Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum feltörte a facemet es...

Anyum feltörte a facemet es az askomat is nezi folyton nyomoz utánam. Ha itthon vagyok egyedül azt is tudja h mit csinalok és sztem kamerákat is szerelt be. Nagyom erőszakos velem mostanában. Mit tegyek? Nem mondja el h mi a baja. Nagyon félek.14/l

Figyelt kérdés

2016. dec. 26. 12:46
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
71%

16-os vagyok. Nem jutott volna eszembe soha szexcsetelni, meghívásokat fogadni pláne nem, ott valami korábban el lett rontva. 11 évesen lett facebookom, volt nekem is "zaklatóm", konkrétabban egy nálam akkor pár évvel idősebb magányos, nem teljesen százas gyerek, aki barátokat keresett. Beszámoltam róla a szüleimnek, akik elbeszélgettek velem és letiltottam, minden kapcsolatot megszakítottam vele. Nem kellett hozzá feltörniük a fiókomat, anélkül is elmondtam nekik.

Itt egyébként is egy 14 éves lányról van szó, aki már elég érett lehet ahhoz, hogy helyén kezelje az esetleges ilyen helyzeteket.

2016. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
85%

#19 Természetesen én vagyok a 15 éves hülyegyerek, te meg a mintaszülő, nyilván ilyenkor közbelépnek az elhárító mechanizmusok ezerrel, mert nehéz beismerni az emebrnek ha valamit rosszul csinált főleg egy anyának ha nevelésről van szó. De az általad linkel cikk, egyébként nagyjából ezt pont alá is támasztja.


"A kutatók megállapítása szerint az internetes zaklatás ott fordul inkább elő, ahol a való életben is több erőszak van jelen. "


"Szakemberek szerint a probléma csökkentése abban rejlik, ha a gyerek környezetében akad egy olyan megbízható felnőtt, aki meghallgatja, támogatja érzelmileg, és képes tárgyilagosan átlátni a problémát."

2016. dec. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
0%
Egy meleg srácnak eleve nehezebb, az, hogy 13 évesen el tudta mondani a szüleinek, mi a helyzet, nagyon jó kapcsolatra vall. A kérdező meg hiába 14 éves, lehet, hogy csak annyi esze van, mint egy marék lepkének. Van néhány oktató videó, amiben fake profilokkal ismerkednek 12-13 éves lányokkal, volt, amelyik a házba hívta be éjjel a pasit, akit 15 éves srácnak vélt. Ha valakinek annyira könnyű feltörni a profiljait, hogy egy negyvenes, vélhetően nem profi hacker nő is meg tudja csinálni, attól nem várok túl sokat.:D
2016. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
0%
#22-es, te szerencsétlen...Erőszak nemcsak a családon belül létezik, az a bizonyos felnőtt pedig jó esetben - l. a 13 éves srác - a szülő. Mit is akarsz bizonygatni?:D
2016. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
97%

A "rettenetesen tapasztalt 15 éves hülyegyerek" vagyok (úgy látom többen is vagyunk :D), elolvastam az általad linkelt cikket.

Nem olvastam benne semmi olyat, hogy a szülő törje fel a kölke fb profilját és olvassa el az összes üzenetét. Ez kb. olyan mintha 0-24-ben a gyerek sarkában lenne és hallgatná mit beszél a haverjaival. Te hogy éreznéd magad ha anyád az összes rohadt beszélgetésedet végighallgatná, még azt is amit a legjobb barátoddal/barátnőddel vagy éppen a pároddal ejtesz meg?

A cikkben is ezt írják: "figyeljen rá és beszélgessen vele, hogy kikkel chatel, kikkel tartja a kapcsolatot az interneten keresztül, és világosítsa fel, hogy milyen veszélyek leselkedhetnek rá." Nemtom ebből te hogy a francba szedted ki azt hogy normális ha a szülő elolvassa a gyerek ÖSSZES üzenetét?

2016. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
82%

Vagy azt hogy olyan szellemiségben nevelődött ahol ezt nem kell szégyellnie, ami rendben is van. Utóbbi eset szerintem jobban minősíti a fennálló kapcsolatot.


Az hogy random, nem reprezentatív alanyokkal végzett kísérletekkel dobálózól, ahol a személyek hátteréről semmit nem tudni, feltehetőleg elfogult kísérlet (értsd: valamit bizonyítani kíván eleve), és még általánosítod is az gyér szakmai ismeretekre vall. Arról nem is beszélve milyen érett felnőtt ember lehetsz, ha tök ismeretlen tizenéves lányoknak szólogatsz be.

2016. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
14%
#25 Én nem vagyok 15 éves, de nekem címezte hogy tapasztalatlan 15 éves vagyok. Az más dolog hogy nem így van :D
2016. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
88%
#24 Nem bizonygatok semmit csak olvasd el az általad küldött cikket, ha rendben van a szövegértési kompetenciád akkor érteni fogod.
2016. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
10%

Hol dobálóztam kísérletekkel?:D Nincs szükségem oktatófilmre ahhoz, hogy tudjam, milyen hülyeségekbe képesek belemenni a tinik, töröltettem már itt is kérdést, nem egyet - a kérdező érdekében - olyan tartalmak miatt, amit nem ajánlott nyilvános fórumra kitenni. Szövegértési problémáim pedig nem nekem vannak a jelek szerint. Azt sem állítottam sehol, hogy remek módszer a facebook feltörése, azt viszont fenntartom, hogy ebben a beteg világban kell bizonyos mértékű kontroll a tinik internetes tevékenysége fölött. Jó esetben ezt megbeszélik.

A mi kérdezőnk viszont valszeg egy troll, aki bedobott egy unalomig lerágott csontot, aztán eltűnt.:-)

2016. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
82%
Nem állítottad hogy remek módszer, de végülis ha nem is konkrétan de azt bizonygattad hogy jogos, miegyéb. De haladunk, finomítasz már te is legalább ;). Felesleges a kérdezőre terelni szót, a lényeg hogy kaptunk egy elméleti esetet és erről született egy vita, ahol racionális érvekkel nem tudtál előállni, csak érzelmekre ható esetekkel dobálózni, amin bevágtad a durcát és arra jutottál hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter. De nyugi túl vagyunk rajta :D Zárjuk le.
2016. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!