Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki az aki fiatalon,18 evesen...

Ki az aki fiatalon,18 evesen koltozott el otthonrol?

Figyelt kérdés

Meselne egy picit? Pl.: Hogyan sikerult az anyagiakrol gondoskodni? Munka mellett hogy sikerult tanulni? Vegleg megszakitottad a kapcsolatot a csaladoddal? Elotte milyen volt?

Meg ami esetleg eszedbe jut.


Mindenkit felpontozok!


2016. dec. 24. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Amint leérettségiztem elköltöztem "otthonról". Kaptam szociális ösztöndíjat, felvettem a diákhitelt, mellette dolgoztam L. Nem volt egyszerű összeegyeztetni a dolgokat és elég sok álmatlan ejszakamba került , de sikeresen lediplomáztam. Ennek már tíz éve. Azóta férjhez mentem és van egy kislányom. Azóta sem beszéltem a szüleimmel. Évekig csak az tartotta bennem a lelket, hogy nemsokára elköltözhetek. Életem legjobb döntése volt, hogy megtettem.
2016. dec. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Én 19 évesen fejeztem be a középiskolát (érettségi+ 1 év szakmai). Utána költöztem el. Munkásszállon laktam, mellette dolgoztam. Amikor volt annyi pénzem, hogy szobát béreljek, akkor elkezdtem fontolgatni a tanulást is. Végül 24 évesen kezdtem el az egyetemet. Ha maradtam volna otthon, akkor egyből mehettem volna, de én nem bírtam már tovább. Pedig annyira nem volt vészes, csak a szüleim dohányoznak és nem bírtam elviselni, hogy mindenek bagó szaga van. Szüleim nem viselték jól, eleinte ezért gyakran jártam haza.

Nem volt egyszerű, de mégis nagy buli volt. Nekem nagyon sokat számított, hogy végre magam döntöm el mit csinálok, gondoskodtam magamról, nem kellett bagó füstben vacsoráznom stb. Plusz én másik városba költöztem, sok új barátom lett, találkoztam a mostani férjemmel, rengeteget buliztunk, jártunk el kirándulni stb.

2016. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én is ezt tervezem.
2016. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Johetnenek meg valaszok, tapasztalatok, tippek.

Aki pedig lepontozgat kerem fejezze be, nem szeretnem ha elijesztene azokat akik valaszolnak.

Aki ettol fel az nyugodtan irjon uzenetet.

2016. dec. 24. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
En 15 voltam. elmentem dolgozni akkor meg lehetett ennyi idosen, aztan 16 eves koromtol 3 muszakban dolgoztam, alberletben laktam . 18 evesen ferjhezmentem 21 evesen elvaltam. 22 voltam a kovetkezo hazassagomnal ami azota is tart. 23 evesen visszamentem tanulni es kesobb szakmat is munka mellett szereztem estin. Nem volt konnyu de szazszor jobb volt mint otthon elni.
2016. dec. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, elmesélnéd hogy otthon mi volt a helyzet?
2016. dec. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
anyam apam nagyon koran hazasodtak meg szuletesem elott szetvaltak. en az otvenes evek gyereke voltam anyam csak azert szult meg mert tilos volt az abortusz, 10 napos koromtol a nagymamam nevelt. az altalanos utan anyamek beraktak egy elit gimibe amit utaltam (nem voltam jo tanulo raadasul bentlakasos volt) kimaradtam egyszeruen megszoktem. aztan anyam akkor hazavitt hozzajuk a ferje befolyasos ember volt en meg utaltam oket. egy evig voltam veluk azalatt elhelyezkedtem gyarba dolgozni es amikor mar volt keresetem kivettem egy alberletet egy masik lannyal. aztan elkoltoztem a varosbol is Pestre ott elmentem egy fonodaba mert ott lehetett a legtobbet keresni 3 muszakban. munkasszallo 4 honapig aztan alberlet. 18 evesen ferjhez mentem 21 evesen elvaltam. a masodik hazassagomat 22 evesen kotottem es jovore leszunk 40 eves hazasok.gyerek nincs, es nem Europaban elunk 1987 ota.
2016. dec. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!