Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák, kiket nem érdekel a...

Apák, kiket nem érdekel a gyerekük?

Figyelt kérdés

Mi visz rá ilyenre egy "APÁT",mit gondol, mit érez, hogy 10-en X éve nem látta a gyermekét, de még csak nem is érdekli?


18 éves lány vagyok,nem láttam az "apukám" kb. 13 éve.


1 okot írjatok kérlek, amit megérthetnék.



2016. dec. 19. 23:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%

25 éves vagyok, 14 éves korom óta nem tartjuk a kapcsolatot apámmal. Az ő döntése volt. Mikor elváltak 8 éves koromban a szüleim, mindig én mentem át apámhoz (szomszéd utcában lakott), hetente többször. Ő sosem jött. Ha beteg voltam, akkor sem.


Elmentem gimibe és megkérdőjeleztem, hogy normális-e ez, hogy mindig csak én megyek hozzá. Amikor nála voltam sem foglalkozott velem, nem beszélt hozzám, én kérdezgettem a munkahelyéről 12 évesen, csak hogy legyen már valami téma, hátha... de nem.


Lett egy nője, aki ki nem állhatta a tényt, hogy apámnak van egy gyereke (ugye én) és minden lehetséges eszközt bevetett, hogy a maradék kapcsolattartást és támogatást (2 havi telefonfeltöltés, ünnepekre ajándék) is megvonhassa. Egy manipulatív, rosszindulatű dög, bocsánat, hölgy volt, aki a lapostévétől és az új autótól kezdve mindent megvetetett magának apámmal, aki közölte, hogy sajnos nem bírja már anyagilag, hogy kéthavonta 3000 Ft-tal feltöltse a telefonomat, szóljak anyámnak, majd ő feltölti.


Szülinap névnap le volt tudva egy csomag írható CD-vel, miközben ők hétvégi házat vettek. Közben született egy gyerekük, a pár éves gyerek fel volt aranyozva, aranylánc kereszttel, karkötő, fülbevaló, talpig Adidas, Nike, anyunak meg elutalt egy röhejes összeget gyerektartás címen és verte a mellét, hogy ő mennyire támogat engem.


15 évesen eldöntöttem, hogy soha többé nem megyek, nem kell a megaláztatás, hisz nyilvánvalóan nem kíváncsi rám. Gondoltam, majd ő keres. 10 év telt azóta, egyszer sem emelte rám a telefont, még ünnepekkor sem és mindezt úgy, hogy egy utcányira lakik...

2016. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó vagyok, kíváncsi vagyok ki és miért pontozott le?
2016. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
82%

Egyik ok ""anyuka"" átverte a férfit.

pl: "véletlenül" terhes lettem / "véletlenül" elfelejtettem bevenni fogamzásgátlót, de megtartom gyereket, és tartsál el engemet. Ezek után persze hogy férfi nem kíváncsi nőre meg a gyerekre.


Másik ok ""anyuka"" elviselhetetlen hisztis hárpia viselkedése.

2016. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ilyen sokan vannak ilyen helyzetben.

Köszönöm a válaszokat, tényleg csak egy ép ésszel felfogható okot kerestem ..:)


Aki meg úgy gondolkodik (mint apa), hogy azért nem látogatja a gyerekét, mert már régen látta... hát,... nem szeretnék csúnyákat írni.


Amúgy meg is gondolnád miről maradsz le! :)


Nincsenek, és nem is voltak "anyai ellenuszítások".

2016. dec. 20. 14:28
 25/33 anonim ***** válasza:
54%
Honnan tudod? Szerinted anyukád elmesélné, milyen hisztis hárpia volt? Senki sem büszke rá. :)
2016. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Te is ilyen okos apa vagy talán? :)
2016. dec. 20. 14:34
 27/33 anonim ***** válasza:
54%

"Nincsenek, és nem is voltak "anyai ellenuszítások"."


Maradjunk annyiban hogy te csak az egyik oldal allaspontjat ismered, az pedig szuksegszeruen erosen torzitott.

2016. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
54%

Majd akkor lehet egy apa felett ítéletet mondani ha más is átéli hogy elviszik a gyerekét,ellene nevelik és nincs az a hatóság aki kiállna a jogaiért.

Minden ilyen anyától elvenném a gyereket egy éven át és kéthetente pár órára engedném csak látni miközben a fizetésükből egy részt kötelezően vonnék,bőgve kérnének bocsánatot.

A kérdezőhöz hasonló felháborodott gyerekek ezrei vannak így,nekik az apa gonosz mert így is lettek nevelve.Köszönje a kialakult szabályozásnak.

2016. dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

kis felvilágosítás: én SZERETNÉM az apámat..:)

soha nem mondott anya róla semmi rosszat.

2016. dec. 20. 17:30
 30/33 A kérdező kommentje:

SOHA nem akarta, hogy elmenjek hozzá.



Kicsit eltértünk a témától, hiszen én nem általánosítok, csupán csak okokat kerestem/kértem.

Higgyétek el, én ugyanúgy utálom az olyan embereket, akik a gyereküket egymás ellen uszítják!

2016. dec. 20. 17:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!