Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kivételeznek a húgommal?

Miért kivételeznek a húgommal?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, 11 éves és bármit is csinál, az úgy tökéletes, ahogy van. Ha kötekszik vagy kigúnyol minket az öcsémmel, akkor az azért van, mert olyan kis eleven meg még csak 11 éves. És hogyha ilyenkor visszaszólunk neki, akkor apa jön nekünk, hogy nyeljük le meg ne figyeljünk rá. Ami még oké is lenne, de mindig olyanokba tapos bele, amik fontosak. Csúfolódik a barátnőimen, az olvasmányaimon, az alakomon, mindenen, ami csak eszébe jut.

Nekem is van benne hibám, mert túl nagy jelentőséget tulajdonítok neki, nem kéne ennyire odafigyelnem rá.

Most is sütit sütöttem és megint rákezdte, hogy minek sütök, úgyis olyan dagadt vagyok. Apa persze helyeselt neki, igaza van, tényleg dagadt vagyok (max 1-2 kiló fölösleg van rajtam, nem is látszik nagyon).

Házimunkában is ha kell segíteni, akkor majd én megcsinálom, úgyis sok időm van, ő meg hadd játszon nyugodtan.

Suliidőben szinte minden időmet leköti a tanulás meg a különórák, hétvégente próbálok segíteni, amiben csak tudok, ő viszont soha egy tányért nem rak arrébb, mégis mindig őt védik a szüleim.

Kicsit összevissza lett, köszi hogyha válaszoltok.

16/L


2016. dec. 31. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert ő a legkisebb és elvan kényeztetve. Ismerősöméknél is ez van és szégyenlem magam hogy ezt mondom de úgy felrugnám olyan kis idegesítő kis gnóm uhhh, és ugyan ezt csinálja barátnőmmel csak a barátnőm már 21 éves. Ez ilyen is fog maradni de azért próbálj meg a szüleiddel beszélni hátha megértik és esetleg rövidebbre veszik hugodat.
2016. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

semmit nem tudsz csinálni, csak annyit hogy kivárod még a húgodnak magától kezd megjönni az esze, persze ez még pár év sajnos..

szokásos sztori amúgy, mikor a legkisebb gyereknek minden meg van engedve, a nagyobb meg nyeljen és tűrjön, mert ő már "érettebb" és ez a kötelessége :)

2016. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekem a nővérem rosszabb. Tíz szóval elmondom milyen:

Lusta

Igénytelen

Önző

Irígy

Ál-szerény

Elkényeztetett

Csapkodós

Idegölő

Finnyás


+ UTÁLATOS

2016. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy nem látják a szülők, mit csinálnak. Lehet, hogy jobb lenne, ha összeszednéd a gondolataidat, egy darabig figyelnéd az ilyen eseteket, összegyűjtenéd, és leírnád. Hiszen nem az a baj, hogy szeretik a szüleid a húgodat, hanem az, hogy igazságtalanok. Miért kellene letojnod, hogy mit mond a húgod? Amit a húgok mondanak az embernek, az igenis fontos, nem lehet figyelmen kívül hagyni. Inkább hagynád figyelmen kívül a húgod létezését, mint hogy a szüleidnek kezelniük kelljen a kialakult helyzetet?


Elnézést, de így tényleg egy elkényeztetett p*** lesz abból a kislányból, méghozzá úgy, hogy nem is tehet róla.

2016. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Megértem, hogy bántó a helyzet. Viszont mindegy miért van ez, nem valószínű hogy a szüleid hozzáállása 11 év után változni fog. Kezdesz már felnőtté válni, és bár tök nehéz, de meg kell próbálnod felnőttként viselkedni ebben a helyzetben, nem a testvérként, akit bánt, hogy a másikat ezek szerint jobban szeretik. (legalábbis gondolom ezt érzed ebből). Próbálj meg a tesóddal javítani a kapcsolatodon, ha lehet, ne reagálj a piszkálódásra, és időnként próbálj közeledni hozzá, akár nagylelkű váratlan dolgokkal pl. neki adsz valami játékot ami a tied volt de már kinőtted, és tudod hogy örülne. Vagy elmentek együtt moziba, ilyesmi. Nem biztos, hogy ez bármin változtat, de egy próbát megér. Hamarosan kamaszodni kezd, és egy tapasztaltabb nagytesó sokat tud ebben segíteni, elképzelhető hogy ez közelebb tudni hozni titeket, ha teret engedsz ennek.Sok sikert!
2016. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
Minden családban van olyan, akivel ok nélkül, a többiek kárára kivételeznek. Tényleg csak annyit tehetsz, hogy megpróbálsz nem foglalkozni vele. Nem könnyű, de a saját érdekedben muszáj.
2016. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És egy 11 éves fel tud bosszantani, meg tud sérteni? Amikor be lehetne szólni neki indulat- és trágárságmentesen úgy, hogy az életben nem merne többet szemétkedni veled. Ezért kivételeznek vele, mert a jelek szerint ő talpraesettebb és erősebb jellemű.


"Házimunkában is ha kell segíteni, akkor majd én megcsinálom, úgyis sok időm van, ő meg hadd játszon nyugodtan."

Na pedig ott lenne a lehetőség visszavágni, közölni vele, hogy nyalja tisztára a lakást, mert a múltkor, amikor sütöttél, akkor beszólogatott, hogy minek sütsz, kövér vagy. Hát akkor a takarításhoz is kövérnek érzed magad, csinálja csak meg ő egyedül. Pont ilyenekkel tudnád letörni a szarvait, ne legyél nyuszi, mert a mártírokat soha senki nem jutalmazta. Harcold ki, amit akarsz, a tiszteletet is.

2016. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért kivételeznek, mert pocsék szülők. Egyáltalán nem tudnak nevelni és könnyebb mindent ráhagyni a kis hülyére. Nem lett volna való nekik több gyerek. Sajnos ezzel nincsenek egyedül.
2016. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs hugom, de ha lenne és ugyanez lenne nálam 2 helyzeten filóznék: 1. Úgy visszaszólok neki, hogy még az sem érdekel anyámék mit mondanak, ők nekik is megmondanám, hogy hogy beszél velem meg nem kell őt már babusgatni, elég idős már

2. Hagynám a 3,14csába, tegyük fel a konyhában csinálsz uzsonnát és beszólna hogy "miért csinálod te dagadt?" Akkor egyszerűen elmegy a füled mellett, megfogod és ahogy kimennél a konyhából neki mennél/fellöknéd de úgy hofy tanuljon belőle.

Tuti nem szép az utóbbi de ha hugom lenne és még ezek után is így viselkedne tuti lekevernék olyanokat neki, hogy többet egy mukkot sem szólna

17L

2017. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!