Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám érdemtelenség miatt nem...

Apám érdemtelenség miatt nem akar rokontartást fizetni. Mire számithatok?

Figyelt kérdés

Ma volt az első tárgyalás,mivel apám be adta a kérvényt h ne fizessen többet,20 éves vagyok hiába tanulok,tudok dolgozni. Érdemtelenségre hivatkozik.

Hozott bizonyitékokat is. Vki egy ál facebookot csinált a nevemben és elég bunkó ronda dolgokat irogatott róla apámnak.

Én értetlenül álltam az eset elött,nekem nincs facebookom amugy.


2016. dec. 9. 20:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A facebookot sehol nem fogadják el bizonyítékként.
2016. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%

Gyerektartásnak hívják...


"Meddig jár a gyermektartásdíj?


Szintén kritikus pont, ám a helyzetet nagymértékben megkönnyíti, ha a fizetésre kötelezett fél önszántából, gyermeke boldogulását elősegítendően tesz eleget kötelezettségének. Alapvetően a gyermek nagykorúságáig jár az összeg, de ha például érettségi előtt néhány hónappal már betölti a 18. életévét, úgy kitolható a végzettség megszerzéséig ez az idő. Amennyiben továbbtanul, és akár felsőoktatási intézményben, akár OKJ-s szakképesítés keretein belül szakmát kíván szerezni, úgy a nappali tagozaton történő tanulás végéig, de körülbelül a 23-25 éves koráig jár. Természetesen több diploma megszerzésének erejéig már nem vehető igénybe a gyermektartásdíj.


Mindig köteles támogatni a szülő a nagykorú gyermeket?


A vonatkozó jogszabály lehetőséget kínál arra, hogy a tartási kötelezettség megszűnjön abban az esetben, ha


a gyermek alkalmatlan a továbbtanulásra (akár egészségügyi oknál fogva, akár neki felróható okból)

a gyermek a kötelezettel szemben súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, s ezáltal érdemtelenné válik a gyermektartásra

a szülő saját megélhetése, vagy kiskorú gyermekének eltartása kerülne veszélybe."


És mi lenne, ha megpróbálnád megbeszélni apáddal ezt a dolgot (mármint, hogy nem is Te írtál)?

2016. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szerintem ő pontosan tudja hogy nem én írtam neki. Nem akar fizetni és gondolom az uj feleségével ezt találták ki.


Én próbáltam mindig is tartani a kapcsolatot apámmal,emlékszem gyerekként mindig vártam hjöjjön értem,de sosem jött. Leveleket,képeslapokat irtam neki,amire nem is válaszolt.

Mostanában e-mailt irok neki 1-2 havonta,elmesélem mi van velem. kérdezgetem vele mi van,és ha lesz ideje majd válalszoljon. Sokat van külföldön azt mondja azért ne tudunk találkozni

2016. dec. 9. 22:21
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
Már, hogy fizetnének egy 20 évesnek gyerektartást amikor már szavazhat, vagyis felnőtt? Használd már az agyad, mielőtt válaszolsz...
2016. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
Utolso! En 24 eves koromig kaptam, amig elvegeztem az egyetemet.
2016. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hol tanulsz? Van már valami vegzettseged?
2016. dec. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az elözöeknek: 18 éves kortól NINCS gyerektartás, CSAK rokontartás - ugyanis az utóbbi más szabályzás alá esik.


Többek közt csak akkor jár, ha a "gyerek" nem érdemtelen erre - ennek vannak kritériumai, de ez nem ide tartozik-, ha nappali tagozaton tanul és úgy, ahogy elvárható töle (azaz nem bukdácsol meg idöt húz), és nem megy a tartásra kötelezett megélhetésének terhére.


A kérdés alapján nem lehet eldönteni, hogy mennyire jogos az apától, hogy nem akar fizetni, de ezt a bíróság fogja eldönteni.

2016. dec. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%
20 éves EGÉSZSÉGES(munka képes) FELNŐTT vagy!! Milyen jogon követeled a gyt pénzt az apádtól? :)
2016. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nappalin tanulok elvileg jár. Apa már gyerek koromban se akart fizetni,anya sokat pereskedett miatta. 18 éves koromba már nem akart fizetni,azt akarta hagyjam abba a sulit és menjek dolgozni.


Nem mintha olyan sok lenne az a 20 ezer ft,de nagyon szükség van rá

2016. dec. 10. 08:03
 10/25 A kérdező kommentje:

Most januárban lesz majd új tárgyalás,addig minden számla össze kell szedni ami az eltartasommal kapcsolatos.


Apa ügyvédhe ez miatt a facebook levelek miatt nagyon nekem esett.

Ugy érzem a bíró se hitt nekem

2016. dec. 10. 08:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!