Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák, kiket nem érdekel a...

Apák, kiket nem érdekel a gyerekük?

Figyelt kérdés

Mi visz rá ilyenre egy "APÁT",mit gondol, mit érez, hogy 10-en X éve nem látta a gyermekét, de még csak nem is érdekli?


18 éves lány vagyok,nem láttam az "apukám" kb. 13 éve.


1 okot írjatok kérlek, amit megérthetnék.



2016. dec. 19. 23:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
*szetmenes
2016. dec. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém szerelmes lett egy másik nőbe. A sors fintora az, hogy az a másik nő alaposan kisemmizte.
2016. dec. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%
A férfiakban az apai érzés lassan, fokozatosan alakul ki (bár vannak erre fogékonyabb és kevésbé fogékonyak is) a gyerekkel törődés és együttlét folyamán. Ha a szülőpár kapcsolata eleve nem volt kifejezetten szoros, akkor a gyerek anyjával való kapcsolat árnyéka rávetül a gyerekkel való kapcsolatra is, különösen akkor, ha a gyerekkel való törődés tekintetében sincs a felek között megértés és végül elsivárosodik, kihal maga az érzelem is. Amikor pedig már a tudatosság szintjére kerül, akkor valóban jön a lelkiismeret-furdalás, társadalmi elvárásnak megfelelés kényszere és ez, mint kényszer teljes elutasításba torkollik. Persze a másik oldalt is nézni kell: az anyának rá kellene jönni időben, hogy sem a gyereknek, sem saját magának nem tesz jót azzal, hogy a gyerekét apaként szerető férfi nélkül éli tovább.
2016. dec. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
70%
Ha hasonló helyzetben lennék, és lenne lányom, biztosan érdekelne, és felkeresném, támogatnám, de tudom, vannak olyan "anyukák" akik minden követ megmozgatnak, hogy még a föld színéről is eltüntessék a bizonyítékát, hogy volt valaha egy x. számú pasi az életében. Ő meg már más kapcsolatban él, stb...
2016. dec. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
77%

A nőknek joga van a férfi akarata ellenére teherbe esni, megtartani a gyereket és követelni a tartásdíjat. Megteheti, hogy akadályozza a legkülönfélébb trükkökkel a láthatást. Az apa ellen neveli a gyereket, amit egy kis gyerek nem tud kontrollálni. Hosszú távon az apa feladja a gyerekért való küzdelmet.

Te sem tudod kérdező, hogy nálatok mi történt. De ennyi idő után már nagyon nehéz kapcsolatot teremteni, mert az apa nem tudja, hogy mire számíthat a gyerek részéről.

2016. dec. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Szimeon ***** válasza:
77%
Ja, ja. Az anya az apa ellen neveli a gyereket. "Gonosz vagy mint apád." Mindig keresztbe szervez, hogy a gyerek ne akarjon az apjánál lenni. "El akartalak vinni a Balatonhoz, de jön apád, vele kell menned. Mi a Jucikával azért addig elmegyünk a tóhoz." A kis kölyök erre mit reagál: "Nem akarok apával menni. Utálom apát." Na ilyenkor aztán az ember nem erőlteti a dolgot. Legyen akkor az anyjával.
2016. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
65%

Én is sok ilyet látok a környezetemben.De az az érdekes,hogyha újra házasodik az apa és lesz másik gyereke,azzal meg apaként viselkedik.Az első gyerekét meg le se szarja.Nem értem az ilyet.Még ha nem is együtt laknak,ugyanúgy kereshetné napi szinten,törődhetne vele.

De ez kb mindig az apán múlik.Ha ő az évek során nem mutat hajlandóságot,akkor egyértelmű,hogy a gyerek sem fog lépni.A felnőttnek kéne tenni érte, nem a gyereknek pedálózni,hogy figyeljenek rá

2016. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj hogy altalaban nem ismerjuk a teljes sztorit, nem tudjuk mi tortent azelott hogy az apa elhagyja a csaladot es a gyereket. Az anyuka altalaban aztan eleg egyoldaluan mondja el a sztorit a gyereknek, az esetleges sajat hibakat meg sem emlitve.


Az en tagabb csaladomban is van tobb ilyen, ahol az apak megszakitottak a kapcsolatot, es egyik sem volt egy idealis csalad elotte sem.


Ezzel nem az apakat akarom vedeni, nyilvan hibasak ok is, de senki sem tokeletes, es mielott masokat elitelunk inkabb gondolkodjunk el azon hogy ismerunk-e minden tenyezot.

2016. dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
66%
Az enyém lát, amikor segíteni kell neki. Elmondja mi baja, mit akar. Soha nem kérdezi, mi van velem, mi vam az unokájával. Nem is akarja látni. Egyszerűen szeretetre képtelen, ez van.
2016. dec. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
80%

Nem mondanám hogy nem érdekel, csak továbbléptem.

Az anyjával 6 év poklot éltünk át, minden felmerült helyzetre az volt a fenyegetés hogy majd szépen elviszi a gyereket és nem láthatom. Mikor a milliomodik veszekedés után végre erőt vettem magamon és kidobtam, már belefáradtam a fenyegetőzésekbe. Persze beváltotta az ígéretét és 300 km-re költözött vissza a putri környékre ahonnan jött. Szépen lezajlott az elhelyezés és vagyonmegosztás, kezdődtek újra a balhék. Ilyenkor a másik szülőt nem lehet megkerülni, márpedig én nem akartam tőle semmit, látni sem, a hangját se hallani. Nem nehéz kisakkozni, hogy gyerektartás és albérlet mellett még az útiköltséget és szállásdíjat fizetni átlagfizetésből lehetetlen, hiába van az embernek kéthetente láthatása. A bíróságot nem érdekelte, mert ha a távollévő szülő költségeinek felét fizetni kell a nevelőszülőnek, akkor a gyerektartás lesz kevesebb. Az apa jogai ilyen esetben másodlagosak. Kéthavonta tudtam menni. Amikor pedig párt találtam akkor elszabadult a pokol, jöttek az akadályoztatások, a gyerek szájából (ötéves) ömlött a mocsok amit az anyja a szájába adott és egy idő után rájöttem, hogy ez ellen semmit sem fogok tudni tenni, csak belerokkanhatok.

Megírtam az anyjának a véleményem és magam mögött hagytam az egészet. Lehet hogy önző dolog volt, de az embernek egy idő után elege lesz. Nekem elegem lett.

Persze még próbált fenyegetni meg terrorizálni az ex, de mindenhol megszakítottam vele a kapcsolatot, ez volt 5 éve. Nem sok olyan nap van amikor nem jut eszembe a gyerekem, de csak emlékképként valamiről ami akkoriban jó volt. Azóta megházasodtam és családom van egy olyan nővel akivel öröm élni és gyereket nevelni.

Hogy van -e bűntudatom? Inkább sajnálat hogy így alakultak a dolgok. Bűntudata annak legyen, aki a pénz, a távolság és a másik szülő szapulásának segítségével ellehetetleníti az egészséges kapcsolatot.

2016. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!