Ezt hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Szüleim 1 órával közölték velem, hogy válni fognak 25 év párkapcsolat (abból 19 év házasság) után. Nagyon nagy pofon volt ez most nekem, mert azt hittem, hogy az övék a mintaházasság. Nagyon szeretem őket, és nem akarom elveszíteni a megszokott életet. Rosszul esik ez nekem, 4 héttel karácsony, 5 héttel a 18. születésnapom előtt (bár ez mikor nem esik rosszul az embernek?). Szerencsére nem haragban válnak el, hanem barátként, Apa még hitelt is vesz fel, hogy Anya el tudjon költözni egy kisebb lakásba. Apának időközben egy új kapcsolata is lett, de nem neheztelek rá, és egyikőjükre sem. Nem érzek haragot, csak csalódottságot és ürességet. Egy hete mondták ki a válást, velem most közölték. Kb húsz-harminc perce felváltva sírok és csak nézek ki a fejemből. Mindegyikőjüket szeretem, és nem akarom (nem fogom) elveszíteni. De ez most hatalmas pofon volt számomra. Hogy tudom ezt feldolgozni?

2016. dec. 3. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

"Szüleim 1 órával közölték velem, hogy válni fognak"

"Egy hete mondták ki a válást, velem most közölték."

Skizofrének a szüleid, vagy 4 darab szülőd van? Vagy belezavarodtál az unalmadban kiírt hazugságba?

2016. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Tényleg nem értem. 1 órája közlik, hogy elválnak, te most ezért sírsz. Majd írod, hogy 1 hete elváltak? Unatkozol így szombat reggel?
2016. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Szia ! Úgy ahogyan most csinálod ! Így tudod feldolgozni ! Kiírod magadból,és sírsz.A sírástól megkönnyebbül a lelked.Azt meg el kell fogadnod hogy ők a szüleid,és ők döntöttek így.És annak ellenére hogy fáj,de hidd el hogy ez még a jobbik eset,hogy nem vitatkoznak,és nem járatják le egymást.Tudod vannak viharos válások is.Sajnálom !
2016. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, "kedves" bunkó első, még nem voltam eléggé a padlón. Akkor átfogalmazom: egymással egy hete beszélték meg, nekem most mondták el egy órája.
2016. dec. 3. 11:32
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy szoktam a legnagyobb tragédiákat feldolgozni, hogy rohanok Gyakorizni. Temetés, válás, halálos betegség... irány a Gyakori, hogy begyűjtsem a sablonos "az idő majd segít, beszéld meg, foglald el magad, ne add fel" válaszokat.
2016. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Látom itt sem érdemes kérdezni, az embert, miután a padlóra került, még meg is rugdossák. Gratulálok a színvonalatokhoz! 4-ből 1 olyan válasz, ami nem arról szól (burkoltan), hogy milyen hülye vagyok, hogy itt kérek tanácsot...
2016. dec. 3. 11:46
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Mar egy hete elvaltak es a gyereknek most mondtak el, ha jol ertelmezem. Nem kell egybol rosszhiszemuskodni.

Szuleid reszerol ez nem fair. 18 evig jatsszak neked a mintahazaspart es kozben szep csendben elvalnak, majd utolag mindezt a pofadba fagjak. Gondolom, nem egy honapja kezdodtek a gondjaik, hanem nagyon reg, ha mar a valasig jutottak. Oke, h a gyereket nem szabbad a gondokkal terhelni, de ez??!!? Amugy igen, irj naplot, blogot, olvass hasonlo torteneteket, engedd meg magadnak a duhot, a csalodottsagot, ne fojtsd el az erzelmeidet.

2016. dec. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Régebben tényleg nagyon szerették egymást. Pár hónapja alakult ki a feszültebb légkör, azt mondták. Egy hete mondták ki egymásnak a válást, előtte esténként sokat beszéltek erről.
2016. dec. 3. 11:52
 9/15 A kérdező kommentje:
Még nem váltak el. Egy hete beszélték meg, hogy el fognak, nekem most mondták el.
2016. dec. 3. 12:06
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Próbáld a pozitív oldalát nézni (van, igen):

- nem haragban válnak el, nincs üvöltözés, zsarolás, terror stb.

- talán így boldogabbak, nyugodtabbak lesznek.

Vannak, voltak ennek előzményei, egy válás ennyi év után nem hirtelen jön. Csak te erről nem tudsz, nem tudtál, ezért ért hirtelen. Valószínűleg jobb lesz nekik így, ezt vedd figyelembe.

Az élet örökös változás. Ettől nagyobb trauma sose érjen, azt kívánom. Fel a fejjel!

2016. dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!