Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja az anyámnak? Miért...

Mi a baja az anyámnak? Miért ne költhetnék annyi pénzt babadolgokra, amennyit én akarok?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de az anyám mégis úgy kezel, mint egy óvodást. Mintha én nem tudnám, mit szeretnék.

Tegnap jött meg a babakocsi és a tartozékok hozzá, anyám első mondata az volt, hogy mégis hogy lehetek annyira hü..e, hogy ennyi pénzt költök babakocsira.

A másik a babaruhakérdés. Amióta megtudtam, hogy kislány lesz, elég sok ruhát vettem, meg rendeltem külföldről is, már most szép kis gyűjtemény jött össze. Anya ezen is 'hisztizik', hogy még meg sem született a picim, de már több ruhája van a gyereknek, mint más felnőttnek. Meg hogy nem kell modellnek öltöztetnem majd azt a babát, úgysem tudja majd, hogy miben lesz, neki nem az a fontos. De ettől függetlenül én még szeretném, hogy szép ruhákban legyen. Ez szerintem nem baj.

Abba is belekötött, hogy miért járok magánkórházba, mikor az állami is ugyanolyan jó, nem érti, miért nem felel meg nekem semmi, ami "átlagos".


Megvan a magam baja, erre még őt is hallgatnom kell a hülyeségeivel. Azóta viselkedik így, mióta elmondtam, hogy terhes vagyok. Mindenbe beleköt és mikor mondom, hogy fejezze be, akkor azt válaszolja, hogy segít, mert én még fiatal vagyok.

Úgy viselkedik, mintha a baba az ő gyereke lenne. Szeretném, ha még a pici érkezése előtt befejezné ezt, mert attól tartok, hogy csak rosszabb lesz...


2015. aug. 15. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

azt hiszi, hogy mindent jobban tud, mert ő már végigcsinálta. lehet ő is ezt kapta annak idején a nagymamádtól.


valószínüleg csak jót akar, és ő sokkal racionálisabban szemléli a dolgot. még az is lehet, hogy igaza van, pl. egy ruha csak 1x lesz rajta, utána kinövi. meg lehet vettél vékony nyári ruhácskákat, de ő pont akkor lesz akkora, amikor tél lesz, így sosem lesz rajta.

igazából őt is megértem, de ez mégiscsak a te babád lesz, ezt kellene valahogy megértetni vele.

ha telik rá, miért vennél átlagos dolgokat és mennél állami kórházba, ahol órákat kell várni és melegben, koszban kell ücsörögni? azt olvastam, a hálapénzt nagyon ajánlatos adni, akkor meg már tényleg jobban jársz, ha a pénzedért kiszolgálnak, időpontra mész, klímás igényes váróban ültetnek le.


egy kislányt egyébként is élvezet öltöztetni, olyan cuccok vannak, hogy csak ámulok, nem csodálom, hogy sok mindent veszel. de ez nem rossz dolog, te csak a legjobbat akarod, ez így van rendjén.

2015. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Mert felnevelt téged is, és tudja, hogy kb egy hónapig jó egy ruha, mert kinövi és teljesen felesleges.És abból indul ki, hogy ő mennyi pénzből nevelt fel. Tehát lehet, hogy igaza van.
2015. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy azt a ruhát, amit 3 hetes korában ráadok, nem fogom tudni ráadni mondjuk 10 hetes korában. De ez nem zavar. Nekem nem felesleges egyáltalán.
2015. aug. 15. 20:18
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Fú! Hát ha már most ezt csinálja, képzeld el mi lesz, ha megszületik a gyerek. Gyorsan meg kell vele beszélni, hogy most te jössz, rajtad a sor, mert később nem csak az lesz baj, hogy miket veszel, hanem hogy fogod/mivel eteted/neveled stb.
2015. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Én is amondó vagyok, hogy nincs abban semmi, hogy a saját pénzedet arra költöd, amire akarod, csak a ló túloldalára sem kell átesni és mivel te leírtál valamit, a valóság meg még lehet durvább is, ezért lehet, hogy te túlestél a ló túloldalára. Mert valóban teljesen felesleges annyi holmi, hisz tényleg nagyon hamar kinövik, sőt ő már tapasztalta azt is, amit még te nem, hogy nem mindig a csinos a jó, néha a kényelmes sokkal praktikusabb és jó. Nem arról van szó, hogy nem lehet csinos ruha, csak otthonra meglátod, hogy jobb az, ami inkább kényelmes, mint csinos. Illetve nem szoktam senki pénztárcájába turkálni, most sem teszem, csak lehet, hogy ő téged teljesen átlagos jövedelemből nevelt fel és úgy van vele, hogy anyagilag is teljesen feleslegesen túlzásokba esel.

Nyilván ettől függetlenül arra költöd a pénzed, amire akarod, csak lehet a meglátása szerint túlzása estél.

És az is simán lehet, hogy csak te érzed úgy, hogy beleköt, közben pedig semmi ilyenről szó nincs, csak neked nem tetszik, hogy nem egyezik a véleményetek.

2015. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Amiket elhallgatsz, hogy többen adjanak igazat neked:

- mennyi idős vagy;

- leendő kislányod (legyen boldog élete!) apja veled él-e;

- kinek a pénzét költöd;

- az, hogy így szórod a pénzt, hátrányos-e anyádnak;

- miért nem költözöl el együtt a gyerek apjával?

Amíg a fentiek csak találgathatók, azt kell írjam: lehet, anyádnak igaza van!

2015. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha külön élsz akkor nem kell neki minden ruhát megmutogatni és az orrára kötni az árát, majd látja őket a babán.

Ha otthon laksz és oda várjátok a babát, akkor lehet hogy úgy gondolja jobbat tenne a kicsinek egy saját háztartást vezető szülő, mintsem több tucatnyi cuki ruhácska.

2015. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Felesleges a pénzen lovagolni, nyilván kérdező nem Provident hitelből fizeti mindezt.

Mindenkinek van olyan kiadása ami más ember szemében felesleges. Biztos kérdező is tudna olyat mondani, amire anyukája költ de nem létfontosságú (pl. méregdrága kozmetikum vagy reform ételek stb..)

Kérdezőnek tisztáznia kell, h az anyjának semmi köze ahhoz, h mire költ, ő se szól bele az anyja pénzügyeibe.

Én egyszerűen megmondanám, hogy anya ha ennyire beleszólsz mindenbe, ezzel csak azt éred el, h elmegy a kedvem attól, hogy bármit is elmondjak, mert előre görcsölnöm kell azon h leszólod.

2015. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok.

A baba apukájával együtt élünk és külön lakunk anyámtól. Már csak az kéne, hogy közel legyen...

A saját pénzünket költöm.

Miért lenne hátrányos neki?

2015. aug. 15. 21:19
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

valahol igaza van az első gyereknél minden kismama túlzásokba esik,

nem baj ha van melleted valaki aki realista,

a gyerek holmija ugyis beteriti majd a lakást

és mire a feleslegtől megszabadulsz rengeteg felesleges idegeskedés és pénzedbe fog kerülni

2015. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!