Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 éves vagyok, és el fogok...

Csajszi1993 kérdése:

23 éves vagyok, és el fogok költözni otthonról, de nem olyan egyszerű?

Figyelt kérdés
Egy kisvárosban éltem eddig, volt egy jó munkahelyem, már több éve itt dolgoztam, de közben elvégeztem egy egyetemet, amivel a fővárosban tudnék jobban érvényesülni úgy, hogy normálisan megélhessek belőle, és még maradjon is pénzem. Találtam egy olcsó albérletet, ahova költözök, már el is intéztem, de csak ideiglenesen leszek ott, mert a próbaidő után kapok szolgálati lakást (állami helyen fogok dolgozni), tehát még attól is kevesebb lesz a kiadásom, az összeg pontosan 8.000.- Ft. Az a baj, hogy a családom ezt nemigazán hajlandó elfogadni. A szüleim nem élnek együtt, apukám élt egyedül, ő elfogadja, hiszen eddig sem vele éltem, csak annyit mondott, hogy vigyázzak magamra, megbízik bennem, és hogy gyakran jöjjek haza, amit nyilván meg is fogok tenni. A gond az, hogy édesanyámmal éltem, aki skizofréniás, de gyógyszereket szed, és úgy el van, viszont nagyon sajnálom, és nagyon bűntudatom van miatta, félek, hogy mi lesz vele egyedül, de az az igazság, hogy tönkretette az egész gyerekkorom, és ha rajta múlott volna, most semmim sem lenne. Az ő szüleinek ez nem tetszik, hogy el akarok költözni, végre kitörni az egész szenvedésből, nyilván, mert akkor nem lesz, aki gondozza, foglalkozzon vele. Van egy nővérem is, aki a közelben lakik, ő viszont le sem... ja a saját anyját. Már eddig is túl sokat eltűrtem ettől a családtól, és már rég el kellett volna mennem... De nem mentem el, mert mindig mást helyeztem előbbre, mindenkit sajnáltam, féltem mindenkitől, és nem mertem lépni, most viszont kaptam egy nagyon szuper lehetőséget, amiből felépíthetném magam, és végre helyre jönnék lelkileg is, stb., koncentrálhatnék magamra. Ma fogok menni anya szüleihez, és már előre tudom, hogy mekkora cirkuszt fognak rendezni ebből. Igazából anya is el tudja magát látni, csak hozzá volt szoktatva ahhoz, hogy minden meg van helyette csinálva, meg nem akar csinálni semmit, lusta, tohonya, semmi barátai sincsenek, stb. Ez részben a betegségéből is adódik, de előtte is ilyen volt... A nagyszüleim csak rám akarják sózni, hogy én betegedjek bele, de nem akarok. Szeretem az anyámat is, akármit is tett velem, de elég volt ebből!
2016. dec. 16. 11:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most én ettől önző vagyok? :/
2016. dec. 16. 11:30
 2/11 anonim válasza:
100%

A soraidból két életutat tudok kikövetkeztetni.

1. Anyukáddal maradsz, nem követed a vágyaidat, folyamatosan őt fogod hibáztatni, ez pedig még jobban megkeseríti a kapcsolatodat vele.


2. Beteljesíted amit szeretnél, önálló életet élsz, néha meglátogatod anyukádat és a családot, akik egy idő után kénytelenek lesznek megszokni a helyzetet.


Szerintem Te is tudod, hogy melyik megoldás az igazi, talán ide is azért írtál, mert kellene egy utolsó önbizalom löket a dologhoz. Ne hagyd, hogy korlátozzanak, lehet, hogy az elején nehéz lesz és majd hallgathatsz fűt-fát, de egy idő után úgyis megbarátkoznak a helyzettel.

Sok sikert kívánok és majd írd meg, hogy hogyan döntöttél! :)

2016. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Tul nagy feneket keritesz ennek az egesznek.


Elkoltozol aztan kesz. Senkinek semmi koze hozza, mar nagyon regen felnott ember vagy. Az vagy?

2016. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is átmentem, ugyan más, de ugyanígy rokonhoz kapcsolódó, nyakamba lőcsölt "feladatot" hagytam ott, de kemény volt elszámolni magammal. Aztán rájöttem, hogy egyrészt az adott rokon is meg tudja ezt csinálni, másrészt pedig ott vannak a szülei, igazából soha nem is kellett volna nekem csinálnom.


Végül elköltöztem de még hónapokig bántott a lelkiismeretem. De jól döntöttem, még mindig nem lenne saját életem, pedig közben eltelt majdnem húsz év.

2016. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél önző?Ha a családodon múlna,akkor 30 évesen is otthon élhetnél 0 jövőképpel.

Igenis jól teszed,hogy mész a munka után és önállósodsz. És ez szuper,hogy szolgálati lakást is kapnál idővel.Mindenképpen menj.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.Felnőtt ember vagy,nehogy már otthon maradj a lelki terroros családod miatt.

Ragadd meg a lehetőséget és menj.

2016. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Én is így látom jónak, ha elmegyek, mert csak így tudnám magam összeszedni, megvalósítani... Így pénzem is maradna arra, hogy sikerüljön minden, amit szeretnék. Viszont bűntudatot érzek a beteg anyám miatt, meg eléggé le tud húzni lelkileg ez a vele való zsarolása a családomnak :( Ezt nem tudom, hogy fogom feldolgozni, meg eleve az egész múltat...
2016. dec. 16. 12:52
 7/11 zolidd válasza:
100%

Egyetértek az első hozzászólóval. Szerintem is már Te tudod legbelül, hogy melyik megoldást fogod választani.

A leírtak alapján már megtettél minden tőled telhetőt a családodért, azt meg senki nem várhatja el tőled, hogy feladd a fiatalságod és az életedet másért, főleg nem az Édesanyád, vagy bármelyik más családtagod. Mindenki a saját boldogságáért felelős. Azért meg, mert ezeket a dolgokat leírtad, nem arról van szó, hogy túl nagy feneket kerekítesz e neki vagy sem. Nyilván már csak az is jól esett, hogy kiírd ezt magadból. De a plusz kis löketet ezzel remélem megkaptad és sok sikert a továbbiakban!:)

2016. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Te egy dolgot érdemelnél ettől a családtól egy KÖSZÖNÖMÖT! Azért amit eddig tettél anyudért a cselekedetei ellenére. Nyugtasd a lelkiismereted azzal hogy ha révbe érsz esetleg még támogatni is tudod,ha akarod. De az hogy elvárás hogy áldozd fel magad és a jövődet, na az sok minden csak nem korrekt. Sok sikert!
2016. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. dec. 16. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy látom ezt a helyzetet hogy van egy biztos életed most, még ha vissza is húznak az előrelépéstől, ám egyrészt az albérlet nagy butaság mert ha ott megragadsz, és ráadásul semmi megtakarításod nincs ami alatt milliókra gondolok(hogy egy lakást vehess), akkor nagyon elszúrhatod az életed évtizedekre, hisz a mai fizetésekből érdemi összeget félretenni nem lehet, persze 300-400 ezres fizetés mellett nem volna gond ez sem.

Arra figyelnék hogy minimális időt töltsek albérletben, a szolgálati lakás idejére, ott biztosabban lehet spórolni.

25F

2016. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!