Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El tudok költő zni otthonrol...

Jozetha kérdése:

El tudok költő zni otthonrol szuloi engedely nelkul?

Figyelt kérdés
Az a helyget, hogy a szuleim elvaltak es anyam utal, apam alkoholista, apammal elek mert anyam eddig vert, de apam is nekiallt verni engem es a hugom, es azt tervezem, hogy elszokok otthonrol baratomhoz masik varosba. Hallottam olyanrol, hogy ha betoltom a tizenhatkdik eletevem akkor gyermekvedelmisekhez forduljak es kerhetem hogy a baratomnal helyezennek el(tulajdonkeppen baratom szuleivel el es at szeretném tenni a gyamsagot az o szuleire, ok bele is egyeztek)? Lehetseges ez? Majusban toltom a tizenhatot, akkor mar januarban benne vagykk a tizenhatodik eletevemben? Akkor ez igaz? Meg lehet ezt valahogy oldani?! Kerlek segitsetek... 15/L 2016.12.02.

2016. dec. 2. 18:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ez esetben elmagyarazom. Apam mindig ha van penze iszik. Ilyenkor ut ver minket ok nelkul. En szeretnek nem ilyen elettel felnoni, es a hugomnak sem tesz ez jot. Szeretnem ha negy ev mulva nem arra emlekeznek vissza, hogy karacsonykor apa vereste vert minket. Volt mar olyan, hogy ugy megutott engeem, hogy utanna húsz percig remegtem, es lefejeltem a szekrenyt, utanna ugye lefekudtem a foldre, es rugdosott.. Ez azert nem a nevelesbe tartozik ha a gyerek nem csinal semmit csak epp eszik es az apuka pedig negyedik liter vodkajat kortyolgatja es bantka a gyerekeit.
2016. dec. 2. 19:34
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik liter vodkájáááát? Akkor nem kell elköltöznöd. Feldobja a pacskert hamarosan.
2016. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
ha valóban bajban vagy, ne a pasasodhoz akarj költözni, hanem szólj a tanárodnak/gyerekvédelmis tanárnak/ gyámügynek vagy akár az első szembejövő rendőrnek
2016. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Valahogy nem tudok hinni neked. Talán a négy liter vodka miatt.
2016. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elver téged úgy hogy siralmasan nézel ki menj el a rendőrségre vagy hívd fel őket. Az jobb lenne ha akk tudnád őket felhívni ha rájön az elmebaj.
2016. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

most azonnal fordulj a gyámhatósághoz. nem kell ahhoz 16 évesnek lenni,hogy szólhass nekik mi zajlik otthon. ha tényleg igazolni tudják,akkor téged és a tesódat máshova helyeznek el valószínűleg(de szerintem maradhattok együtt).

DE ne költözz a barátodékhoz. most szép és jó minden, de mennyi rá az esély,hogy később is együtt maradtok? mert ha szakítotok megnézheted magad,hogy hova menj.


ha az osztályfőnöködnek szólsz,hogy mindkét szülőd ver,kezdetnek annyi is elég,majd ő intézkedik,kötelessége. nehogy már büntetés nélkül maradjon , igenis vegyék elő a szüleidet.

2016. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Aha és el is tartatnád magad meg a húgod a barátod szüleivel?
2016. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Najusban valtottam volna gyamot de nostmar tenyleg nem birom itthon.

Termeszetesen ha baratomhoz koltozok es osszeveszes kesz vagy valami meg ott a kollegium. Nem kell aggodni es azzal jonni higy mi lesz ha osszeveszunk, engem az erdekelne higy tudnek itthonrol minel hamarabb elkoktozni es nen rokonhoz, ugy hogy tuti ida mehessek azaz ahhoz, akihez akarok :(

2017. febr. 22. 18:59
 19/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok, már elindítottam a szülői ház elhagyása pert, köszönöm a sok választ! Ma jött meg a határozat, hogy mehetek otthonról :) Végre jobbra fordul az életem, és nem kell többé félve hazamennem suliból, hogy apám megint hulla részeg-e :)
2017. máj. 24. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!