Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki elmagyarázza miert nem...

Valaki elmagyarázza miert nem vehetek a saját zsebpenzembol magamnak cipot?

Figyelt kérdés
Szeretnek venni egy cipot hogy legyen 2 cipom ne csak 1 Es mind ezt a saját zsebpenzembol! De a szüleim nem engedik mert hogy ugyan ugy néznek ki ami nem igaz Es hogy ugyan az a funckiojuk! 15/F

2017. jan. 1. 13:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Mennyibe kerül a cipő?
2017. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%

ha a te sajat megtakaritott zsebpenzedrol van szo, akkor nem ertem, miert nem engedik. mondjuk ha tenyleg 2 nagyon hasonlo ciporol van szo, akkor en is megprobalnalak rabeszelni arra, hogy valassz egy masik felet.

mennyi penzed van es mennyi a cipo? nem lehet , hogy attol tartanak, hogy van mondjuk 15 ezred, es a cipo is ekorul van, es akkor nem marad kesobbre semmi?

2017. jan. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A cipo ara nem lényeges nem bekepzeltsegbol mondom de megtehetjük hogy 2 cipom legyen Es ne 1
2017. jan. 1. 14:11
 4/22 A kérdező kommentje:
Nagyon sok zsebpenzem van mert mindig az volt hogy akartam venni valamit csak nem engedtek mert pici voltam Es baromságokat akartam de azért egy cipot ....
2017. jan. 1. 14:12
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Nem hiszem, hogy csak egy cipőd van. Amúgy meg gondolom valami eszement drága éppen most menő cipőt akarsz venni egy vagyonert, amit kB 1 hónapig horda majd.
2017. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%

"A cipo ara nem lényeges"


De lényeges... lehet, hogy pont ezért nem engedik!

És csak egy észrevétel: nem mindegy, hol, milyen cipőt akarsz venni: nekem ment már szét márkás, sok 10 ezerbe kerülő cipőm 3-4 hónap alatt és volt, hogy egy olasz cipő évekig tartott. Pl. kínai cipővel nagyon vegyesek a tapasztalataim: van, amit 2 év alatt se tudtam leharcolni és volt, ami másfél hónap után szétment.

Szóval igen, lényeges az ára: vannak nagyon jó márkák, amik megérik az árukat, de egy "menő" márkáért, netán replikáért (másolat, hamis, gagyi Converse, Adidas) én sem engedném, hogy sok pénzt adjon ki a fiam.

2017. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Annak ellenére, hogy az előző válaszolóknak is igazuk van bizonyos %-ban, én megengedném, hogy a saját pénzedből vegyél magadnak cipőt.

Még akkor is, ha már van 100 ugyanolyan pár, mert a felelős pénzkezelés is egy tanulási folyamat része.

Ha 30-50ezres cipőt veszel - hangsúlyozom, a SAJÁT pénzedből - akkor viszont, ha kell valamire, akkor tőlük ne kérj!

Mert az ugyebár nem működik, hogy te eltolod a pénzedet valami indokolatlan hülyeségre, utána meg a szülő finanszírozza azt, amire eredetileg a zsebpénzt adták.

Ha így meg tudod oldani, akkor felőlem vehetnél.

2017. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom valami "menő" ronda sportcipő. Ha már egyébként is van egy, oly fölösleges. Egyébként felőlem megvehetnéd, lányomnak is megengedem, de nem tartósak ezek a "márkás" vackok. Lányomnak van egy amit fél év alatt konkrétan háromszor cseréltek, mert egyszerűen elengedi a ragasztó.
2017. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
" Ha már egyébként is van egy, oly fölösleges" Ezzel nem értek egészen egyet. Nem árt az a két pár cipő - sosem lehet tudni mikor történik a másikkal valami, olyankor nagyon jól tud jönni ha van tartalék.
2017. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Azt írod, hogy megengedhetitek magatoknak - és csak EGY pár cipőd van???

Ha beázik, leválik a talpa, bármi történik vele, akkor nem mész iskolába? Megáll az élet? Vagy szandálban mész az utcára?

2017. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!