Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy elkerüljem a...

Mit tegyek, hogy elkerüljem a veszekedéseket az anyámmal?

Figyelt kérdés

Nem felhőtlen a viszonyunk, de az elmúlt napokban tiszta idegbeteg. Nem is dolgozik, apám tart el minket, meg van hogy én is megyek dolgozni, amikor tudok, mellette tanulok fősulin. Most a vizsgaidőszak meg az ünnepek miatt hazaköltöztem, de már kikészülök...

Tegnap például apám tévézés közben evett és zsírfoltos lett a pléd, amivel le van takarva a kanapé. Anyám olyan hisztit levágott emiatt, hogy a földhöz vágott egy tányért... aztán segítettem apának, kb 5 perc volt kiszedni a plédből a foltot folttisztítóval + egy mosással teljesen kijön... Akkor anyám már kb fél órája mosogatott, mondtam neki, hogy miért nem vesznek egy mosogatógépet (nálunk az albérletben is az van és jól jön), hisz megtehetnék, erre leugatott, hogy az a lusta disznóknak való csak...

Ma is, takarítgattam, ki akartam dobni a szemetet, de tele volt a kuka, ami a kezeimben volt azt addig letettem a konyhapultra, erre már nekem is esik, hogy miért nem vagyok képes kivinni a szemetet ha egyszer látom, hogy tele a kuka, mondom neki épp arra készültem, de ne zavarjon senkit... Meg kiporszívóztam a házban, mert falkában álltak már a porcicák, visszatettem a porszívót a helyére, majd elmentem kezet mosni, erre megint nekem esik, hogy ki kéne ám üríteni a porszívót is, mert semmi értelme nem volt az egésznek, mondom neki a szó amit keresel az a "kösz bmeg", utána még neki állt feljebb...

De ha meg nem csinálok semmit, akkor meg az a baja, sípol, hogy mekkora kupi van a házban, de azért nyugodtan Facebookozik... Most akkor mit csináljak, hogy ne essen nekem állandóan?


2016. dec. 20. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el, menj koliba vagy levelezőre.
2016. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el én pontosan átérzem, nem anyummal van ilyen, hanem nővéremmel. Nagyon fel tud idegesíteni. Ő sosem látja hogy takarítok és beleszól abba is, és sosem köszöni meg. De ő meg nem csinál semmit. Maximum nagy nehezen a mosogatást, aztán meg nekem kell az egész házat kitakarítani, mert mindent kitalál. Ilyenek az akaratos emberek, akik mindenkiben csak a rosszat látják és csak a saját érdekükkel törődnek és hogy csak maguknak legyen jó. De ne hagyd magad, mert akkor csak jobban elfog nyomni. Sajnos fel kell lépni ellenük, mert akkor az ő agyukban az a tudat lesz, hogy legközelebb is megtehetik. Fogjatok össze apuddal.Ha ő dolgozik neki kellene hordania a nadrágot a családban, mert amíg ő tesz le mindent az asztalra addig ne más parancsolgasson, persze oké, hogy párkapcsolatban vannak, de ha ilyen erőszakos anyud.:/ UI Nővérem se megy dolgozni.és a barátja tartja el.:)

(Mintha a nővéremet olvasnám, azt hittem csak én szenvedek így)

2016. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, én pont az ilyenekért nem költöztem haza a koleszból. Hazamentem pár napra és mentem is vissza, de ha időközben elmérgesedett a helyzet, akkor a következő busszal mentem is vissza.


Anyud nagyon frusztrált lehet, ebből kifolyólag van benne némi agresszió, ami rajtatok csattan. Ezért túlreagál helyzeteket, azonban nem jó az, hogy rajtatok vezeti le a feszültséget. Én nem hagytam, volt elég bajom, volt elég stressz az életemben, egyetem mellett melózni két helyen, szóval ha anyám még hepciáskodott, leléptem.

2016. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!