Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit reagálnátok ha felnőttk...

Ti mit reagálnátok ha felnőttként megütne valamelyik szülőd?

Figyelt kérdés
Tehát ha már 20-25 év felett vagytok. Összevesztek az egyik szülőtökkel, mert ő (nem jogosan) beleköt valamibe veletek kapcsolatban, tehát ő kezdeményezi a vitát, ti kiálltok az igazatok mellett, erre ő megpofoz benneteket... Mit reagálnál? Visszaütnél? Vagy szó nélkül hagynád?
2016. dec. 20. 12:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

1. A szülőm, tehát nem ütök vissza, ha jogos volt, ha nem.

2. Ettől még nem hagyom annyiban. A minimum, hogy szépen rácsukom az ajtót, és onnantól örüljön, ha karácsonykor küldök neki egy sms-t.

2016. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Semmiképp sem ütnék vissza. (Nem "meghunyászkodásból", hanem akkor mennyivel lennék "jobb", "felnőttebb" nála???)

Amúgy volt ilyen eset, már nem emlékszem, min kaptunk össze, és kinek volt igaza (valószínűleg egyikünknek sem), én kb. annyit mondtam (amilyen higgadtan tudtam): "Jó, üss csak meg, most jobb?" (ez volt kb. a veszekedés tetőpontja, még egy keveset dobálóztunk a szavakkal, aztán elhalt az egész és lehiggadtunk.)

Mondjuk fontos, hogy ez nálunk egyszeri eset volt, életemben talán kb. kétszer ütöttek meg, hát ez volt az egyik:S Ha rendszeresen vertek volna gyerekkoromban, az nyilván más helyzet lett volna, gondolom, hasonlóképp reagáltam volna, annyi különbséggel, hogy a lehető leghamarabb elköltöztem volna.

2016. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem elegendő választ kaptál a múltkori kérdésedre is, vagy azóta megint apádéknál jártál? :)
2016. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
#3, ritka nagy tahó vagy, élvezed is?
2016. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

Igen, büszke vagyok rá, ha valaki észreveszi :)

Ha tudnád melyik kérdésről beszélek, és nyilvánvalóan ugyanaz a kérdező, akkor nem okoskodnál.

2016. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem ütne meg.
2016. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
"Múltkori"? 3 hónapja írtam ki kérdést, de azt se ebbe a kategóriába, csak mondom.
2016. dec. 20. 12:37
 8/19 A kérdező kommentje:
De belinkelheted a kérdést, érdekelnének a válaszok.
2016. dec. 20. 12:38
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem ütnék vissza, mert az én cselekedetem engem minősít. Higgadtan közölném, hogy itt fejeztem be a családi kapcsolatot. Elköltöznék, és vissza sem néznék többé.
2016. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szó nélkül otthagynám, a telefont nem emelném rá, nem keresném, aztán vagy őszintén bocsánatot kér és ha tényleg látom rajta a megbánást, akkor oké, megpróbálnék túllépni rajta, bár sosem felejteném el, ha nem, akkor nem erőltetném továbbra sem a kapcsolattartást.
2016. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!