Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes felnőtt emberként...

Érdemes felnőtt emberként hazaköltözni a szülőkhöz pénzgyűjtés céljából?

Figyelt kérdés

7 éve nem élek otthon, 18 évesen koliba költöztem, egyetem után albérletbe, azóta egyedül tartom el magam. Csak az a nagy problémám, hogy hónap végére alig jövök ki a fizetésemből, szinte semmit se tudok félretenni, így sosem fog összejönni még egy lakás kezdőrészlete sem. Egyedül élek, jelenleg nincs párom sem, a szüleim nem bánnák ha hazaköltöznék, csak aggódok milyen lenne ilyen sok idő után újra otthon élni. Jó a kapcsolatunk, de azért az együttélés konfliktusokkal jár, nem tudom hosszú távon el tudnánk-e viselni egymást. A szüleimet se akarom zavarni, még ha azt mondják, hogy szívesen látnak, akkor sem.

Ti mit tennétek a helyemben? 25 éves fejjel hazaköltöznétek a szülőkhöz?


2017. jan. 4. 21:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Miért ne? Ha jó a kapcsolatotok, és képesek otthon is felnőttként kezelni, akkor sokkal jobb megoldás, mint albérletekre szórni el a pénzed. A hosszú táv miatt meg ne aggódj, az majd kiderül közben. Ha mégsem jó, bármikor elköltözhetsz újra.
2017. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem leszel teher nekik, ha segítesz a házi munkában, és mindent fizetsz magadnak. Akkor már inkább segítség vagy. :) Főleg nem lesz gond akkor, ha jóban vagytok, ahogy írod is. Nyugi! De az önállóságodat ne felejtsd el megtartani menet közben!


24N

2017. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

Konkrétan az van, hogy "becsődöltél" a nagy önállóságodban, azaz bebizonyítottad, hogy képtelen vagy fenntartani saját magadat egyedül.

Tehát visszaköltözöl 25 évesen a szüleid nyakára, hogy spórolni tudjál az ő kontójukra.

Ha egy lakás beugróját szeretnéd összespórolni, akkor ez hosszú éveket -sőt akár évtizedet- jelenthet.

Arról nem beszélve, hogy eközben illene nekik haza adni valamennyit és a rezsibe is illene beszállni.

Így nem biztos, hogy sokkal beljebb lennél...

2017. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

#2-el egyet értek. Én haza költöznék a helyedben. Pláne hogy szívesen látnak. Konfliktusok miatt szerintem ne aggódj. Eleinte furcsa lesz biztos, de így legalább lesz lehetőséged egyről a kettőre jutni.

Én is egyedül élek 25 évesen, már 4 éve.

2017. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Valószínű tényleg költözés lesz a vége, egyelőre nem nagyon látok más utat.

Van abban is igazság, 3-as, amit te mondasz, nekem se tesz jót az önbecsülésemnek ez az egész, de sajnos ettől nem vagyok beljebb. A bérleti díjam 100 000 forint (Budapest), a rezsi 50 körül. Havi 200 nettót kapok meg, szóval marad 50 minden egyéb kiadásra. Ebből ha megfeszülök sem tudok havi 5000-nél többet félretenni. Ennél jobban fizető állásra sincs lehetőségem. Mikor a párommal mindent közösen fizettünk más volt a helyzet, de így egyedül eléggé meg vagyok lőve.

Ha a szüleimmel élnék, és havi 50-et adnék bele a kiadásokba, akkor is 100 megmaradna minden hónapban. Azért nagyon nem mindegy.

2017. jan. 4. 22:29
 6/20 anonim ***** válasza:
4%
Szegény
2017. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
8%

En nem koltoznek haza.


Ha megteszed, akkor orokre ott ragadsz, es valoszinuleg nomrlais kapcsolatod sem lesz soha tobbe.

2017. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem érdemes hazaköltöznöd, ha tényleg jó a kapcsolatotok és a szüleid sem bánják.


Rohadt drágák az albérletek, nagyon sokan nem tudnák fenntartani a fizetésükből. És itt nem csak a minimálbéresekre kell gondolni, pl. egy fiatal tanárnak sincs esélye arra, hogy segítség nélkül, csak a fizetéséből éljen egy külön lakásban, szerintem ez elég szomorú. Szóval szerintem nem feltétlenül a te hibád, hogy nem tudsz félretenni a fizetésedből (ahogy azt az egyik válaszoló írta).


Én huszonéves tanár vagyok, nettó 130 a fizetésem, mivel két idegen nyelvből van diplomám, elmehetnék multihoz nettó 260-ért is, de én gyerekeket szeretnék tanítani, ezért 130-ért is elvállalom. Egyedül nem is tudnék albérletet kivenni, az a szerencsém hogy van párom, akivel együtt élünk és ketten fizetjük a lakást.


De ha a párom nem lenne, én is hazaköltöznék szerintem, a szüleim örülnének neki, én is szívesebben laknék velük mint idegen lakótársakkal, mert ugye albérletbe csak úgy tudnék menni, ha vannak lakótársak. Szerintem ilyen helyzetben nyugodtan lehet támaszkodni a családra, egy összetartó családban ez nem lehet probléma, neked pedig igencsak megkönnyítené a jövődet. Nem arról van szó, hogy munkanélküliként lebzselnél otthon és élveznéd hogy kiszolgálnak.


Persze ahogy az előzőek is írták, segíts be minél többet a háztartásban, és fizesd a saját dolgaidat, szerintem így teljesen oké az elképzelés.

2017. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Mi a legrosszabb ami történhet? Nem működik és elköltözöl albérletbe. Szóval legrosszabb esetben ugyan ott vagy ahol most. Én hazaköltöznék. Sőt én 25 évesen még bőven otthon éltem, tud az működni ha szülők normálisak és te is kész vagy kompromisszumokra.
2017. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

100 %ig egyet ertek a 7-es valaszoloval.


Azon kivul hiaba jottok ki jol es nem banak ha hazamesz, te mar onallosodtal, megvan a napi rutinod, ami nem feltetlenul egyezik a szuleidevel, akaratlanul is anyukad ugy kezel mint egy kisgyereket, megkerdezi mit ennel, van-e szenyes stb.

Ez lehet bosszanto ennyi ev utan, illetve bekenyesedhetsz a feszekbe es sose mesz el ujra.

Ha bulizol hajnalban akarsz kazakuszni fel reszegen, hogy ne vegyenek eszre, ne szoljanak be, ne iteljenek el, a not/pasit hazaviszed? (Bocsi, nem tudom kiderult-e a nemed)

Ha szuleimnel toltok par napot evente nehany alkalommal (kb 200 km-re lakunk) epp eleg... Semmi penzert nem koltoznek haza..

Keress lakotarsat, akar koltozz masik alberletbe, veguis a koltozes igy-is ugy is fenn all, akkor inkabb keress olcsobbat vagy egy 2 szobasat.


En semmikepp sem koltoznek haza, pedig nem volt mindig egyszeru az onallosag :)

30/l

2017. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!