Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van bűntudatom, ha anyu...

Miért van bűntudatom, ha anyu ad pénz, hogy vegyek suliban reggelit, ruhát stb?

Figyelt kérdés

Akárhányszor ad, belül elfog a bűntudat, hogy azért nem en dolgoztam meg, mennyit dolgozik keményen az ember kétezer forintért is.

Dolgoztam nyáron 3 műszakban sok túlórával hétvégén, szóval tudom mit kell szenvedni a pénzért( jo a szüleim nem gyárban dolgoznak). A saját pénzem költöm valamire akkor nincs buntadtom, de ha másét (akar rokon ad) kisse félve hisz nem az en pénzem.


2016. dec. 20. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellene hogy bűn tudatod legyen. A gyerekük vagy, szeretnek téged. Akkor nem volt bűntudatod amikor még gyerek voltál és költöttek rád?

Felesleges kérdés a gykn. Mi nem fogjuk tudni az okát hogy miért érzed úgy ahogy.

Vagy majd ha lesz gyereked, legyen olyan mint te, hogy legyen bűntudata, ha veszel neki valamit?

2016. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 evimeri ***** válasza:
30%
Ha bűntudatod van miért fogadod el? Ha nyáron már dolgoztál most is dolgozhatsz, hogy legyen pénzed. Nem tudom hány éves vagy. Mondjuk ha kajára ad az nem baj és a szükséges ruhákra. Ha viszont felesleges luxus dolgokra, akkor tényleg lehet lelkiismeret furdalásod.
2016. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tiéd, de már neked adta, vagyis megbízott benned és felruházott ama hatalommal, hogy elköltheted.

Ha lopnád, kicsalnád magadnak, zsarolnád anyukádat, akkor megérteném, de ne parázz ezen.

Szeretné, ha ennél, ha lennének olyan ruháid, amiben jól érzed magad.

A gyereke vagy, szeret és támogat anyagilag. Valahol, azt kell mondjam, ez a természetes.

Majd ha neki lesz szüksége segítségre, valószínű, hogy te is szívesen adsz, besegítesz, amiben kell, mert nem akarod, hogy elköltse a saját, összekuporgatott pénzét, nem?

Ő is ugyanígy van veled.


Ha ennyire kellemetlenül érint, akkor gyűjts össze valamennyit, és csináltass neki belőle egy nagyon szép, kreatív ajándékot. Szerintem örülni fog neki, egyébként is itt a karácsony!

:)

2016. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell hogy bűntodatod legyen. Nyilván szívesen adják ha odaadják.
2016. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2, 18-nál tuti több, ha 3 műszakos volt.
2016. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Iskolába jársz,az a dolgod hogy tanulj.

Gondolom a szüleid nem szeretnék,hogy bármi is elvonja a figyelmed a tanulásról(pl munka) ezért adnak még zsebpénzt.

Ha cserébe jól tanulsz és segítesz otthon is ha kell,akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod

2016. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát azért ez a szívesen adják eléggé visszás... van olyan nőismerősöm, aki még 30 évesen is elfogadja a szülei pénzét, mert hát szívesen adják :D De közben büszke arra hogy ő önálló :D :D

Szóval ne fogadd el, ha zavar. Valószínűleg nem vagy túlzottan rászorulva, különben megvennék ők neked, amire szükséged van.

2016. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor is bűntudatom van, ha a saját pénzem költöm.
2016. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert tudja az ember valahol mélyen, hogy valahogy fals, hogy ő dönthet erről a pénzről, hogy mi legyen vele és visszaél ezzel, mert nem arra költi, ami igazán fontos. Egy szemétdobon élünk és közben mit művelünk. Aztán gondolom egy idő után mindenki hozzászokik, hogy ez a normális, hogy nekem jár egy újabb telefon, mert a régire már nem fért el még több zene.
2016. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!