Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a 16 éves lányod bejelenten...

Ha a 16 éves lányod bejelentené hogy terhes, és nem veteti el, hiába kéri a fiú akitől teherbe esett. Hogyan reagálnál? Mit mondanál?

Figyelt kérdés
2016. dec. 18. 14:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
86%
Ez így elgondolkodtató. És ez is ég és föld az anyaotthonba küldés, az otthonról elzavarás és egyebekhez képest.
2016. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
48%
Én küldtem anya otthonba a lányom. Sajnálom ha a privát üzenet ironál ez kiverte a biztosítékot,de nem tudom milyen jogon ítélkezik. Nekem sem volt egyszerű ez a döntés. De nem hagyhattam hogy azért mert ő haza jön a babával a 10 éves gyerekem vegye el tőlem a gyamügy. A védőnő mikor kinn volt el mondta mik a lehetőségek,mivel a lányom ragaszkodott a kicsihez,apa nélkül is,én nem tudom eltartani őket,és hely sincs így muszáj volt elmennie.
2016. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
47%

"oké utolsó, de ha engem az anyám abortuszra kényszerítene, akkor látna utoljára. Jöhetne nekem sírni öregen és betegen hogy egyedül maradt"

Mert te, mint terhes tinédzser megteheted hogy egy ekkora teher vállalására kényszeríted az anyádat? És hogy ki menne előbb sírva a másikhoz: Még felnőtt nők is beleroppannak egyedülállóként egy pici eltartásába és nevelésébe. Valószínűbb hogy a tini fog először hazaszaladni hogy apu-anyu vállalja már a felelősséget helyette, mert egy kisbaba nem annyi hogy cuki. Nagy felelősség, erő, és anyagi áldozat is egyben. Nincs buli, nincs lógás a haverokkal, nincs szórakozás, napi huszonnégy órás szolgálat, aggodalom, és félsz van a tagadhatatlanul sok öröm mellett. Baromi nehéz egyedül egy babával.


"És milyen érzés volt cserben hagyni a saját gyereked utolsó? És milyen nélküle az életed? Nem hiányzik a lányod és az unokád?"

Mire föl ítélkezel? A másik gyerekét kellett volna elárulnia az anyának aki vétlen a nővére hülyeségében? Az nem cserbenhagyás ha a tizenhat éves miatt a másiknak sem lesz otthona, csak mert a tizenhat éves felnőttet akar játszani de zéró felelősségérzettel? Se anyagiak, se biztos háttér, se támogató partner, csak tartsuk meg a babát? Mire? Hogy éhezzen?

2016. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
34%
Irány az abortusz, lehet nyafogni, hogy ez undorító meg szemét dolog, de: 1. nem lennék hajlandó végignézni hogy egy 16 éves lány tönkreteszi az életét pusztán azért, mert nem védekezett, 2. nem akarok egy gyereket nyomorra, 3. én is számtalan ilyen felelőtlen tini mamit láttam, aki miután szült nem foglalkozott a gyerekkel, hanem a nagyi nevelte a gyereket, addig mami bulizott.
2016. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
35%

Negy lanyt neveltem fel soha egyik sem lett terhes.

Miert ? idoben felvilagositottam oket es mikor komoly baratjuk lett elkezdtek szedni a fogamzasatlot.

Arra taniottam oket o is a fiu is vedekezzen.

2016. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
9%
Hát ja, utolsó, de látod, könnyebb abortuszra küldeni mint normálisan felvilágosítani.
2016. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
22%

A kamaszok szexelnek ha akarod tudni ha nem

Egyszeruen ha lattam jonnek a fiuk egy eros beszelgetes kettesben es irany a nogyogyasz szedtek a gyogyszert.

Ezen kivul mindig elmeseltem nekik hogyan szul egy fiatal kamasz lany es milyen elete lesz utana iskola munka nelkul egy kolokkel pasi nelkul Mutattam nekik egy parat a varosban ,, latod ? csori tanulatlan tologatja a babakocsit egyedul pasi mar reg elhuzott mellole,,

Ez segitett

2016. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
11%
Jó utolsó, én tudom, nálunk is már 12 éves korától ment s felvilágosítás, de látod mi megy itt. Ha egy 16 éves teherbe esik, az igenis a szülő hibája is. De könnyen elintézik, abortuszra küldik és minden megy tovább, ők meg mossák kezeiket.
2016. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
31%
De mégis hogy képzelitek hogy egy 16 éves gyerek szüljön és neveljen gyereket? Az abortusz nem jó, hanem sajnos egy szükséges rossz, ha ilyen hülye volt ő is és a pasi is, hogy nem védekeztek, akkor viselje a következményeket. Cseppet sem érdekelne, hogy jó lenne-e neki az abortusz vagy sem, úgysem ő döntené el. És ebben az esetben hagy tudja már jobban a szülő, mi jó a gyerekének.
2016. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
73%

#44 "Irány az abortusz, lehet nyafogni, hogy ez undorító meg szemét dolog, de:" - nincs semmi de, ez a fiatal döntése, a szülő nyilván elmondhatja a saját érveit, de itt a snitt, a fiatalé az utolsó szó.

Ugyanez áll a "fujj, abortusz"-ozókra is.

2016. dec. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!