Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan szülő aki ezt...

Van itt olyan szülő aki ezt bevallja magának?

Figyelt kérdés

Két vagy több gyerek közti szülői külömbségtétrlről van szó.

Tudom van sok ember aki ezt gyerekként érzi, de ki az aki szülőként be tudja ezt vallani legalàbb magának?

Miért tesztek külömbséget? Az egyik mitől jobb a szemetekben mint a másik?

Miért mérgezitek ezzel a gyereketek életét?

Esetleg veletek is ezt tették a szüleitek?



#szülő #szeretet #Külömbségtétel
2017. jan. 6. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Bár nem vagyok szülő, én gyakran felhozom otthon, hogy szerintem nem én vagyok a "kedvenc". Ők azt mondják, ez hüly..eség, ennek ellenére én érzem.
2017. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ismerős, nálunk is tagadja aki külömbséget tesz.
2017. jan. 6. 12:44
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Nekem hiába mondja bárki, hogy nincs különbség és mindenki ugyanúgy szereti a gyerekeit. Ez önámítás. Nálunk is van különbségtétel, férjeméknél is és a környezetemben sem látok példát rá, hogy ne tennének különbséget. A férjemmel mi ezért nem is vállalunk több gyereket, mert nem szeretnénk ha érezné valamelyik is, azt amit mi.
2017. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Mi négyen vagyunk testvérek. Nem éreztük, hogy különbség lenne köztünk.

És mi sem teszünk különbséget a gyerekeink között.

Tudom, hogy ez létező dolog, tapasztalom is a környezetemben, de ne akard az összes szülőre ráhúzni.

2017. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Olyan módon van különbség, hogy mindegyik gyerek más, mást lehet benne szeretni.

Viszont ez nem azt jelenti, hogy az egyik jobb lenne a másiknál. Vagy hogy ne szeretném mind, vagy hogy lenne kedvenc.

2017. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

^5-nel a pont.

Az ember egyenlo mertekben, de nem egyforman szereti a gyerekeit. Minden gyerek masert szeretheto.

2017. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

nekem két gyerekem van,és őszintén mondom hogy nem szeretem egyiket jobban a másiknál. az igaz hogy nem ugyanazokért szeretem,-hiszen mindegyik más jellem.

És ha valamiért bünti van,akkor abból is egyformán kap mindegyik. nincs kivételezés.

2017. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

"Bár nem vagyok szülő, én gyakran felhozom otthon, hogy szerintem nem én vagyok a "kedvenc". Ők azt mondják, ez hüly..eség, ennek ellenére én érzem."


És mi a célod azzal, hogy gyakran szóba hozod? Soha nem fogják a képedbe vágni hogy téged kevésbé szeretnének, még ha így lenne sem. De valószínűleg nincs is így. Viszont roppant fárasztó egy mártír a családban, akit folyamatosan babusgatni kell, és naponta kórusban bizonygatni, hogy szeretik. Kikészíted a környezetedet ezekkel a kirohanásaiddal. Az egyetlen mentség erre a kamaszkor... de vigyázz, nehogy beleragadj a szerepedbe.

2017. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
#8, félreérted, nem babusgatást várok és nem is szoktam a képükbe vágni, csak ha olyan helyzet miatt bírálnak engem, ami miatt a másikat sose. Ilyen szerencsére ritkán van.
2017. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

"Esetleg veletek is ezt tették a szüleitek?"


Igen, anyánk vastagon ezt tette!

Többek között ezért én gondosan ügyelek arra, hogy a gyerekeim számára még félreérthető cselekedetem se legyen.

2017. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!