Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sírják vissza az anyák...

Miért sírják vissza az anyák az elköltözött gyereket, aki amikor ott volt egy percre sem hagyták békén és a szülő kérte, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Anyuval nagyon rossz volt a kapcsolatom, mert nem jövök ki a pasijával. Amikor otthon laktam minden nap (szó szerint! ) azt hallgattam, hogy "ha nem tetszik valami költözz el " , "nyugodtan el lehet költözni" stb... Aztán egy pár hónapja egyik napról a másikra elköltöztem egy közeli városba. Azóta mindig hívogat, hogy mikor megyek már haza, beállít bevásárlás után nagy csomagokkal, ha 3-4 napig nem megyek haza már meg van sértődve. Amikor otthon voltam még abba is belekötött, hogy hova rakom a poharat, hogy mosok, hogy főzök, egyetlen mozdulatom sem volt jó. Felmerült a gondolat, hogy felköltözöm Pestre, ami anyuéktól 150 km-re van, most meg sír, hogy itthagyom őt.

Érti valaki ezt a gondolkodást?

24 L


2017. jan. 1. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Emberek dobálóznak szavakkal ha dühösek. Most jött rá, hogy milyen amikor nem vagy ott. Tudom, hogy közhelyeket írok de ez van. Anyukád felfoghatná hogy felnőtt vagy és saját életed van. Mit szeretne hogy 40 évesen is ott lakj?
2017. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

egyes válaszolóval egyet értek.

Amíg nem látja, hogy van alternatívád, könnyen dobálózik a szavakkal, kijelentésekkel. Aztán meg pislog, mint hal a szatyorban, amikor látja, hogy elköltözöl.

Lehet durván hangzik, de ne vedd magadra, ne foglalkozz nagyon a dologgal. Majd idővel megszokja, megbékél. 24 éves vagy, bőven érezheted úgy, hogy a saját életedet kell élned. Nem azt mondom, hogy szard le a szüleidet, mert az nem helyes, de találd meg a kompromisszumot. Nem is kell 3-4 naponta haza rohangálni, pláne egy távolabbi városból.

de a legjobb, ha leültök, és HIGGADTAN megbeszélitek a múltat, jelent és jövőt. Ez a kulcs.

2017. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
3-4 napért megsértődik, vicc. Én kollégista vagyok, van hogy 2-3 hétig nem megyek haza. Nyugi, nem veled van a baj.
2017. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem anyukádat, ha nem jöttetek ki, mert előfordul ilyen, akkor most miért szeretné hogy mindig ott legyél. Mi is ég és föld vagyunk anyuval, alig vártam hogy egyetemre menjek, kolesz és nyugalom, anyunak is, nekem is. Pár hetente 1-2 napra amikor hazamentem, már épp kicsit hiányozni is kezdtünk egymásnak, és nem volt veszekedés. Diploma után albérlet jött, aztán később már férjemmel saját ház, szóval nem mentem többet vissza szülőkhöz a régi házba, azóta jó a kapcsolatunk, ami azelőtt kutya-macska viszály volt, ha most fél évente eljön vagy mi megyünk, mindig jó a hangulat és örülünk egymásnak... néztem volna egyet, ha hozzám beállít hogy jaj, gyere vissza :D
2017. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószinű, hogy anyukádnak nem annyira jó csak a pasijával élni, és hiányzol neki. 24 éves vagy, éppen ideje volt, hogy önállósodj. Anyukád majd megszokja. Ápolj vele jó kapcsolatot, látogasd meg időnként, és ha Bp-re akarsz költözni, akkor tedd meg. 150 km-ről két óra a "hazaút", akár minden hétvégén belefér, gyakrabban meg ugyse kell.
2017. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!