Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem tudnak beletörődni...

Szüleim nem tudnak beletörődni abba, hogy elköltöztem. Mit mondhatnék nekik, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Már egy pár éve elköltöztem otthonról, eléggé messzire is, szóval csak ritkán tudom meglátogatni a családomat. Az első években megértettem, hogy nehéz nekik, hogy már nem vagyok ott, gondoltam, majd idővel megszokják, hogy már csak egyedül vannak otthon. De most így évek után még mindig azt szeretnék ha hazaköltöznék hozzájuk, mert hiányolnak és ez már olyan szintre kezd menni, hogy nagyon sajnálom őket, hogy elhagytam őket és kezd bűntudatom lenni. Édesapám nagyon szeret főzni, neki az a hobbija, hogy a családjának főz. Most ugyebár ők esznek munkában és ha otthon van, akkor nincs kinek főznie, és állandóan azt mondja, hogy hát ő főzött, de nincs kinek megennie és csak egyedül ül otthon egész nap. Tudom, hogy már felnőtt vagyok, a párommal élek együtt és ez így van rendjén, hogy a gyerek majd egyszer elköltözik, de ők ezt nem tudják megszokni, mivel tehetném ezt jobbá? Minden nap beszélek velük, de ez édeskevés nekik.

2016. máj. 14. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Semmit nem kell mondani, ès ne hagyd hogy ezzel a zsarolással meg lelki terrorral kínozzanak.

Undorító ez a visekledés!

2016. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
49%
Első tisztába vagy mi az a zsarolás meg a lelki terror?????
2016. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ők ezt nem rosszból mondják, én nagyon szeretem őket, nekem is hiányoznak... csak szeretném valamivel jobbá tenni, kicsit elviselhetőbbé.


De látom neked a családi szeretet annyi mint egy lófing.

2016. máj. 14. 13:46
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az hogy a felnőtt gyerekedben évek után is(!) bűntudatot keltesz, amiért élni meri az életét, és basztatod, hogy brühühü derossznekemnélküled költözz haza az lelki terror....

De ha nektek jó ez akkor meg nem kell nyavalyogni.

2016. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
83%

Nekem anyukám jön ezzel mindig, hogy most is főzött, de nem mentem haza, milyen ember vagyok már. Miután a Facebookon is elkezdett állandóan hasonló stílusban írogatni kisregényeket, egyszerűen letiltottam - amúgy az érzelmi zsarolásnak az mi szüleink generációja a mestereik. Ők azt szeretnék, hogy minden hétvégén járjak haza, nem értik, hogy az nekem mennyi idő kiesés Pestről vidékre menni, otthon ráadásul semmit nem tudok csinálni. Nem beszélve arról, hogy itt közben barátaim lettek, felük jóval fontosabb időt tölteni, mint a családdal, mivel hasonló korúak vagyunk, hasonló problémákkal. Sokkal könnyebb szembenézni az élet új nehézségeivel, ha azokkal veszed magad körbe, akik hasonló életszakaszon mennek át.


Anyám ilyen ragaszkodó egyébként különösen, de soha nem értettem, miért akar mindent tudni rólam, mikor egész kamaszkoromban is ő volt az, aki állandóan elmondta, hogy mennyire nem vagyok jó semmire, és ha valamit megcsináltam rendesen, azért se járt dicséret, csak max. annyi, hogy mindig így kéne, mert a "normális" emberek így csinálják (magyarul én nem vagyok az). A depresszióra, paranoid tévképzetekre való hajlamomat is elsőrendűen tőle eredeztetem, én ennyire önsajnáló, manipulatív embert azóta sem ismertem. Apám sem ártatlan persze, ő simán eltűrt mindent, hogy "ne legyen balhé". Minek járnak tehát haza, ha otthon csak az érzelmi leszívás vár?


Lehet, hogy Nálad nem ennyire súlyos a helyzet, én azt mondom, állj a sarkadra velük szemben is, de persze amit én mondok így látatlanban, az sem szentírás. Remélem tudtam segíteni valamit.


29/F

2016. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lehet ti leszarjátok a szüleiteket, de én szeretem őket. Ha tehetném minden hétvégén meglátogatnám őket, de sajnos nem lehet. Nekem is épp olyan nehéz mint nekik.
2016. máj. 14. 14:39
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Ne beszélj velük mindennap. :)
2016. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk detto ugyanez volt, aztán egy idő után kénytelenek voltak megszokni, hogy külön életem van a párommal, külön lakás, munka és háztartás. Mondjuk nem értem, hogy az egyébként normális válaszokra miért azt reagálod, hogy neked mennyire fontos a családi szeretet meg egyebek, mert senki nem beszélt arról, hogy le kell szarni őket. Szimplán hagyni kell, ez az ő dolguk, ha így állnak hozzá, akkor így. A sarkadra kell állni és nem leszarni, hanem hagyni, majd elfogadják, hogy neked külön életed van, aminek ők is a részei, de nem tudtok örökké egy fedél alatt élni. Az én szüleimnek is nehéz volt megszokniuk, hogy nem vagyok már ott, beszélünk minden másnap anyuval és apuval, minden hónapban legalább kétszer hazamegyek, de ennyi. Ha az ember külön él, háztartást vezet, dolgozik és egyebek, akkor ezt a szülők kénytelenek elfogadni. Mondd el nekik, vagy akár többször próbáld említeni, hogy az adott helyzetedben, mármint külön boldog vagy, jól érzed magad és egyebek, hátha megváltozik kicsit a hozzáállásuk ha látják, hogy boldog vagy.
2016. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom honnan veszed, hogy mi leszarjuk a szüleinket 😂


Nagyon jó a kapcsolatunk, 20 éve elköltöztem, Anyu pityergett pár napig, és ennyi. Nem ezen reszkettünk még évek múlva is.

Mi is minden nap beszélünk skypeon, hogy láthassa az unokáját, amilyen gyakran tudunk találkozunk, ő is jön, mi is megyünk.

De soha, SOHA nem keltett bennem lelkiismeret furdalást azért ami normális.


De most mit vársz erre a kérdésre???

Ha egyikőtök sem bírja feldolgozni, hogy "felnőttél", akkor menj haza, mert lehet, hogy mégse vagy még felnőve, és akkor mindenki boldog lesz, nem kell nyüszögni!


Ne haragudj, de nem normális amit csinálnak. De sok ilyen van, mikor a szülők csak szülők, elfelejtenek férj és feleség, férfi és nő lenni. Amikor a gyerek elmegy, ottmarad két kiégett, üres ember, aki nem tud sem a másikkal, de még önmagával sem együtt lenni. És az ilyenek csimpaszkodnak a gyerekbe foggal körömmel, lásd a sajá példád.


Bíztasd öket menjenek kirándulni, utazzanak, látogassanak meg titeket, keressenek hobbit...

2016. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Évente egyszer találkozunk, tudják, hogy boldog vagyok itt, és ennek ők is örülnek, de nem tetszik nekik nagyon, hogy évente csak egyszer láthatnak. Mert ha majd egyszer lesznek gyerekeim, akkor szeretnék az unokáikat látni, de így évente csak egyszer kétszer lehetnek velünk egy kis ideig.
2016. máj. 14. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!