Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a szüleimnek,...

Mit mondjak a szüleimnek, hogy elengedjenek a haverojhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 17 éves fiú vagyok. Még mielőtt valaki azt hinné hogy egy alkoholsita senkiházi vagyok, elmondanám, hogy ebben az évben is csak 2x voltam inni és csak nagyon keveset. SZóval van egy kis haveri társaságom. Velük nagyon kevésszer találkozom, konkréta egy évbe 3x, mert soha senki sem ér rá. De ha ráérnek, akkor összeülünk és iszogatunk. Ezt szüleim néha meg is engedik, mert kell néha a kikapcsolódás. Na és épp ma jött el a 3. találka az évben és nem engednek el, mert valami agyhártyagyulladás van. Konkrétan azt mondták, hogy egész szünetben bent kell maradnom a házba és nem hagyhatom el azt, még szilveszterkor se, majd zünet után is csak az iskolán belülk maradhatok, és elkezdenek kocsikáztatni, amíg nem kapok oltást és el nem kezd hatni. Nagyon paranoiásak a szüleim, de ez nem igazság, mert tökre elterveztem, hogy egész szünetben a haverokkal fogok szórakozni vagy a városban tengetőzni a karácsonyi díszek között, de most nem lehet. Mit tegyek a paranoiájuk ellen? UI: Volt olyan is, hogy egész nyáron nem mehettem ki 4 éve, mert a H1N1 vírus miatt.

2016. dec. 22. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid tényleg nem normálisak.Persze veszélyes és létező dolog a vírusos agyhártya gyulladás. De kb előbb üt el a busz,mint hogy elkapd.Kicsi rá az esély.

De ha ennyire félnek,akkor már rég be kellett volna adatniuk az oltást.

Nekem kicsit olyan érzésem van,hogy nem a valós veszélyekre figyelnek,hanem csak amit a médiából látnak kezdenek el félni tőle.

Szerintem menj el szórakozni,elég nagy vagy már,hogy vállald a felelősséget és te dönts,hogy kimész -e a házból vagy sem.

Egyébként találkozni egy haveri társasággal kevesebb kockázattal jár a vírus tekintetében,mint bemenni az iskolába a 800-1000 gyerek közé. Ezt is nyugodtan mondd el nekik

2016. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%
Még sosem voltál semmiben sem korlátozva? Örülj, hogy nem vernek. Senkinek sem mindig sikerül az, amit akar. Ülj otthon a fenekeden és megvan. Nem halsz bele.
2016. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

En mind a ket hozzaszoloval egyetertek.


Engem nem feltettek szuleim. Sot, nagyivben tettek ram es SOHA semmilyen bajom nem volt.


Neked viszont nem inni kellene jarni a szuleid penzen, hanem javitani a viszonyotokon. Mert ok feltenek es gondoskodnak is rolad.


Fogadd meg az en tanacsomat! Maradj otthon, az izgaga fenekeden es gyakorold a magyar nyelvtant. Olyan alapveto hibakat vetesz, amiket mar nem illene.


En most fogom beoltatni magam kullancs-encephalitis ellen. 2 het kell es az immunitas megvan a szovedmenyekkel szemben, majd 5 honap mulva ismetelsz (3-ik oltas).

A kullancs nem jatek! [link]

2016. dec. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Milyen tanulo vagy? Megbizhato vagy? Szerintem oka van arra a szuleidnek hogy nem engednek.. Kicsit gondolkodk
2017. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!