Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a 16 éves lányod bejelenten...

Ha a 16 éves lányod bejelentené hogy terhes, és nem veteti el, hiába kéri a fiú akitől teherbe esett. Hogyan reagálnál? Mit mondanál?

Figyelt kérdés
2016. dec. 18. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
84%
A fejemet fognám hogy ennyi idősen felcsináltatta magát annak ellenére hogy felvilágosítottam. Megkérdezném hogy akarja eltartania segítségem nélkül, és mihez akar kezdeni? Mert szép és jó hogy akarja a gyereket, de én nem akarnám. Az én nyakamra meg ne szüljön az aki éppen hogy kiszabadult az általános iskolából.
2016. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és leshetné hogy mikor fiúzhat ha annyi esze sincs hogy vigyázzon magára.
2016. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudok ilyet elképzelni sem,ha korábban normális nevelést kapott és felvilágosítást.De még ha a terhesség létre is jött,egy normálisan nevelt 16 évesnek eszében sem lesz megtartani.

Vagy mit akar amúgy?Ott hagyni a sulit, munkába állni,hogy el tudja tartani magát és a gyereket? És később mi lesz?Nem szeretne esetleg leérettségizni legalább és továbbtanulni?

Ezt a gyerek megtartásával szépen keresztbe húzza.

2016. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
79%

Hogy egészen biztosan van terve arra, hogy eltartsa a gyereket. Mert azzal tisztában van 16 évesen, hogy fel kell nevelnie. Neki. Nem nekem.

Ha leülünk megbeszéljük, és van beleszólásom, hogy akarom-e nevelni az unokámat, egyáltalán adottak-e feltételek, és mi lesz az 5 éves terv, az egy dolog.

De nem fog sarokba szorítani, hogy innentől nekem muszáj még 20 év felelősséget vállalni.

Gondolom, arra is van terve, fiatalkorúként, hogy ki lesz a gyerek gyámja. Mert hogy ilyen körülmények között nem én, az hóttziher!

2016. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
44%
Ezen már sokat gondolkodtam. Először is tisztelném azért amiért nem dobja kukába a gyerekét hanem felelősséget vállal. Mindazonáltal elmondanám hogy nem fogom élete végéig eltartani. Addig támogatom míg leérettségizik és szakmát szerez,és utána egy fél évig, mint ahogy alapesetben is tettem volna,de a gyereket nem én fogom nevelni. Besegítek néha, de én is dolgozom, egy gyereket fel is neveltem már, ez a pici az ő felelőssége. Persze utána sem raknám ki az utcára, de mondanám, hogy munkába állás után fél évig még nem kérek tőle pénzt tegyen félre hogy utána albérletbe tudjanak menni és megkezdjék a közös életüket.
2016. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
32%

Na ez van amikor egy 16 éves taknyos, csitrit úgy kezelnek mint egy felnőtt öreg nőt, menjél, bulizzál, éljél. Agyszint, agytérfogat semmi, ösztönlény, aki mint az állatok párosodik, szaporodik.

Hogy reagálnék (?), sehogy, mert ez eleve meg-sem történhet egy olyan családban, ahol jó, harmonikus, őszinteségen, logikus gondolkozásra nevelésen alapuló szülő, gyermek kapcsolat van.

2016. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
53%

A kovetkezot ajanlanam fel:

Kiveszem magantanulonak az erettsegiig. Delutan-este vigyaznek a gyerekre mig tanul. Erettsegi utan elkuldenem tovabbtanulni akkor a gyerek mar bolcsodes lehet. Nem dobnam ki, ott ahol eddig elfertunk es megeltunk, ott elferne egy baba is es jutna az eltartasara is. Viszont a gyerektartast behajtatnam az apan, ha kiskoru akkor a szulein.

2016. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
29%

Istenem! Most komolyam kidobnátok a gyereketeket, akit felneveltetek, csak azért, mert egyszer hibázott? Gratulálok.


Segítenék neki felnevelni a picit, de emellett amíg bírná, iskolába járatnám, utána pedig magántanuló lenne.

2016. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
34%

Abból,hogy semmit sem tudnak a védekezésről és a felelősségről, egy bizonyos etnikumra tippelnék, ezek mint a nyulak...

Általános iskolát se járta ki, se végzettség, semmi, hol veszik fel dolgozni? Sehol. Feltehetően a pasi se más, teng leng a világban,drog-pia-buli, esetleg magányos idősek megtámadása néhány forintért? Otthon élősködnek és felelőtlenek. Kidobnám mind a kettőt otthonról, a gyereknek, ha megszüli, keresnek majd nevelőszülőt, mert ezek erre alkalmatlanok. És igen, menjenek dolgozni, próbálják ki, milyen a valódi élet.

2016. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
43%
Nem arról van szó, hogy egyszer hibázott, hanem arról, hogy ennek a hibának a következményeképpen szándékosan tönkretenné három család életét!
2016. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!