Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek, voltatok már...

Feleségek, voltatok már féltékenyek egy másik feleségre, mert ő sikeresebb/szebb/jobb nálatok? Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés
Én a kolléganőmre vagyok nagyon féltékeny. Egyszerűen azt érzem, ő mindent elért, amit én nem. Nekem két gyermekem van, 31 éves vagyok, a férjem munkanélküli, én tartom fent a családot, a 2. gyerek születése után kissé meghíztam, nem tudok már olyan jó ruhákat venni, amiket régen tudtam, így eléggé elhanyagolt vagyok. Kolléganőm magasabb posztban van, mint én, pedig fiatalabb nálam 3 évvel. Neki csak egy fia van, a férje tehetősebb családból való, nagyon helyes pasi, külföldi. Mindig elviszi a feleségét, meg gyerekét nyaralni, megvesz a feleségének mindent, nagyon szép házban laknak stb. Engem már nem tudom, mikor vitt el a férjem akárhová is. Mindennap, mikor látom a nőt, arra gondolok, hogy basszus megint milyen jól néz ki, elmehetne modellnek, én meg mekkora egy lúzer vagyok. Annyira szar érzés. Egyre lejjebb csúszom a lejtőn..semmi sem sikerül. A gyerekeimet persze, nagyon szeretem, de a férjemmel is problémák vannak, semmi szeretet nem mutat már, itthon van egész nap, elhanyagolja magát, döglik. Nagyon irigyelem a kolléganőmet, csodálatos élete van. Én meg már lassan attól tartok, hogy kirúgnak, mert nagyon leeresztettem.
2011. febr. 26. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre bizony jogosan vagy féltékeny.


De szerintem itt neked nem az igazi bajod.Abba a hibába estél, hogy más életét nézed, ahelyett, hogy a sajátoddal foglalkoznál. Vajon mik lehetnek számodra az igazi értékek?lképzelhető, hogy önismereti és önértékelési problémáid vannak?

2011. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A külsőség ellen tudsz tenni, csak akarnod kell, ami tudom nehéz.

Férjedet meg finoman rugdosni kell, nehogy mélyebbre süllyedjen, ketten fogjatok össze! Remélem lehet és sikerülni fog!

Amúgy gondolj arra, hogy sok embernek, lehet úgy néz ki gyönyörű élete van, de nem olyan biztos az! Munkatársam is egy gyönyörű nő volt, mindenünk megvolt, kb. mint az általad meséltnél, a háttérben meg a férje félre ment mindenkivel, és verte asszonypajtit.

Tegyél az életedért, és szebbnek fogod látni!

2011. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen férjem lenne, bizony én is irigykednék másra, már bocsi.

Beszélj vele, hogy csináljon már magával valamit, mert különben feleség és gyerekek nélkül marad.

2011. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos ideig én is féltékeny voltam a barátnőmékre. A férje még a cipőfűzőjét is bekötötte. Jól ment nekik. Nem volt csinos, de mindig az utolsó divat szerint öltözködött, hetente járt fodrászhoz, És egyszercsak apuka félrelépett. El is váltak!
2011. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem arról van szó, hogy luxuskörülmények között akarok élni, nekem az emberi kapcsolatok az elsődlegesek, csak tudjátok, mikor hazamegyek fáradtan, halomban áll a mosatlan, mindenhol csak a kupi, gyerekek éhesek, mert a férjem nem képes egy virslit sem kifőzni és már rohadtul elegem van. Nem talál munkát, pedig diplomája van, nyelvvizsgája. Jó pasi volt, most kopaszodik, elhízott, szakálla kezd lenni. Fáradt vagyok, csalódott és nem érzem magam nőnek. És akkor jön az, hogy bezzeg a kolléganőmnek félisten a férje, ő meg topmodell kinézetű, mindketten dolgoznak, de legalább számíthat a férjére, a gyerekkel is tudnak foglalkozni stb. Sokat beszélgetünk és mindig vidám, sosem mond semmi olyat, hogy basszus megint nem tudom befizetni a villanyszámlát, vagy már 1 éve nem voltam fodrásznál. Nem irigyelem tőle, hanem inkább azt sajnálom, hogy nekem negyed ilyen színvonalú életem nincs. És kb 4 év alatt a fiatalos, életvidám nőből egy önbizalomhiányos, kiégett nő lett.
2011. febr. 26. 16:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de elég semmirekellő a férjed. Az egy dolog, hogy nem talál munkát (önhibáján kívül), de akkor csinálja meg otthon a házimunkát, bőven belefér az idejébe. Ha sokáig így folytatja, csomagold össze a cuccát, és küldd haza anyucihoz, szenvedjen ő vele.
2011. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ismered azt, hogy ne irigyelj másokat nem tudod későbbi sorsát?! Nézd meg, hogy mennyire igaz!
2011. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne legyél rá féltékeny, hanem magadból próbáld kihozni a maximumot. Nem kell a tökéletességre törekedned, hanem inkább arra, hogy ha magadra nézel, az valamennyire elégedettséggel töltsön el. Biztosan vannak olyan dolgok, amikben te is jó vagy, csak talán most, az adott helyzetben nincs lehetőséged kibontakozni. Keress magadnak valami olyan elfoglaltságot, ahol értékesnek érzed magad!
2011. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se a nővel kéne foglalkozni, hanem magadat kéne rendbehozni. Gondolom nem akarsz 40 éves korodra 120 kilós, zsíros hajú, igénytelen nő lenni egy bunkó férjjel a hátad mögött.

Kezdj el otthon tornázni, vegyél új ruhákat (turkálókban is ki lehet fogni nagyon csinos ruhákat fillérekért), sminkeld ki magad, legyen mindig frissen mosott hajad stb.

A férjeddel pedig beszéld meg a problémákat, adj neki ultimátumot.


Amúgy a látszat sokszor csal, nem mindenki szereti kiteregetni a problémáit másoknak, inkább megtartják a látszatot. Honnan tudod, hogy nem csalták meg soha egymást, hogy nem veszekednek és nincs ezernyi hiteladósságuk? Ezeket nem tudhatod.

2011. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően magaddal van a problémád. Nem hiszel magadban, nem tartod magadat elég jónak, nincs önbizalmad. Ez lényegében egy dolog, ezen kellene változtatnod. De ne úgy, hogy még szebb legyél, mint a kolléganúőd, hanem hogy te magad legyél, de nagyon jó kiadásban. És godnold azt: én vagyok a magam valóságában a legjobb.

Így megszűnne ez a szörnyű összehasonlítgatósdi, ez a szörnyű örökös alulmaradás, az irigykedés szörnyű érzése, az irigykedés elfojtása, a féltékeynség, stb. Ezek mind szörnyű mérgek, amik megkeserítik az életedet, még beteg is leszel miattuk előbb utóbb. Szóval hagyj fel vele.

2011. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!