet ér, mint 1000 pszichoember (saját tapasztalat)

- a segítséget mindig onnan kapod, ahonnan nem várod, persza csak akkor, ha megérdemled

- pároddal kell foglalkozni, mert ő megérdemli

- muttert emberként kell kezelni és kész. Köszönésen kívül nem kell vele több kapcsolatot létesíteni. (Jó napot! - Jó napot!)

- olyan munkát kell keresned, amit szívesen végzel, még akkor is ha nincs kedved!!!! majd menet közben megjön a kedv és még a Nap is kisüt!

- a pszicho-emberek nekem még olyat nem tudtak mondani, ami segített volna. Max. bólogatnak, mint a barna tacskó kutya a zsiguli hátuljában

- állítólag mindenki olyan környezetbe születik, mint amilyet megérdemel

- saját magadnak kell megtalálni a kiutat a gödörből

- neten sok, hasznos, ingyen információ elérhető

- ha dolgozol, akkor függetleníted magad anyukádtól, mert nem vagy ráutalva más segítségére, pénzére

- menj el sétálni, kirándulni, hogy ne mindig a saját hülyeségeiddel foglalkozz!


kb. ennyi. Ha ezeknek a dolgoknak a felét félig megcsinálod, már akkor is előrébb vagy, mint most.


Azt mondják, hogy a megoldatlan problémákkal ismét és ismét és ismét szembesülnünk kell.


Kellemes Ünnepeket és Isten Éltessen Sokáig Születés- és Névnapod Alkalmából idén és az elkövetkező legalább még 100 évben! :-)


Most felköszöntöttelek Téged így látatlanban. Ezért már nem kell szomorkodnod. Anyukád pedig hiába vett új Tv-t, mert nem sok értelmes, normális nézhető műsor van benne.

2016. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!