Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülés utáni depresszió, vagy...

Szülés utáni depresszió, vagy megbánás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A húgomon vettem észre az utóbbi hónapokban elég nagy változást. 24 éves, és született egy gyerekük. Az apával évek óta együtt élnek, jegyben is járnak, tervezték a gyereket. Mi a párommal (27 évesek vagyunk) még nem szeretnénk gyereket, éppen most indultunk be úgy anyagilag, hogy kicsit utazgassunk, új dolgokat próbáljunk ki, és mi ezeket szeretnénk véghez vinni még a baba előtt. Úgy gondoljuk, hogy kicsit "vadulunk", hogy aztán a baba mellett már nyugodtak lehessünk.

A húgom babája 8 hónapos, és egyre többet hallom tőle, hogy mennyire jó nekünk, ha visszamenne az időben, ő sem szülne, inkább utazna.. Meg hogy nekünk milyen jó, nem kell egy életért felelnünk, ő bezzeg a wc-re sem tud elmenni rendesen... Stb..

A párja hasonlóan gondolkodik, mintha rájöttek volna, hogy nem álltak még készen rá vagy nem is tudom... Szeretik a babát, ő az első, mindent megkap, tehát nincs semmiben hiánya, de valahogy mégis furcsák ezek a kijelentések....

Szakorvost javasolnék nekik, de lehet, hogy elhamarkodnám, ha ezt mondanám nekik... Szerintetek? :S


2017. jan. 4. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Húgod meg párja amerikai romantikus álom világában élnek. Csodálkoznak, hogy a való életben a gyermek vállalás nem olyan, ahogy azt a média/filmekben/sorozatokban látják.
2017. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez az, aminek látszik. Örülnek a babának, de féltékenyek, hogy a másiknak mennyi szabadideje van. Ha olyan közegben lennének, ahol mindenkinek gyereke van és nem látnák, hogy más utazgat és milyen jól érzi magát, akkor nem lenne semmi probléma
2017. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Ezérz nem kell ilyen fiatalon olyan döntéseket hozni, mely az egész életünket megpecsételheti.

Én ezért nem szeretnék 25 alatt teherbe esni.

2017. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Akármi is, ezt igazából neki, illetve nekik kell feldolgozni, akár megbánás, akár szülés utáni depresszió. Visszacsinálni már úgysem lehet.


Az is lehet, hogy most jutottak el a mélypontra, nyolc hónap álmatlanság után, és valóban irigyek is rátok, hogy ezt most nekik nem lehet.

Egyrészt, ha már bele akarsz avatkozni az életükbe, akkor felajánlhatod, hogy néha egy-két órára szívesen figyelsz a kicsire, kettesben addig el tudnak menni egy moziba, például.


Másrészt, amikor ti készen álltok a gyerekre, ők pedig már szabadabbak lesznek, mert egy két-három évest már rá lehet bízni a nagyira, és ti nem tudtok majd kimozdulni, akkor fordul a kocka. :) Én 23 évesen szültem, mondjuk sosem gondolkodtam olyanon, hogy ha visszamennék, nem szülnék, de vannak kisgyerekkel húzós időszakok.

Most már a gyerekeim "nagyok", 14 és 11 évesek, már szabadon lehet jönni-menni, elvannak itthon fél napokat, ellátják maguk, nem gond, ha spontán el akarunk menni a párommal moziba, vagy kettesben akarunk tölteni egy kis időt. És a volt osztálytársak közül (főleg a pasiknál) még van, aki most tart ott, hogy posztolgatja fb-on, hogy milyen sokat kell éjszakázni egy babával. :D Ilyenkor egyáltalán nem bánom, hogy nem most kezdtem, és ezen már túlvagyunk. :D Még most jön a neheze, aztán pikkpakk lediplomáznak. :D

2017. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyik sem, csupán a realitás.
2017. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
nem kell ehhez orvos, csak idő. Gonosz leszek, de fiatalon ezért nem kell gyereket vállalni, addig amíg az embernek alig van élettapasztalata, mert bizony nem mindenkinek teszi teljessé az életét a gyerek. Nekik valószínűleg most esett le, hogy az élet nemcsak odáig terjed, hogy tanultunk, dolgozni kezdünk, és családot alapítunk, vagyis jól lekötjük magunkat, mielőtt élni kezdünk, hanem lehet ennél szélesebb perspektívában is szemlélni az életet, ahogyan ti teszitek. Ez nem azt jelenti, hogy ők rosszul csináltak bármit is, csak választottak egy utat, amivel jóval később vagy esetleg soha nem jutnak el oda, amit most ti megéltek, és emiatt szomorkodik, mert a gyerek sok idő, energia, pénz, és maximálisan rájuk van utalva jó ideig. Ti meg azt nem élitek már meg soha, hogy milyen fiatal ( 25 alatti) szülőnek lenni. Nem lehet összehasonlítani a kettőt, mert különbözőek vagyunk, különböző vágyakkal, és mindenkinek a saját útját kell, hogy járja, de ahhoz hogy megtalálja azt, nem árt egy kis élettapasztalat. Akkor van gond, és akkor kell az orvos, ha ránéz a gyerekére, és csak azt látja, hogy "mibe került", és nem azt, hogy mit adott.
2017. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekvállalás nem egyszerű dolog és szerintem minden anyának vannak negatív gondolatai is, de ezeket ha valaki kimondja, akkor rögtön furán néznek rá és szakemberhez akarják küldeni. Egyszerűen csak megbízik benned, ezért beszélt neked erről, nem depresszió és nem is megbánás.
2017. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
szerintem ezen mindenki átesik.még akkor is ha 40 fele szül először. hirtelen már teljsen megváltozik az élete,és kicsit jó volna kiszabadulni belőle. ezért jó ha néha a gyerek nélkül is tud programot csinálni,hogy újra feltöltődjön. néha nekem is elegem volt,de nem forgattam volna vissza az időt ,mert rengeteg boldogságot is okozott a gyerekem. és nem akartam volna "későn" sem szülni. mire 30 lettem volt két kislányom. mostmár nem olyan picik 5 és 8 évesek,-és jó velük beszélgetni csavarogni
2017. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most a szabadságotokra féltékeny de ha meg te szültél volna hamarabb akkor meg arra lenne. Én azt javaslom hogy semmiképp ne javasolj nekik mindenféle pszihologust stb mert lehet hogy könnyen sértődés lesz a vége. Amugy meg semmi okod aggódni szerintem ia csak a kimerültség okozza ezeket. Meg amugy is az én ismeretségi körömbe is sok ilyen van kztük van anyukám is akik ezen átestek de ezek csak átmeneti állapotok. Ne aggódj
2017. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon egyszeru, a hugod faradt, kimerult (ahogy minden kisgyermekes), jol esne neki egy kis pihenes, szabadsag. Mindezt te tetezed azzal, hogy az orra ala vagod, hogy bezzeg ti utazgattok, vadultok.
2017. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!