Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Disznóvágásra menetelre...

Disznóvágásra menetelre kötelezhetnek szüleim, ha velük élek 30 évesen?

Figyelt kérdés

Mert itt szokás kötözködni , hogy miért lakok itthon leìrom sajnos sok szerencsétlen ok miatt. Autóbaleset, lehúzós baràtnők, rámkényszerìtett főiskola diàkhitel...

Jövő szombaton vàgnánk rokonoméknàl. Mi vàroson lakunk szüleim faluról szàrmaznak. Ma màr voltak bevàsàrolni anyàék tervezik mi hogy legyen meg gyorsabban...Màr össze is vesztek.

És ez ìgy fog menni még 2hétig. Lessz a nők miatt a férfiak miatt csúsztunk el ellemzés is. Minden utólagos veszekedéskor jövőre nem vàgunk megfogadjuk. Persze ez malacvásàrlàsig tart. Aztàn hordjuk a szàraz kenyeret fele penészes....Az egész disznóvàgàs egy nagy alkesz party. Nők szerint ezért nem haladunk. Férfiak szerint a mosogatgatàs (direkt kicsinyitő képző). Az igaz délutàn 1-2 körűla gazda kidől lefekszik a kazànhàzba. Gerinc sérvre cimbcsonttörésre műtve 120 kg. Cigi ital mindennapos. Plusz melette tehenészetet vezet csalàdi gazdasàgban. Na de nem ragozom lényeg jogos e vagy nem???



#szokás #kényszer #disznóvágàs
2016. dec. 11. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem szeretnél, ne menj. nem kötelezhetnek. mond, hogy más programod van aznapra. Én kifejezetten undorítónak tartom a disznóvágást, ezèrt nem megyek sose. Csinálja az aki akarja, de ne eröltesse rám. Direkt nem is szoktam enni azokból a dolgokból amit a disznóból kèszítettek, nehogy fejemhez vágják, hogy "persze csinálni nem akartad, de azért megeszed" ...
2016. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na hàt ebből ordibàlàs volt amikor megmondtam évekkel ezelőtt, hogy nem megyek. Na én felajànlottam veszek minden héten 1kg húst, csak szóljon anya , hogy mit vegyek.Nem szólt nem vettem. Na de ez előre be van jelentve illik szabadnak lenni. Ja amit kihagytam...akiknél vàgunk eljönnek a mi disznóvàgàsunkra. Akkor vegyek erőt menjek el meg az övékére is. Bazzeg ott laknak jó hogy eljönnek.
2016. dec. 11. 13:59
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Ha már erre kényszerültél,hogy ennyi idősen is otthon lakj, legalább a szabályokat le kéne fektetni.És megértetni a szüleiddel,hogy felnőtt ember vagy, önálló akarattal és véleménnyel.Ha nem mész,akkor nem mész.Mi van akkor?

Ezt a meccset már 15 éve le kellett volna játszani ..

És nem bántásból írom,de próbálj meg külön menni tőlük, mert szerintem egy nőnek sem vonzó így,hogy nem elég,hogy otthon élsz még kb nem is dönthetsz arról mit csinálsz.

2016. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3as eztel együtt 6nap van egy éven amiből 3 csak illikelmenni. Szóval amúgy szabad akaratom van. De sajnos többiben igazad van. Fősulikor a far...al gondolkodtam ott rontottam el, bezsaroltak egy autóval.
2016. dec. 11. 14:07
 5/13 anonim válasza:
74%
Nem erőszak a disznótor!!! Legfeljebb megharagudnak Rád, de az írásodból kiérzem, hogy annyira azért mégsem állsz közel hozzájuk. De ha mégis, akkor direkt csak a végére menj el, mikor az érdemi munka folyik. Sok sikert!
2016. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen nem kötelezhetnek disznóvágásra. Viszont ők sem kötelesek neked 30 évesen lakhatási lehetőséget biztosítani.
2016. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
36%
Simán lehetnél hajléktalan is, emlékezz,ki ad neked szállást?
2016. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
30 évesen semmire sem kötelezhetnek, max majd a szülőtartásra, ha rászorulnak. Ahogy nem kötelezhettek főiskolára, nők pénzelésére sem, ezt a "bezsaroltak egy autóval" kitételt meg végképp nem tudom értelmezni. Sokat segítene rajtad, ha tisztán látnál: kaptál tőlük autót, továbbtanulási lehetőséget, és mivel s..ggfej voltál, el is cseszted, úgyhogy 30 éves fejjel még mindig tőlük várod, hogy megoldják az életedet. Ha ők várnak tőled valamit, az viszont már nem tetszik.
2016. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Az embernek néha "nemszeretem" dolgokban is részt kell vennie a békesség kedvéért, ... különösen, ha olyan emberek kérik ilyesmire, akiknek ennyivel tartozik.

A disznóvágás nem mindennapos tevékenység, egyszer-egyszer le lehet nyelni a békát.

Túl leszel rajta és kész!

2016. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem illene elmenned.

Egy évben 6 ilyen nap van, amiből 3-ra illik elmenned - ezt írtad. Nos, egy évben 3 napot illik rászánnod a szüleid által fontosnak ítélt elfoglaltságra. Még akkor is illene, ha nem laknál velük, de így ennek a többszörösét is joggal elvárhatnák.

Ami pedig a "szerencsétlen okok"-at illeti, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Pl. azt tudják lehúzni a barátnői, aki hagyja.

2016. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!