Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák, kiket nem érdekel a...

Apák, kiket nem érdekel a gyerekük?

Figyelt kérdés

Mi visz rá ilyenre egy "APÁT",mit gondol, mit érez, hogy 10-en X éve nem látta a gyermekét, de még csak nem is érdekli?


18 éves lány vagyok,nem láttam az "apukám" kb. 13 éve.


1 okot írjatok kérlek, amit megérthetnék.



2016. dec. 19. 23:14
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
87%
Én is ilyesmi helyzetbr vagyok apám mindig fiut akart van 2 lánya egy fia, a lányait otthagyta, milyen apa ő,miután az én anyukám akivel laktam meghalt hozzá kerültem. Fél év mulva kidobott. Szólval ezekben az emberekben nincs érzés nincs szivük...
2016. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Sajnálom...

Nem is gondoltam, hogy ez felmerülhet, mint probléma.

2016. dec. 19. 23:56
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
Az én "apám" is ilyen,pár hónaposan el hagyott minket anyuval ,nagyjából kilenc éves lehettem mikor egyszer meglátogatta a nagyit,én pedig épp ott voltam . Már akkor is hitegetett,stb..aztán 12 éves koromig semmi,akkor halt meg a nagymamám akkor megint jött az álszent duma,akkor elküldtem a bánatba.. azóta nem keresett és remélem nem is fog,simán le is köpném. Nem értem,hogy egy szülő ,hogyan lehet ilyen..De az élettársa lányát a sajátjaként szereti,szánalom. Most 21 vagyok.
2016. dec. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
A szülői ösztön, a felelősségérzet hiánya. Sajnálom hogy így alakult. Megérteni nem fogod, mert más a mentalitásod szerencsére. Azt értsd meg, hogy nem minden ember egyforma.
2016. dec. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Ezt nem szükséges megértened. Miért keresel okot, amivel a tettét magyaráznád? El kell fogadnod, és kész. Ne őrlődj rajta.


Engem anyám hagyott el.


23N

2016. dec. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
100%

Én nem is ismerem az apukámat egyáltalán. Soha nem is lattam csak fényképen. Nem tudom pontosan mi volt anyukám és közte és miért alakult így de az biztos hogy ő még nem akart huszon pár évesen gyereket. Én ezt meg is értem ennek ellenére anyukám mégis megszűlt ( elvileg azért hogy ezzel a kapcsolatuk is hátha megmarad ) hát nem maradt meg. Persze anyukám sem volt felkészülve egy babára ebből is látszik hogy azért szeretett volna engem hogy apámmal nem menjenek szét. Végűl nagyszüleim neveltek fel és hálás vagyok nekik nagyon. Jobb is így mert ezért vagyok ma olyan ember amilyen.

Facebookon ismerősöm de nem

igazán használja. Nyáron viszont egyszer el kérte a számom, ennyi volt nem több. Azóta se hívott. Inkább ez bánt kicsit hogy reményt adott mert ahányszor megszólalt a telefonom azt hittem ő az. Hát nem ő volt.

Én azt nem értem hogy az idő mullásával amikor öregszik az ember csak csak eszébe jut hogy van valahol egy gyerekem akit nem is ismerek. Én nem tudnám ezt tenni a gyerekemmel attól függetlenül hogy az apjával hogy alakultak a dolgok.

Remelélem egyszer azért meg ismerhetem, azért jó lenne tudni ki is ő és milyen ember.

Nem tudok sajnos okot talán nem akarja felvállalni ezt az egészet, nem tudja mit mondjon, nem tud a szemedbe nézni vagy csak nem akar erről az egészről tudomást venni.

21/L

2016. dec. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Én apa vagyok 38 éves most válunk.12 éves a lányom ,aki úgy született,hogy én nem akartam még gyereket. Az annyát ez nem érdekelte. Sosem tudnám megtenni,hogy elhanyagolom.Azt viszont el tudom képzelni hogy akinél sok idő telik el,az már nem mer a gyereke elé állni és az idő csak telik s egyre nehezebb válaszolni arra,hogy miért tette ezt veletek. Erre nem gondoltatok? Szerintem ilyen oka is lehet.
2016. dec. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan, ahol az apa egyáltalán nem akart gyereket, csak "véletlenül becsuszott". Van olyan, ahol valami miatt annyira megutalta anyukát, hogy a gyereket se tudja kivonat a gyűlölet alól. Van, ahol egyszerűen semmi érzelem nincs a gyerek fele.

Teljesen mindegy, mi az ok. Nem kell ezen rágódni. Fogadd el és ne foglalkozz vele többet.

2016. dec. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

A férfiak általában nincsenek felkészülve a gyerekre, sokszor azért tűnnek el egy család életéből, mert csak egy kalandot kerestek, aztán kiderül, hogy hoppá terhes, de ő még nem áll készen, hozzá vannak szokva az egyszerű, felelősségmentes életükhöz,amibe egy baba nem mindig fér bele.

Vagy anno összeveszhetett anyukáddal és téged lát benne. Ez is előfordulhat.


Nekem is volt apumnak egy másik lánya előttünk, amikor kiderült, hogy van neki és ismerkedni akart akkor néha volt nálunk, de ennyi idő után nem tudott beilleszkedni. És apumnak nem volt olyan fontos,mint mi. Anyumat nagyon szerette és a féltesóm anyukáját már nem. Gondolom ez is közrejátszik érzelem terén.

(Remélem nem sértettelek meg semmivel, mert nem szerettelek volna)

2016. dec. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
Sokszor anyuka bekever meg a szemmenes elejen, errol persze a gyerek nem tud. Apukanak nincs mas valasztasa, mint odebballni, nem latni a gyereket.
2016. dec. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!