Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőltetik olyan rengeteg...

Miért erőltetik olyan rengetegen a család alapítást, ha tényleg vannak jócskán erre alkalmatlan emberek?

Figyelt kérdés

Ez már a sokadik kérdés tudom, de egész egyszerűen szörnyű, mikor olyanok is szülők, akik csak társadalmi elvárások miatt alapítanak családot, holott nem is akarnák, csak félnek, hogy a szomszédok, meg Mariska néni megszólja őket. Vagy mikor kamaszként gyereket szülnek, de a tini mama még bulizna és rájön, hogy nem olyan jó ilyen idősen gyereket vállalni, mert nem élte ki magát.

Aztán telik az idő, a gyerekkel folyamatosan üvöltözik, rosszabb esetben iszik a szülő és üti, veri mindenért.

Nálam a biztosíték az olyan szülők csapják ki, akik kiraknák a gyereküket, ha elmúlik 18.Aztán persze öregként csodálkoznak ha nem látogatják őket.


2016. dec. 11. 20:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Írnád ezt a kutyás topicban, ki is nyírnának ott a kutyaiskolás sznobériák, ha nem olyan körülmények között tartod a kutyád.

De azt megnézném, a kölküket hogy tartják...mert jellemzően azokat semmibe sem veszik.

2016. dec. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon sok embernek nem való gyerek.Az intelligensebbik fele ezt be is látja és ha még nehéz is, nem vállal gyereket,mert tudja,hogy neki valamiért nem lenne való.

De a kevésbé intellingens fele viszont szüli halomra a gyereket,hiába nem tud velük bánni,nem szereti őket,eseteleg eltartani sem tudja őket. Az ilyennel nem lehet mit kezdeni.

2016. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolkodnak, sem ezen, sem semmin. Az átlagember azt 24 órával nem gondolkodik előre, nemhogy 20 évvel ...
2016. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#11 Azoknak általában nincs gyerekük.


Amúgy meg érdekes hogy én el tudom dönteni nekem nem kell gyerek. Érzem azt hogy nem tudnék még vele bánni és kikészítene. Így nem is vállalok. 21N

2016. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13-as: Én értem amit mondasz, az átlagember hülye és képtelen összetetten gondolkodni.
2016. dec. 12. 12:22
 16/19 DuplaKV ***** válasza:
100%

Én a tanulmányaim alatt jöttem rá, hogy vizsgához/engedélyhez kéne kötni a szülőséget.

Vannak, akik tényleg alkalmatlan szülőnek akár anyagilag, akár EQ-juk miatt, és vannak, akik esetlegesen elavult, nem ritkán ostoba nézetekre (pl: nőket verni kell, a szexualitás bűn, etc.) tanítják a gyerekeket egészen kicsi koruktól. A tinianyukák meg egy külön kategória. Ott is van, aki normálisan foglalkozik a gyerekkel, bár ez a ritkább eset.

2016. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az is gond szerintem, hogy az emberekbe alapvetően van egy versengés. Neki van kocsija, nekem is kell. Háza van... nekem is kell legalább akkora, vagy nagyobb. ja hogy gyerek is van?! Akkor nekem is lesz.


És ott vannak a társadalmi elvárások, amit mondasz. Szerintem a magyar társadalom (persze vannak más társadalmak is, de ránk kifejezetten igaz) iszonyat tagolt. Hatalmas szakadék van a generációk között. A régi gondolkodásúak összetűzésbe kerülnek az újakkal.


Akkor jön egykét olyan parlamenti orrtúró, aki meg akarja mondani, hogy csak a régi erkölcs a jó, a nőknek márpedig szülni kell legalább 3 gyereket különben nem kéne vezetőnek lennie blabla. Ez persze újabb viszályt szít a támogató és ellenző generációk között.


Bérekbe egy nő kevesebbet kap ugyanazért a melóért, ugyanazért a tudásért. Ja ha egyáltalán kap melót. Ha még nem szült azért nem veszik fel, mert bármikor szülhet, ha szült akkor azért, mert bármiko beteg lehet a gyerek és egyébként bármikor szülhet még. A reklámokba mit látsz? Dolgozik, vásárol, hazamegy a családjához, minimum 2 gyerekkel és ezt festik elénk, hogy ilyen az igazi nő.


Hát ezért a sok összetett hatásnak hála vállal olyan is gyereket akinek abszolút nem való az ilyen. Sok nő ráadásul gyenge ellenkezni, mert fél. Fél, hogy megszólják. Fél hogy becsmérlik, hogy lenézik.

Én magamról tudom, hogy legalább 8-10 évig, de lehet hogy utána sem akarok gyereket. Nem érzem úgy, hogy nekem való lenne, hogy jó anya lennék, meg nem akarok gyerekfüggő lenni munkában pl. Akinek nem tetszik, mondhatja, meghallgatom, de egyébként pedig hidegen hagy. Inkább elviselem azt hogy "lenéznek" mert nincs gyerekem, minthogy rossz anya legyek és tönkretegyem a gyermekem életét, érzelmeit, stb... Sokan erre nem képesek a fent említett okok miatt...

20N

2016. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Ha a politikusok hajlandóak volnának rá, törvénybe lehetne iktatni gyorstalpaló szülőtanfolyamot, mondjuk 18 éves korra - több, mint a semmi! Gyakorlattal egybekötve bölcsődében, óvodában (nagykorúak lévén akár alsó tagozatos iskolai tanóra látogatásával), gyermekpszichológiai szakirodalom felhasználásával. Így kevésbé érné váratlanul az embereket a gyermekvállalás."


Csak sajnos a politikusoknak pont hogy a családok tönkretétele a céljuk, nem a megsegítése

2016. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A politikusok alapvetően sz*rnak rá hogy jól vagy rosszul működnek a családok ettől még érdekük hogy sok gyerek szülessen- ugyanis azok a gyerekek fognak egyszer adót fizetni.
2016. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!