Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek "egészséges",...

Szerintetek "egészséges", hogy 18 éves fiú létemre apám még mindig vagy nem, vagy alig enged el valahova?

Figyelt kérdés
Nem értem apám miért kezel úgy sokszor mint egy gyereket.Szinte soha nem enged el sehova, vagy ha igen azt is nagyritkán és csak akkor ha pontos beszámolót adok neki a helyszínről, az időről és a társaságról. Tudnotok kell hogy nem a tipikus tróger alkesz, éjszaka a városban keménykedő társasággal mozgom, hanem normális emberekkel.Mindig azzal jön, hogy félt, meg hogy én biztos drogozom meg berúgok.Drogot életemben egyszer se még csak ki sem próbáltam, az alkoholt pedig tényleg mértékkel iszom, nem tagadom egyszer volt hogy berúgtam de akkor sem úgy hogy hánytam meg minden hülyeséget csináltam.Szóval az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne meggyőzni apámat hogy 18 évesen ne úgy kezeljen mint egy 12 évest? Köszönöm előre is a válaszokat!

2016. dec. 30. 18:03
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
egyébként lehet ennek van pszichológiai háttere, mert nagyapám apámat gyerekkorában rendszeresen verte és elég komolyan beszabályozta az életét
2016. dec. 30. 18:37
 12/31 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy engedett már el (kb 2-3 ilyen alkalom volt) és mindig épségben hazajöttem, de nem változik semmit
2016. dec. 30. 18:38
 13/31 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális dolog, ahogy apád viselkedik.

Viszont, hogy egy 18 éves vagy fiatalabb nem fogyaszt drogot, az alap, és nem érdem. Alkohol ugyan ez. Mivel most vagy 18, és írtad, hogy "mértékkel fogyasztasz alkoholt", ez azt jelenti, hogy az elmúlt években is. És ez mondjuk joggal nem tetszik apádnak, de most már lazábbra kéne engednie. A mi rokonságunkban van alkesz, és mindegyik 16 körül kezdte. Nálatok is van? Nem lehet, hogy ettől félt APukád? Beszélgess el vele őszintén.

2016. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Kb fél éve ittam először alkoholt ami abból állt hogy eg korsó sör, a legutóbbi alkalom amikor kicsit berúgtam akkor 2 pohár whiskey, azóta nem ittam, amúgy nincs alkoholista a családban egy darab sem.
2016. dec. 30. 18:42
 15/31 anonim ***** válasza:
Nimcs kedved hallgatni az ordibálást, meg befolyásoló szöveget, na minden megalkuvó nyuszi ezzel szokott takarózni. Mert így kényelmes. Maradj csak otthon, nehogy apuci kibáljon veled!
2016. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nyilván te könnyen beszélsz mivel normális az apád...
2016. dec. 30. 18:50
 17/31 anonim ***** válasza:

"amikor kicsit berúgtam akkor 2 pohár whiskey"


Ez nem az a mennyiség, amire gondoltam a berúgás alatt.

Ha neked 2 töménytől sikerül berúgni, akkor semmi ok az aggodalomra :)

#13 voltam.

2016. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat! Mentek a zöldkezek!
2016. dec. 30. 18:56
 19/31 anonim ***** válasza:
Ezt benézted. Az apám alkoholista volt, aki esténként végigverte a családot. Anyámat, a két testvéremet, meg engem is. Meghalt mielőtt betöltöttem a 18-at, de amikor már nem voltam annyira kisgyerek, bizony szembeszálltam vele. Utána nem bántott többet sem engem sem mást.
2016. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Nyilván nem vigasztal, de lehetnél akár as fiam is minimális túlzással, és ha valóban 1-2-3 sör vagy ennek megfelelő más ital 18 évesen, akkor engedném, mert kell szocializálódni és baráti kapcsolatokat építeni.

Beszélj Apukáddal, ő nevelt fel, és férfiak nem nagyon nyitottak a lelki dolgok megbeszélésére. Nem tudom, csak bízom benne, hogy értékelni fogja, hogy megbízol benne, és bizalmat ad cserébe.

2016. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!