Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme volt erőltetni a...

Mi értelme volt erőltetni a jogsit, ha utána nem adják oda a kocsit?

Figyelt kérdés

Teljesen jól megvoltam jogsi nélkül sok évig. Aztán szüleim kattantak egyet, és éjjel-nappal rágták a fülem, hogy csináljak már jogsit. Mondtam nekik szépen, mondtam nekik csúnyán, hogy nem kell, és nem akarok, de nem hagyták annyiban. Mikor anyám azzal állított haza, hogy másnap reggel megyünk aláírni a papírokat, beiratkozok az autós iskolába, akkor gondoltam végülis úgyse szabadulok a témától, amíg nem csinálom meg, úgyhogy oké. A tanfolyam ideje alatt végig azzal motiváltam magam, hogy a barátomhoz legalább könnyebben jutok majd el kocsival, nem kell a buszon zötykölődnöm. Ez tudott motiválni egyedül.

Már lassan fél éve megvan a jogsim, de még mindig nem engedték, hogy kocsival menjek a barátomhoz. Egyetlen egyszer mehettem úgy, hogy jöttek velem mindketten, és annyi. Meg kéthavonta egyszer anyu rám ront, hogy vigyem el bevásárolni a városba, hogy "gyakoroljak", de összesen nem mentem szerintem 100 km-t ez alatt a fél év alatt. Egyedül meg 0 km.

Én megértem, féltik a kocsit, meg minden, oké, akkor ne adják oda, de akkor mégis miért volt olyan életbevágóan fontos, hogy legyen jogsim?

Hogy érhetném el, hogy legalább kéthetente egyszer elvihessem?

(Ők nem használják azt a kocsit soha, max ha direkt azért előszedik, hogy megjárassák kicsit. Anyu indoka, hogy miért nem mehetek vele, az az hogy "mert csak".)


2016. dec. 12. 08:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Velem ugyanigy volt. Nem akarlak elkeseriteni, de ha most nem adjak oda az autot, akkor kesobb sem fogjak. Nekem mar van sajat autom, kb 20-szor tobbet er, mint apam sz@ros osregi autoja, de nem adja oda az ovet vezetni sosem. Probalj meg minel hamarabb osszegyjtnei egy kis penzt es vegyel sajat autot. Mondjuk hamar belejossz a vezetesbe, de erdemesebb inkabb nem kihagyni idot.
2016. dec. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%

Azt azért megértem, ha első időkben nem adják oda, hogy egyedül vezess. Szerintem azért kéne rágnod a fülüket, hogy üljenek be melléd és vezethessél úgy. Ha nincs úticél, akkor csak azért, hogy gyakorold (és az autó meg legyen járatva). Ha erre se nyitottak, akkor tényleg ostobaság volt erőltetniük.


Egyébként nem értek egyet azokkal, akik szerint a barátodnak hoznia-vinnie kéne téged. Én eleve nem is kezdtem volna olyan nővel, aki a nagyságos asszonyt játssza és nem hajlandó buszra ülni, de autója sincs.


Azzal sem értek egyet, hogy csak azért kuporgass egy pár százezer forintos bontószökevényre, hogy ne felejts el vezetni. Arra gyűjts, ami a te célod, ami neked fontos. Ha az autózás nem az (márpedig valószínű nem, ha nem is akartál megtanulni), akkor minek ölnél bele pénzt?

Ja, és figyelmeztetésképpen mondom, egy autót nemcsak megvenni kell, hanem fenntartani is. Az üzemanyagon kívül egy rakás költség van vele: gépjármű adó, kötelező felelősség biztosítás, rendszeres olajcsere és öreg autónál mindig adódik valami ezen felül is.

2016. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

ma 11:06

Engedjük már el ezt a témát. :D Írtam, hogy reggel megyek haza, kb fél 5 körül kéne elindulnunk tőle, ha haza akarna vinni még munka előtt, annak semmi értelme. Egyébként a szomszéd városig el szokott jönni elém kocsival, ha megyek hozzá busszal, mert az ő falujukba nincs közvetlenül buszom, de az délután van, épp kb akkor, mikor végez melóban, akkor simán ki tud értem jönni. De haza nem tud vinni, mert akkor fél 5 körül kéne elindulnunk reggel, aminek nincs sok értelme, suliba meg szintén nem tud bevinni, mert akkor is kb akkor kéne indulnunk, mert Pest fele irtózatos dugó van reggelente, ezerszer kényelmesebb nekem akkor felpattanni a vonatra. Csak haza jó lenne kocsikázni. De nem várhatom el, hogy hajnalok hajnalán egy olyan laza 120 km-t levezessen, csak mert nekem nem szimpi a busz :DD


Goldmund73

Köszi, végre valakinek eszébe jut, hogy egy kocsit nem csak megvenni kell.

Írtam, hogy nem tudnám fenntartani.


Amúgy oké, nem jó kölcsönadni autót, de akkor meg rohadjon szét a garázsban, mert nincs használva? :/

2016. dec. 12. 13:33
 14/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem kell ennyit hisztizni ezen.


Alapvetően örülj annak, hogy megcsináltatták veled a jogsit fiatalon és állták az árát. Később egyetem, munka mellett sokkal nagyobb szívás önerőből letenni.

2016. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!