Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőtt gyermekhez miért...

A felnőtt gyermekhez miért nem kedves már annyira a szülő?

Figyelt kérdés
Biztos vannak kivételek és minden szülőnek más is a személyisége van aki kedvesebb,vannak mogorvábbak de többségében azt vettem észre hogy a már felnőtt gyermekükhöz a szülők már nem annyira gyengédek.A gyermek is lehet ludas benne a szófogadatlanságával,szemtelenkedéseivel stb ami a tinikre jellemző viszont a szülőkbe sem látom azt a gyengéd bánásmódot amit kiskorukba adhattak gyerekeiknek.Apámmal nem vagyok bunkó de ő bunkón beszél velem fogalmam sincs miért.Talán ha a szülők a szabályok betartatása mellett több kedvességet is adnának gyereküknek azok is elgondolkoznának folytassák e azt az életvitelt amit tesznek maguk köré.Van akiknél biztos ez sem segít mert annyira makacs de a szülőket sem látom hogy próbálkoznának.
2016. dec. 31. 15:46
 1/10 anonim válasza:
54%
Szerintem azért, mert egy kisgyerek mindig tiszta lappal önzetlenül,barátságosan,szeretetreméltóan és ártatlanul indul az életben, és a szülők kezdetben őszintén önzetlenül szeretik,és meg tudnak nyílni felé. Aztán a gyerek szépen lassan felnő, annak minden szemétségével együtt: megtanul lelkileg terrorizálni,bántani,hazudni,kihasználni stb... és ezek bizony a szülőkön is sebeket hagynak, pláne, ha nem beszélik meg egymással a problémákat. Sok-sok csalódás és átélt bánat után te tudnál bárkit is őszintén szívből rajongással szeretni? Gondolom valahogy így van ez. Ettől függetlenül is szeretnek, de már úgy állnak hozzád, mint egy másik felnőtt emberhez. Nem állítom, hogy a világ jó irányba halad ezzel, vagy hogy egyet tudnék ezzel érteni, de valahol megértem. (Nekem nincs gyerekem, viszont az tudom (főleg tiniként) milyen szemét voltam a saját szüleimmel és elképzeltem mit éreznék ha valaki velem tette volna ezt - még ha nem is szándékosan. Az tuti , hogy mély sebeket hagyna bennem és már nem tudnék úgy ránézni, ahogy előtte.)
2016. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Én max annyit észlelek hogy nem babusgatnak már mert felnőttként tekintenek rám. Képesek vagyunk felnőtt módjára leülni és megbeszélni a problémáinkat meg a terveinket. Ezt olyan 17 éves korom óta észlelem szerintem valamikor ebben a korban lábaltam ki a tinédzser korból és rájöttem hogy a szüleim nem akarnak rosszat nekem.


Szerintem ez így van rendjén mert az se jó ha egy felnőttet vagy akár tinit úgy kezelnek mint egy ovist.


De persze azt is tudom hogy vannak olyan szülők is akik 18 után kidobják a gyereket vagy hogy a gyerek meggalydul drogozik,nem dolgozik stb. Ha egy szülőnek az a mentalitása hogy ha a gyerek 18 lesz és elhúzhat akkor ezt valószínüleg már a gyerek kis korában érezteti csak a gyerek még nem képes felfogni ezt. Akkor ott van a másik oldal ahol a gyerek drogozik vagy a szüleitől várja el hogy mindent megtegyenek ez is oka lehet annak hogy miért romlik meg a gyerek-szülő kapcsolata.

2016. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A normális szülő a normális felnőtt gyerekével is kedves, csak másként mint egy kisgyerekkel.

Én pl. baromi kedves vagyok most is a gyerekemmel. :)

2016. dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Egy kisgyerek még irányítható, nincs kialakult személyisége, aranyos, tanítható. Egy kamasz vagy felnőtt "gyerek" már önálló gondolatokkal rendelkezik, van kialakult személyisége, ami sokszor ráadásul nem olyan, mint amilyet a szülő elképzelt volna.


Benne lehet az is, hogy sokan nem is gondolják át, mivel jár egy gyerek felnevelése, mekkora elköteleződés. Kicsit olyan, mint amikor megveszik a kis nyuszikat, kis csibéket mert milyen aranyosak, aztán felnőnek és onnantól csak zavarnak.


Na meg ha úgy nézzük, az állatvilágban is ez van, a szülők a kicsinyeiket az életük árán is képesek megvédeni, mert ezt diktálják az ösztönök. Aztán ha felnőnek, akkor a gyermekből vetélytársak lesznek.

2016. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam hogy nem szeretik a gyereküket és azt se hogy agyon kéne babusgatni mint egy kicsit de a babusgatás és a gyengédség között van különbség.A gyengédség alatt ugy ertem hogy finoman szolni a másikhoz,nem orditani vele,nem kötekedni vagy faggatni állandóan. végülis csak fer szülői viselkedés.Azért is ez a véleményem mert általàba sok fiatalt hallok panaszkodni ezekre a dolgokra főleg a párjukat nem akarják elfogadni nagyrészt akit ők szeretnek az sose jó.Bár a békességet manapság elég nehéz megtartani különböző okok miatt.
2016. dec. 31. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy jót tesz ha valaki ugyanúgy beszél és kezel egy hat évest, mint egy 18-20 éves felnőttet.

Nem azt mondom, hogy bunkó legyen, de egy felnőttnek ne kelljen már 5x elmondani ugyanazt. Ilyenkor megértem ha valaki már nem képes mosolyogva, babusgatva elmagyarázni ugyanazt.

Plusz egy felnőtt már gondoskodjon magáról, ne másoktól várja el.

2016. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Hány éves vagy?

Nekem is sok gondom volt szüleimmel, 30 felett rendeződött, és maximálisan tudom, most is ugyanúgy szeretnek, mint baba koromban.


Szerintem te kora 20-as lehetsz, és még nem váltál le, és azt várod felnőttként, hogy gyerekként kezeljenek.

2016. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

".A gyengédség alatt ugy ertem hogy finoman szolni a másikhoz,nem orditani vele"


Ez alap dolog, intelligens ember nem ordít, de ha ez van, akkor más a gond, nem az életkorod.

2016. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Velem kiskoromban sem voltak valami nagyon gyengédek a szüleim..
2016. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó mindegy nem akarom hogy gyerekként kezeljenek és nem a szüleimre gondoltam,általánosságban más szülőkre persze valaki nem tud finom lenni mert olyan a természete,durva tipus az ilyen nem nagyon változik.
2016. dec. 31. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!