Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen ha nagyon rossz a...

18 évesen ha nagyon rossz a kapcsolat a szülőkkel? (Költözés) (Folytatás lent. )

Figyelt kérdés

Olyanoknak szól a kérdés,akiknek nagyon rossz a kapcsolata a szüleivel,és ezért érettségi után elköltözött otthonról több száz km távolságra. Kisregény következik. Előre is köszönöm ha elolvasod,és leírod a tapasztalataidat,tanácsaidat.


1. Szóval.. Egyrészt az érdekel hogy bejelentettétek-e ezt a szüleiteknek,vagy szó nélkül elmentetek egy bőrönddel a kezetekben,amikor nem voltak otthon? Vagy ha bejelentettétek,akkor hogyan,mit mondtatok? Hogy fogadták?


2. Másrészt meg az a kérdésem,hogy melyek azok az iratok,okmányok amik szükségesek az élethez? Vagyis úgy értem,hogyha az utcán megállít egy rendőr,vagy a másik lakásba költözésnél a szerződéshez,egyetemre/OKJ-ra való beiratkozáshoz mik azok amik nálad kell hogy legyenek? Személyi igazolvány,általános iskolai (?) ,érettségi bizonyítvány,anyakönyvi kivonat (?), lakcímkártya (szülői házé),magyar állampolgársági papír. Ennyi jutott most hirtelen eszembe,mik vannak még?


3. Harmadrészt,költözés.Egy minimális összegű félretett pénzem van,ami kb. egy hónap lakbérre +egy havi kaucióra és ételre elég.Lakótársakkal költöznék majd össze. Lakótárs kereső facebook csoportokon keresztül keresnék szobát. Ezt mennyi idő alatt lehet kb lebonyolítani? Keresek megfelelőnek ígérkező szobákat,ráírok a személyekre,elmegyek megnézni a helyeket,és hány nap múlva költözhetek oda, ha beleegyeznek az odaköltözésembe? Hogy néz ki egy főbérlő-albérlő szerződés? Mikből áll? Mikre kell figyelnem? Mi kell ehhez? Az előző lakcímkártyám kell ehhez,személyi? Vagy mik?


4. Álláskeresés. Ti mennyi idő alatt találtatok állást? Igen,tudom érettségivel ne számítsak túl sokra. Eddig amiket találtam hogy dolgozhatok érettségivel: fekete-,és fehér mosogató,takarító. Egy hónap alatt lehetséges munkát találni? Vagy csak álom? A magyar fővárosba költöznék. (Nem vagyok magyarországi.)


5. A határon átengednek a magyar személyi igazolványommal? Miket nem szabad átvinni a határon?


6. Mennyibe kerül egy SIM kártya?


Köszönöm ha elolvastad.



2016. dec. 7. 21:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az eü kartont a háziorvostól/körzetitől, nem tudom nálatok hogy van. Van, ahol ki sem adják, csak az új háziorvosnak küldik meg. Az oltási könyvet elvileg neked kell őrizni, az nálad van. Ha elveszett, akkor pótolható, de nálunk pl. csak a 14 év felett kapott védőoltások kerülnek bele.

A honosítás nem tudom hogy megy, azt tudom, hogy csak az erre kijelölt szakfordítóknál lehet kérni a hivatalos fordítást/átíratot. De aminél szükséged lesz rá, ott majd elmondják kihez, hová kell fordulnod.

2016. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!