Ezt hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Szüleim 1 órával közölték velem, hogy válni fognak 25 év párkapcsolat (abból 19 év házasság) után. Nagyon nagy pofon volt ez most nekem, mert azt hittem, hogy az övék a mintaházasság. Nagyon szeretem őket, és nem akarom elveszíteni a megszokott életet. Rosszul esik ez nekem, 4 héttel karácsony, 5 héttel a 18. születésnapom előtt (bár ez mikor nem esik rosszul az embernek?). Szerencsére nem haragban válnak el, hanem barátként, Apa még hitelt is vesz fel, hogy Anya el tudjon költözni egy kisebb lakásba. Apának időközben egy új kapcsolata is lett, de nem neheztelek rá, és egyikőjükre sem. Nem érzek haragot, csak csalódottságot és ürességet. Egy hete mondták ki a válást, velem most közölték. Kb húsz-harminc perce felváltva sírok és csak nézek ki a fejemből. Mindegyikőjüket szeretem, és nem akarom (nem fogom) elveszíteni. De ez most hatalmas pofon volt számomra. Hogy tudom ezt feldolgozni?

2016. dec. 3. 11:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nekem is elváltak, kegyetlen rosszul esett, de nálunk nem volt szép a válás. Semmit nem tehetsz, ez a kettejük magánügye, max folyamatosan támogatod azt, aki egyedül marad (ahogy látom, anyád lesz az).
2016. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat!
2016. dec. 3. 14:20
 13/15 anonim ***** válasza:
35%
Egy szó: VODKA!!!
2016. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt, de néha ez a legjobb. Ha nem tudnak együtt élni, akkor szétmennek, inkább, mint hogy a folyamatos üvöltözéssel meg játszmázással megmérgezzék a saját életüket és a te életedet is. (mert lehet, hogy most nem üvöltöznek, de az ember csak tarthatatlan állapotban szakít, szóval előbb-utóbb tűzfészekké válna az otthonotok, ha együtt maradtak volna)

És tőled nem válnak el. Kevesebbet láthatod majd az egyiküket, de nem haltak meg, bármikor tudtok majd telefonálni, találkozni :) Plusz ha mész továbbtanulni másik városba, akkor úgyis el kell költöznöd. Vagy ha lesz egy komoly barátod, akkor vele költözöl majd össze. Szóval egyébként se élnétek örökké egy háztartásban.

Hogy hogy tudod feldolgozni? Sírd ki magad, aztán aludj egy nagyot. Találkozz sokat barátokkal, sportolj, tanulj, járj bulizni, programokra, élvezd ki a maradék középiskolás idődet. Így a szüleid nyugodtan el tudják intézni a dolgokat úgy, hogy te nem vagy ott, és neked is elterelődnek a gondolataid.

2016. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a sok bunkó embert:)

Sajnalom,de en is azt tanacsolom mint az elozok,üsd el az idot valamivel es sird ki magad.Az meg nagyon jo ,hogy baratkent valnak el,az en szuleim egyutt vannak,de csak az orditozas megy.

2016. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!