Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit reagálnátok ha felnőttk...

Ti mit reagálnátok ha felnőttként megütne valamelyik szülőd?

Figyelt kérdés
Tehát ha már 20-25 év felett vagytok. Összevesztek az egyik szülőtökkel, mert ő (nem jogosan) beleköt valamibe veletek kapcsolatban, tehát ő kezdeményezi a vitát, ti kiálltok az igazatok mellett, erre ő megpofoz benneteket... Mit reagálnál? Visszaütnél? Vagy szó nélkül hagynád?
2016. dec. 20. 12:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem ütnék vissza, de lefognám a kezét.

Szerencsére nálunk ilyen elképzelhetetlen.

2016. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerencséje a jó a kapcsolatunk, soha nem erőszakkal próbálták megoldani a konfliktust. Ezért elképzelni sem tudom, hogy megüssenek, vagy akár én őket.
2016. dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13%
Attól függ, hogy álltál ki az igazad mellett, milyen stílusban. Ha úgy, ahogy képzelem, akkor ne csodálkozz a pofon miatt. Én ilyen helyzetben bocsánatot kérnék.
2016. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 evimeri ***** válasza:
8%
Egyesek itt azt írják, hogy megszakítanák a kapcsolatot, meg kérjen bocsánatot a szülő. Már elnézést gondolom nem úgy nőttél fel, hogy vertek, éheztettek stb. rosszul bántak volna veled. Egy elcsattant pofon miatt nehogy már a szülő kérjen elnézést. Engem és a testvéreimet soha nem ütöttek meg a szüleink. Sőt eléggé szabadjára voltunk engedve, de azért azt megtanultam, hogy tiszteljem őket. És nem azért mert erre kényszerítettek, hanem azért mert láttam, hogy mennyi mindent tesznek - tesz főleg anyukám - értünk. Ennek ellenére mi sem értünk mindenben egyet, de hogy tiszteletlen legyek vele szemben vagy hátat fordítsak neki meg sem fordulna a fejemben. A mai fiatalok fordítva ülnek a lovon. Vagdalkoznak a jogaikkal miközben a kötelességüket nem ismerik vagy nem teljesítik. Egy a lényeg körülöttük forogjon a világ és ha nem úgy van a szülő a hibás. Meg kell próbálni elmenni dolgozni, albérletbe költözni és megtapasztalni milyen a való élet. Akkor majd lehet siránkozni, az hiszem ezerszer vissza sírná némelyik azt a pofont.
2016. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

#14 te hol élsz?!

hogy dobálóznánk a jogainkkal?! Igen, vannak, de nem hiszem, hogy bárki megtenné. Amúgy meg az, hogy valaki mennyire felelősségteljes, illetve a felelősségtudatos, nagy részben a szülői neveltetéstől függ :) . Ha valaki, mint szülő elcsszi, (mert valljuk be nem létezett még olyan kor a világtörténelem során, ahol ez mindenkinek elsőre leesett volna, mármint az, hogy felelősség, hogy van olyan)az ne csodálkozzon, azon, hogy minden "mai fiatal" ilyen. Meg mert amúgy nagyon nem, légyszíves menj ki az utcára, és néz körbe.

2016. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám sose foglalkozott velem igazán. A cipőm folyton lyukas volt, beázott. A suliban cseszegettek érte. Kaja se volt sokszor, pedig pénz lett volna, csak mindig h*lyeségre költötte. Amikor már 18 voltam, 1x vagy 2x megütött meg eldugta a kulcsom, hogy ne menjek sehova. Ott betelt a pohár! Alig vártam, hogy lekoccoljak. 20 évesen leléptem. Akkor jött a szemétkedés, hogy akkor ő most hogy fog megélni. Hát őszintén? Leszartam. Amikor az utolsó pénzemet is kivette a pénztárcámból kérdezés nélkül, hogy cigit tudjon venni, azzal sem törődve, hogy ott a gyerekem. Akkor engem kellett volna érdekeljen, hogy mi lesz vele? A nagy frászt! Az ilyen nem anya. Nem kell minden szülőt védeni, ha az ember nem ismeri a háttért.
2016. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan másképp reagál az ember, ha egész gyerekkorában verték, vagy ha ilyesmi nem történt.


A pofon hátterében sok minden állhat. Például (ha korábban ilyesmire nem volt példa) megborult hormonháztartás, pajzsmirigy-gondok, tehát olyasmi, ami fizikailag képtelenné teszi a szülőt az önkontrollra. Ha így van, akkor a kapcsolatot még meg lehet javítani, és a szülő is segítségre szorul.


Ha nem, akkor utána kell járni, az áll-e a pofon hátterében, hogy a szülő semmiképpen sem tud beletörődni abba, hogy ne neki legyen igaza a vitában. Ha ez a helyzet, és nincs remény a javulásra, akkor nincs mit tenni, le kell lépni, mert az értelmes kommunikációnak lőttek, itt már csak harc lesz azért, hogy ki a civódások győztese.


Szóval: azt kérdezted, hogy visszaütne-e az ember, vagy szó nélkül hagyná. Nagy a baj. Mert mindkettő indulatból kezeli a szituációt, az első dühből, a második félelemből, és teljesen győztes-vesztes helyzetté alakítja a kommunikációt, elvágva annak az útját, hogy valaha is egyenrangú felek kommunikációjává váljon. Látsz ez utóbbira esélyt? Ha nem, lépj le, amint lehet. Ha igen, tegyetek érte együtt.

2016. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaütnék. Ha a "szüleimnek" nem jelentett problémát, hogy már 6-7 évesen szíjjal verjenek szét, megpróbáljanak vízbe fojtani stb, akkor én mit tiszteljek ilyen embereken? Felcsinálták anyámat és nem vetetett el - soha nem gondoskodtak rólam. Innentől kezdve: megütött egy idegen - vagy elmenekülsz vagy visszaütsz.
2016. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Soha eszembe nem jutna megutni! De talan azert allok igy hozza mert ok sem teszik. Ha megis megtortenne annak nagyon komoly oka kell legyen de akkor is max tudnam ez mar tul sok es elhallgatnek/ lehiggadnek inkabb. Es ha szukseges felvazolom nyugodtan a problemat. Ha nem megy igy se leirnam. Kamasz koromban egyebkent a levelezes kivaltott par ajtocsapkodos vitata ;)
2017. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!