Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme volt erőltetni a...

Mi értelme volt erőltetni a jogsit, ha utána nem adják oda a kocsit?

Figyelt kérdés

Teljesen jól megvoltam jogsi nélkül sok évig. Aztán szüleim kattantak egyet, és éjjel-nappal rágták a fülem, hogy csináljak már jogsit. Mondtam nekik szépen, mondtam nekik csúnyán, hogy nem kell, és nem akarok, de nem hagyták annyiban. Mikor anyám azzal állított haza, hogy másnap reggel megyünk aláírni a papírokat, beiratkozok az autós iskolába, akkor gondoltam végülis úgyse szabadulok a témától, amíg nem csinálom meg, úgyhogy oké. A tanfolyam ideje alatt végig azzal motiváltam magam, hogy a barátomhoz legalább könnyebben jutok majd el kocsival, nem kell a buszon zötykölődnöm. Ez tudott motiválni egyedül.

Már lassan fél éve megvan a jogsim, de még mindig nem engedték, hogy kocsival menjek a barátomhoz. Egyetlen egyszer mehettem úgy, hogy jöttek velem mindketten, és annyi. Meg kéthavonta egyszer anyu rám ront, hogy vigyem el bevásárolni a városba, hogy "gyakoroljak", de összesen nem mentem szerintem 100 km-t ez alatt a fél év alatt. Egyedül meg 0 km.

Én megértem, féltik a kocsit, meg minden, oké, akkor ne adják oda, de akkor mégis miért volt olyan életbevágóan fontos, hogy legyen jogsim?

Hogy érhetném el, hogy legalább kéthetente egyszer elvihessem?

(Ők nem használják azt a kocsit soha, max ha direkt azért előszedik, hogy megjárassák kicsit. Anyu indoka, hogy miért nem mehetek vele, az az hogy "mert csak".)


2016. dec. 12. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Hibásan gondolkodnak. Az jó, hogy van jogsid. De onnantól folyamatosan kellene kisebb utakra járnod (nem egyedül!), hanem akár vásárlás, akár kisebb kirándulásnál úgy, hogy ott ülnek melletted, de Te vezetsz. Így szerzel rutint. Ha ez megvan (de tényleg rendszeresen vezettél így), utána lehet elvinned egyedül a kocsit.
2016. dec. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Én úgy kezdem el az egész tanfolyamot, hogyha lesz autóm.

Ott tartok nyáron kezdem el, már be is íratkoztam és már a szüleimmel közösen.

Sokat zötykölődtem én is a buszon.

2016. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Még így is jól jártál szerintem, mert legalább megvan a jogsi. Félretennék egy fapados Swiftre pár hónapig, és nem lennék rájuk utalva. Ha már jobban mennek a dolgok, lehet gondolkozni rendes autóban, de addig az is megteszi és ég és föld a különbség a mocskos és alig járó tömegközlekedés és a saját autó között. Pillanatok alatt rákattansz.
2016. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk az egész család azon röhögött, hogy egyik lány unokatesóm úgy buszozott mindig régebbi barátjához délutánonként, sokszor este haza is, hogy a srácnak autója volt, és autóval oda-vissza csak 30 perc volt az út, míg buszozva, gyalogolva csak az egyik irányba 30-40 perc. Nem fogta fel a csaj, hogy ezzel mennyire megalázzák.
2016. dec. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

"Nem fogta fel a csaj, hogy ezzel mennyire megalázzák."

Tehát ha autója van valakinek, akkor kötelező sofőrként is fellépnie?

2016. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezt én se teljesen értem. Miért lennék megalázva azért, mert nem várom el a barátomtól, hogy mikor végez munkában, akkor még 2 órát autókázzon miattam fáradtan? Egyébként fel szokta ajánlani, ha valami nagyon olyan helyzet van (nem tudok menni az utolsó busszal se, stb), akkor eljön értem gond nélkül, de nem szeretném hetente/kéthetente ugráltatni. Hazafele meg úgyse tudna vinni reggelente, mert 7-től dolgozik.


Saját autót nem tudok fenntartani, mert tanulok, meg nem is tudnám hova tenni, így is 3 (+1 hobbi) autó van otthon 3 emberre.

2016. dec. 12. 09:55
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, én vállalkozó vagyok.

Ha valaki munkára jelentkezik nálam, de nincs jogsija, vagy nincs mobiltelefonja, akkor nem tudom felvenni futárnak.

Jó az ha megvan a jogsid!

Ha majd valóban szükség lesz rá, pár órát kell venned egy oktatótól, hogy újra megszerezd a gyakorlatot, amiből most kiestél, és vezethetsz. Jó a jogsi a tarsolyban, ebben a mai világban. [A szüleid meg lehet a kelleténél jobban féltik a kocsit, mert lehet, hogy a házon kívül az egyetlen vagyontárgyuk. De a jogsira a mai világban szükség van.]

2016. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Az az értelme, hogy ha lesz autód, ha vezetnek kell, akkor már van jogsid. Nem akkor kell hirtelen belekezdeni.

Más autóját nem jó vezetni és nem jó másnak odaadni az autódat. Érthető, ha nem akarják, hogy az övükét vezesd.

Ha lesz autód, veszel pár órát, hogy felelevenítsd az ismereteidet és már vezethetsz is.

Bármikor jól jöhet majd a jogosítvány. És fiatal korban sokkal egyszerűbb megtanulni vezetni. Minél idősebb valaki, annál nehezebben megy.

2016. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Megvan a jogsid. Ez érthető.

De kinek nem adják ODA a szekeret?

2016. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Tehát még este haza is buszozol?


A normális az lenne, ha du. átjönne érted, ottmaradnál nála, másnap meg bevinne munkába/iskolába.


Igencsak hülyére van véve az olyan nő, aki du. átbuszozik hozzánk, majd haza a napi együttlétért. Legalább a megállóig kijön, odáig elkísér (bár ez is minősíthetetlenül kevés lenne)?

2016. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!