Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek velem a szüleim?...

Miért ilyenek velem a szüleim? Miért kivételeznek a húgommal?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és van egy húgom aki 15 éves. Vele kivételeznek pedig semmi mentális vagy testi fogyatékossága sincs. Nagyon ritka az az eset ha én valamit kérek a szüleimtől, mert mindent én veszek meg magamnak és most mivel nyár van egy kicsit én is pihenni szeretnék, most nem dolgozok 2 hónapig és nincs pénzem. Na és megkértem a szüleimet, hogy had kapjak egy kis állatot, mert nincs. Nagyon szerettem volna egy tengerimalacot. A szüleim erre, hogy szó se lehet róla. A húgom meg múltkor kapott egy kiskutyát és van egy macskája is. Az állatok csak az övé. És nem azért nem kapok, mert annyira nincs pénzük, mind a ketten elég jól keresnek. Azt is mondtam, hogy ha újra kapok fizetést vissza adom nekik azt a pár ezer ft-ot, de akkor sem. Nem ez az egy gond. Pénzt is szerettem volna kölcsönkérni, hogy legalább tudjak elmenni egyet fagyizni a barátommal az se lehet. Hogy képzelem azt hogy elmegyek fagyizni. A húgomnak és a barátnőinek mind fizették a 3 gombócos fagyijukat és utána elvitték őket egy élményfürdőbe is. Persze én nem mentem.........

Ha a húgom szétpakol akkor nekem kell visszapakolni. Mindig elkezd velem veszekedni és akkor is én vagyok a hibás. Múltkor elvette a telefonomat és elvitte magával a vásárlásába és elkezdett írogatni a barátomnak, hogy utállak meg hasonlókat. Én meg otthon kerestem a telómat. A barátom eljött hozzám, hogy mégis mi a bajom én meg értetetlenül álltam ott, hogy mi van?? Elmondtam anyunak hogy elvitte a telómat és pont akkor jött haza és akkor is a húgomat védték. Hogy ilyen irigy vagyok, nem történt semmi katasztrófa. Tegnap meg megígérte, hogy átmegy a szomszédhoz segíteni a kertben, de mégse volt ma kedve átmenni és ezért anyám azt mondta, hogy majd én átmegyek. Pedig a mai napot nagyon vártam, mert ma mentem el volna a barátnőimmel vásárolni. De ezt is én nyeltem le.


2014. júl. 10. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Istenem ,nem normálisak a szüleid. Megpróbáltad már megkérdezni tőlük,hogy konkrétan miért teszik ezt?Konkrét példákkal? Ha majd elmégy továbbtanulni,megszabadulsz tőlük. Kitartás!
2014. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim a nővéremmel csinálják ezt. Nem csinál semmit, de mégis mindent megkap. Sajnos ezzel nem lehet mit csinálni. Tarts ki, míg be nem fejezed a sulit és költözz el! Én még érettségi előtt elköltöztem otthonról, elkezdtem dolgozni, azóta önellátó vagyok. Nővérem azóta se dolgozik, mégis mindent megkap, én meg semmit. Szó szerint semmit, még azt sem kérdezik meg, hogy van mit enned?!. Persze, nagyon rosszul esik még mindig, de nincs mit tenni...
2014. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben 1 ev mulva koltoznek. Utana csak nagyon minimalisra csokkentenem a talalkozasokat es le se sz*rnam oket.
2014. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű hogy ilyen szülők vannak! Mindenképp beszélj velük erről, így mond el mind nekünk, ha értelmesek lesz foganatja és talán rá jönnek mit okoznak ezzel. HA nem látsz reakciót amint befejezted a sulit lépj le, azt se érdemlik meg hogy köszönj utána kb! És mi az hogy te dolgozol? max nyári szünetben engedném, te még kiskorú vagy, kutya kötelességük eltartani! kitartást neked!
2014. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tökéletes példája annak, amikor egy "szülő" az egyik gyerekét jobban szereti. Szomorú, és egyben felháborító, és őszintén szólva nem hiszem, hogy a szép szó itt segítene. Végezd el a sulit, és költözz el! Sajnos más lehetőséget nemigen látok. Majd a szüleid is meg fogják ezt bánni, amikor segítség kell nekik, de az elkényeztetett húgod tojni fog rájuk. (tudom, keményen hangzik, de tapasztalat)
2014. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez velem történne, minimum kifakadtam volna, és ezt így mind megmondtam volna neki, valamint megkérdeztem volna, hogy vele miért kivételeznek, ő mivel jobb mint én. Persze tudom, utána jönnének a szülők részéről a sablonos lerázóérvek. "mert ő fiatalabb" "ő még fiatal" stb.

Igazából az ilyen nem való szülőnek.


Közeli ismerősi körben is volt hasonló, és ott is visszaütött később ez a viselkedés.

Ott a nővérkét kényeztették el, a kisebbiket le se sz@rták (már elnézést). A vége az lett, hogy a nővér konkrétan lekakálja, ha valami gondja van a szülőknek. Ekkor fordultak a kisebbikhez, aki meg csalódottságában, és mérgében elküldte őket (jogosan!) melegebb éghajlatra, mert ha eddig nem volt ő fontos a szüleinek, akkor akkor se legyen az, amikor kell valami, és a nővérke cseszik rá.


Az ilyen szülők csak saját maguk alatt vágják a fát.

2014. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
elmenni meg nem akarok, mert ők a családom és bárhogy is bánnak velem én szeretem őket.....még ha ők nem is annyira.
2014. júl. 10. 11:51
 8/12 anonim ***** válasza:

gyüjts össze pénzt, és vegyél te egy tengerimalacot, és vidd is haza, ketrecestül.

kidobni úgysem fogják. :)

2014. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Figyelj erősen, van egy szó, így hangzik: NEM.

Nem megyek át segíteni, mert ő ígérte meg, nem végzem el a feladatot helyette.

Nem engedem neki, hogy elvegye a cuccaimat, amit én vásároltam saját pénzből magamnak, mert ha megteszi, feljelentem a rendőrségen, érezze csak a törődést. (Ha megvan a blokk. De elég, ha csak fenyegetően kifakadsz.)

És így tovább. Hidd el, a szüleid nem fognak kevésbé szeretni ettől, ugyanis ennél kevésbé nem lehet szeretni valakit, mint ahogy ők állnak hozzád. Villámgyorsan felejtsd el a "de hát ők a családom" hozzáállást, ugyanis így az lesz a vége, hogy otthon fogsz ülni 32 éves korodban is, segíted őket, hazaadod a teljes kereseted, és közben hallgathatod, hogy bezzeg a húgod mire vitte- holott ők használnak ki téged, és tartanak lelki terrorban. NE ENGEDD! Fiatal vagy, értelmesnek tűnsz, szépen fogalmazol, menj főiskolára, messzire a családodtól. Facebook csoportok vannak egyes fősulikhoz, keress előre embereket, akikkel össze tudsz költözni. Add be a jelentkezésedet diákmunkára. Vagy ha beszélsz nyelveket, menj el animátornak (18 fölött, mondjuk jövőre), nem kell külföldre menni, otthon is tudsz, de kikerülsz 3-4 hónapra a szüleid látóköréből, miközben pénzt is keresel. Kezd el önállósodni. Nem tudom, miért csinálják a szüleid, de nagyon hamar fejezd be, hogy asszisztálsz ahhoz, hogy módszeresen tönkretegyenek téged. SOHA nem fogják látni, mennyit teszel értük, akkor se, ha beledöglesz, akkor is a húgod lesz az első. Ha szül 3 gyereket, akiket a szüleid nevelnek, akkor is ő lesz a szegény és a meg nem értett. Most kezd el lépni!

2014. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Húgom nyafog egy kicsit, mindent megkap. Nekem egy éve nincs telefonom, mikor az övé tönkrement, rögtön kapott másikat, szegény nehogy telefon nélkül maradjon. Folyamatosan kapja a ruhákat, rólam kb leszakadnak.

Viszont nem tehetek semmit, jogilag felnőtt vagyok, ezért is döntöttem úgy, hogy a félretett pénzemet nem ruhákra költöm (csak egy használt laptopot vettem magamnak, ennyit költöttem belőle), hanem albérletre és elköltözöm a barátommal. Majd ha nem lesz aki feltakarítson meg segítsen itthon, akkor rájönnek, hogy mi a helyzet, a drága kishercegnő uganis a kisujját sem mozdítja, egész nap netezik meg tv-zik.

2014. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!