Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ezesetben tenni?...

Mit lehet ezesetben tenni? Anyám előre eltervezte az életemet!

Figyelt kérdés

Most egy mezőgazdasági szakközépbe járok, együtt választottuk, mert jobb volt, mint a másik eshetőség. Anyám azt akarja, hogy érettégi után maradjak 1 évet vidékfejlesztő OKJ miatt. Azt se tudom, mi az, de elvileg jól keres.

Ezután állatorvosira akartam menni. Már kb. 2 éve ez a tervem. De most inkább tanári pályában gondolkozom. Viszont anyám hallani se akar róla. Azt mondta, a tanárok rosszul keresnek. Emiatt nem engedi. Még majd néha felhozom a témát.

De vasárnap voltunk pesten és elmentünk az állatorvosi előtt és belekezdett valami mondókába, hogy mi lesz majd ha ide járok, én meg mondtam neki, hogy nem is biztos. Erre azt mondta, hogy de biztos!

Amikor először felhoztam, hogy szakközép helyett inkább gimibe mennék, azt mondta, hogy nem is engedte volna, mert már tudom mi leszek.

De én már nem akarok állatorvos lenni.

Azt akarja, hogy állatorvosi után nyissak állatklinikát a régi házunkban...

Hogy lehetne leépíteni? Mindenért üvöltözni kezd.

Nem olyan nagy szempont a fizetés, mert édesapám meghalt és ha betöltöm a 18-at, öröklök utána, nem kis összeget.



2016. dec. 5. 17:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: "Csakhogy az állatorvosnak, ha kérik, egészséges állatokat el kell altatniuk és én erre képtelen lennék. " - nem, ez nem igaz. Megtagadhatja az ilyen kérést, sőt a legtöbb állatorvos meg is tagadja. Akiket én ismerek, egy sem vállalna ilyet.


Ettől függetlenül kérdező, ne legyél állatorvos, ha nem szeretnél az lenni, ehhez is elhivatottság kell.

Ha nem szempont a fizetés (bár azért ez elég bátor kijelentés, örökség ide vagy oda), akkor tanuld azt, ami felé a szíved húz.

2016. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 11-es, lehet, hogy megtagadhatja, de a többség nem teszi.

Beszéltem egy nagyon jó és lelkiismeretes állatorvossal erről, aki azt mondta, hogy komoly lelki problémája volt emiatt.

Nevezetesen, hogy aki odavisz egy egészséges állatot elaltatni és ő megtagadja, az vagy agyonütteti/löveti utána, vagy elviszi 100 km-t és kidobja a kocsiból.

A menhelyek tele vannak, már pénzért sem fogadnak be, az ilyen állatokra kegyetlen elmúlás vár, az esetek 99,99%-ban.

Humánusabbnak tartja az altatást, fentiek ismeretében.

2016. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mi akarsz lenni,azt tudod? Csináld azt de nem árt ha pénzt is tudsz vele keresni amiböl megélsz mert szép az örökség de

Bizony gyorsan el fog fogyni .nem tart ki évtizedekig .

2016. dec. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%

Azért az állatorvosira való bekerüléshez nagyon nem elég, ha bárki eldönti, hogy márpedig ez lesz. Nagyon magas a felvételi ponthatár, és elvárt az emelet szintű biológia és kémia érettségi (amit ha 90% alatt teljesítesz, esélytelen a bekerülés). Ezt elmesélheted anyukádnak. Rólad nem derül ki, hogy jelenleg hány éves vagy, nem mindegy azért 14 vagy 18-hoz már közel nincs igazán elképzelésed arról, hogy mit szeretnél csinálni.

Örökségre alapozni butaság, sokakat ért már meglepetés ilyen miatt...

2016. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

lehet sokat kell tanulni pl ahhoz,hogy állatorvos lehess. de mivel kb 40 évet fogsz dolgozni,szerintem megéri az áldozatot.

az 1 éves okj nagyon jól hangzik,de kérdés,hogy valóban el lehet -e helyezkedni vele és mennyiért?

egy állatorvos vagy egy tanár ennél sokkal biztosabb jövőt ad, mindig lesz rájuk szükség.


te amúgy még fiatal vagy,állandóan változik,hogy mi akarsz lenni. ha érettségikor is így van,akkor inkább halassz egy évet,addig dolgozz és közben döntsd el mit akarsz csinálni.

ha folyamatosan változik az elképzelésed,akkor még várj.

az örökségedet meg ne herdáld el a mindennapi megélhetésedre..hanem vegyél belőle egy házat pl és kösd le ami megmaradt.. olyan szépen fel lehet élni,aztán meg fogod a fejed,hogy semmid nem maradt..

2016. dec. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem 18 évesen már nem szabhatja meg hogy hova menjél. Tényleg felesleges arra alapozni hogy melyik munka mennyit keres. Persze, nem azt mondom hogy ne vedd figyelembs, de ha tanár akarsz lenni, akkor legyél az, kicsit kevesebbet keres de legalàbb szereted. Apukámnak saját vàllalkozása van és felmillàkat megkeres vagy többet de utálja a munkàját és belülről egy roncs. Na ezek után melyik a jobb? Anyukàdnak el kell fogadnia hogy lassan felnőssz, és nem az ő kedve/kénye szerint mész. Ha ezt meg nem hajlando megérteni, akkor meg megbukott mint anya. Ne foglalkozz vele mt mond.
2016. dec. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hülyén hangzik, de azt csináld, amihez kedved van. Szerintem inkább legyél boldog egy Suzukiban, minthogy életunt egy fullos BMW-ben. :) Persze a pénz számít, de pl. az új matektanárunk már 50 éve tanít szinte megállás nélkül, megtalálta élete foglalkozását. Ha állatorvos szeretnél lenni, legyél az, ha tanár, akkor meg tanár légy. Egyébként nem csak iskolai tanár van, rengeteg féle tanár lehetsz, attól függ, hogy milyen irányba érdeklődsz.
2016. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha "nem kis összeget" örököl, abból vehet pl. lakást, és kiadhatja. Az egy fix havi jövedelem a fizuja mellé.

Egyébként meg megjelölöd, amit szeretnél, és kész. Ha meg nem támogat tovább emiatt (nem csak anyagiakra értem, tőlem az érzelmi támogatást is megtagadták, mikor kijelentettem, hogy nem leszek jogász, nem is tudnám megtanulni, nem vagyok olyan okos), akkor elköltözhetsz, nem lehetetlen fenntartani magad, pláne, ha kolis leszel :)

2016. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha az a szempont hogy az állatorvosi 11 félév, akkor tanar ne legyél, mert az altalanos isiolainal 10, de középiskolainal már 12 félév
2016. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!