Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen már az, hogy az egyik...

Milyen már az, hogy az egyik gyerekét a szülő jobban szereti, azért mert szebb mint a másik?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is jobban szeretik a hugomat, mert ő a legkisebb. (Pedig bőven 20 felett vagyunk mindketten)


Éreztetik is velünk, hogy ki a fontosabb, kiért tesznek meg több mindent, és ez így volt mindig is.


Vannak dolgok, amik sebek maradnak, de alapvetően átálltam arra, hogy élem az életem, boldog vagyok, a szüleimmel meg törekszem egy normális, valamennyire családias kapcsolatra, hiszen felneveltek, szerettek. (Még ha ezt a dolgot NAGYON rosszul is kezelték)


A te esetedben főként arra kell vigyázni, hogy az önbizalmadat ne rombolják le - Nem szebb a tesód, ne hagyd, hogy ezt a gondolatot ültessék el benned! Nem veled van a gond, hanem velük!


Nem tudsz ezen változtatni, így próbáld meg minimálisra csökkenteni a találkozásokat, beszélgetéseket, és éld a magad életét!

2016. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Van ilyen! Nálunk is ez van. Egyszerűen a külsőre sokkal jobban adnak az ilyen szülők,mint az te gondolnád. Egyszerűen fontos a külső,szerintük azért,mert pl munkahelyre se vesznek fel rondát,míg ha dekoratív vagy,nagyjából nyert ügyed van. Én már beletörődtem,valahol mégiscsak igazuk van :-(:-(:-(
2016. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Normális szülő ilyet nem tesz, lehet, hogy félreértesz valamit. (?)

Minden gyerekükért tűzbe mennének, biztos vagyok benne.

Csakhogy, mivel nem vagytok egyformák, egyikőtöket ezért, a másikotokat azért szeretik, de egyforma intenzitással, abban biztos lehetsz!

2016. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon ritka az, hogy egy szülő az egyik gyerekét jobban szereti. Persze itt a gyk-n nagyon sok ilyen gyerek van, de a nagy részük feltehetően beképzeli magának.
2016. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem ritka, hogy az egyik gyereket jobban szeretik. Sok szülő titkolja, de sokról lerí. Megtörtént eset : anyuka fiának pénzt, bort adott karácsonyra. Menyének új női táskát. Lányának pedig kivett a szekrényből a konyharuhát. Én is ott voltam. Nekem senki nem meséli be, hogy ez nem kivételezés. Ez csak egy kiragadott család a sok közül. Én személy szerint a magyar nőket a világ egyik legpocsékabb anyjának tartom. Feleségről már nem is beszélve. Van kivétel is szerencsére. Sajnos egyre kevesebb.
2016. dec. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

5 primitív, bunkó, általánosító

Ha ilyen emberek járkálnak ide, mint te, akkor nem csoda, hogy hülye kommenteket olvasunk erről.

A magyar anyák? Sok-sok millió nő. Mindegyik szar? Meg persze ugye te tudod, hogy a többi 300 nemzet anyál milyenek? Szánalmas vagy.

2016. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

5 primitív, bunkó, általánosító

"Ha ilyen emberek járkálnak ide, mint te, akkor nem csoda, hogy hülye kommenteket olvasunk erről.

A magyar anyák? Sok-sok millió nő. Mindegyik szar? Meg persze ugye te tudod, hogy a többi 300 nemzet anyál milyenek? Szánalmas vagy."


Fáj az igazság magyar "anyuka" ? :)

2016. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ne offoljátok a kérdést. A vitákat rendezzétek le privátban légyszíves.


Szóval az a helyzet, hogy nem vagyok csúnya. Nagyon szép arcom van, hosszú, egészséges hajam, csinos ruháim. De 70 kg vagyok a 165 centimhez, ami nem éppen kevés de azért nem is vagyok kórosan elhízva.


Kicsit bánt, hogy apukám SOSEM dicsér meg engem. Bezzeg a moastohatesómat folyamatosan. (Kiskora óta neveli, mielőtt valakinek perverz gondolatai támadnának..) De nem csak a külsőmmel kapcsolatban. Én nagyon jó tanuló, közösségi, nyitott ember vagyok. Önkénteskedem, diákmunkázok, két középfokú nyelvvizsgám is van.

A mostohatesóm ilyen szempontól elég középszerű. (Persze ő is egy szuper ember, nem leszólásból mondom. Csak mint tény.)

Mégis ő van sztárolva folyamatosan..


A nagyszüleim is ilyenek amúgy, csak ők az unokatesómmal (szintén lány). Nem számít nekik, hogy milyen eredményeim vannak, milyen versenyeket nyerek, stb, az a lényeg, hogy az XY milyen szép, meg milyen jól öltözködik..


Nem mondom, hogy ez életem tragédiája, de azért bosszantó.

2016. dec. 2. 16:33
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Én amikor le diplomáztam csak annyit mondták, hogy ügyes vagyok.

Unokatestvérem valami random fitnesz versenyen 2. lett és nagyobb party volt, mint egy esküvőn.

Szerinted? :)

A család a legundorítóbb és vissza húzobb dolog amit én eddigi életemben észrevettem. Anyám jobban szereti bátyám, mert ő érettségi után már ment dolgozni havi 110ezerért és már van barátnője 5 éve, míg én még otthon lebzseltem míg le diplomáztam és sose volt barátnőm :D Szó ami szó én kerülöm őket inkább. Most lesz 2. éve, hogy egyedül fogok karácsonyozni és sokkal jobban élvezem

2016. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!