Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, amikor...

Piriiiii kérdése:

Mit gondoltok arról, amikor egy anya azt mondja a gyerekének, hogy "klinikai eset vagy"?

Figyelt kérdés
Nem igazán jogosan.
2016. dec. 26. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy finoman lehülyézte a gyereket. Nyilván a gyerek sose fogja jogosnak érezni, úgyhogy nem releváns, hogy te mit gondolsz, Piri...:-) Amúgy hány éves a szóban forgó kisded, akit lehülyéztek?
2016. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én vagyok az, 20 éves. :) De mondott már hasonlót 15 éves koromban is, meg biztos már 3 évesen is, csak arra nem emlékszem.
2016. dec. 26. 15:41
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés milyen kontextusban, milyen okból mondja.


Teljesen más volt az, amikor az alkoholista apám magából kikelve ordított velem, hogy egy lusta hülye senki vagyok, akiből soha senki nem lesz, csak azért mert nem ugrottam az első csettintésére.


Meg megint más az, mikor anyám "te hülye vagy" válasszal válaszolt a "szerinted felmászhatok a TEK-es harckocsira" kérdésemre :D

2016. dec. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát, a legtöbb ilyen eset inkább előbbi helyzetben hangzott el, de most kivételesen józan volt. Csupán egész nap baszogatott, én meg kiakadtam. De nem ordibáltam vele, csak megjegyeztem, hogy mióta itthon vagyok (az ünnepek alkalmából), csak piszkálni tud, és hogy miért is teszi ezt?
2016. dec. 26. 15:55
 5/18 A kérdező kommentje:
Az okok előttem sem teljesen tiszták. Kb szólni sem tudtam, úgy meglepett ez most.
2016. dec. 26. 15:56
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Számomra azt jelenti, ha minden ok nélkül történt, hogy nem attól anya egy anya, hogy megszült egy gyereket.
2016. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem akadnék fent ezen annyira. Gondolom nem sokszor szólt be neked anyád, ha ez ennyire mélyen érint.
2016. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Azt gondolom, az anyud a klinikai eset,talán tudja is magáról csak rád ruházza át.
2016. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
No igen, nekem is már volt hasonló. A "baszogatás" a következőkből állt: megkértem a gyereket, hogy tegye ki a szennyesét, mert mosok, tegye a mosogatóba a tányérját, evőeszközeit, és ne hagyja ott az asztalon, rakja a cipőjét a tartóra, ne hagyja az előszoba közepén, és vegyen tejet, kenyeret is a boltban, ha úgyis megy magának vásárolni (mellesleg az én kocsimmal.) Nem tudom, nálatok mi hangzott el, az általam felsoroltakat is lehet tulképp piszkálásnak venni, csak nagyon hülyének, vagy épp rossz passzban kell lenni hozzá.:-)
2016. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ilyet "beszólása", ami személyeskedő, hogy klinikai, pszichiátriai eset vagy, nem vagy normális és hasonlók valóban nem gyakran hangzanak el, ezek épp ezért érintenek mélyen, igen. De egyéb baszogatások gyakran elhangzanak. Miért így pakoltál el, minek fürdesz, miért most találkozol ezzel meg azzal. Most az esett rosszul, hogy kivittem két tányért a szobámból, elmostam őket, erre ő nem figyelt, csak látta, hogy hoztam ki két tányért. Öt perc múlva kellemetlen hangnemben szólt, hogy de mosogassak el azért. Merthogy sosem szoktam. De, igen, el szoktam mosogatni magam után. Mások után is. Nem nagy dolog, de évek óta mondogat nekem ilyeneket, arról nem is beszélve, hogy más tekintetben igazából semmibe vesz, viszont büszkélkedik velem mások előtt, így ez már sok volt (nem csak engem szokott piszkálni a családban, csak engem leginkább).

Na mindegy, pont ezért kérdeztem meg itt, hogy mások véleményét megismerve objektíven lássam a helyzetet.

Köszi a válaszokat.

2016. dec. 26. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!