Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek tulajdonképpen...

Sok szülőnek tulajdonképpen miért okoz tragédiát / törést az életben, ha kiderül, hogy a gyereke homoszexuális?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni.

Én melegként végiggondoltam ezt, de egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Eleve a gyerek szexuális magánéletéhez nemigazán van köze a szülőnek, pláne, hogy sokan 18 éves korukban, vagy afölött mondják el. A szülőnek ezek után meg nem mindegy, hogy a lányuk/fiuk kivel bújik össze az ágyban a 4 fal között? Ha a szex a heteroszexuális kapcsolatoknál sem téma, akkor miért kell ezen lovagolni, ha a gyerek meleg?

A másik, amit szoktak mondani, hogy a szülőben tudatosul, hogy nem lesz unoka. De kérdem én, azért vállal egy szülő gyereket, hogy legyen később unokája? Milyen szülő az, aki a gyerekének a szemére veti, hogy nem lesz unoka??

Ha a gyerek heteroszexuális lenne, de nem akarna gyereket, az miért elfogadhatóbb annál, minthogy meleg, ezért nem lehet gyereke?


Azért nem értem ezt a témát és gondolkodást, mert nagyon sok történetet olvastam már, és sokszor a szülők olyan tragédiát rendeztek, mintha minimum azt kéne lelkileg feldolgozni, hogy a gyerek halálos beteg, és csak pár hónapja van hátra.

A heteroszexuális kapcsolatba való kényszerítésről, kitagadásról, üvöltözésről, bántalmazásról nem is beszélve.


Most egy szülőnek miért tragédia elfogadni azt, hogy a fia egy másik fiú mellett vagy a lánya egy másik lány mellett találja/találta meg a boldogságot és boldog? És itt a féltés sem játszik szerepet mint indok, mert sok szülő ilyen hozzáállással konkrétan rosszabb, mint a társadalom.


Miért van ez? pedig a saját gyerekükről van szó.



2017. jan. 6. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy a homoszexualitás ugyanolyan természetes mint a heteroszexualitás, sok szülő meg mégis "lelki feldolgozásról" beszél.
2017. jan. 6. 12:12
 2/65 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ezen kivül is nagyon sok mindent nem értesz ami nem egyezik a te látásmododdal.
2017. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
39%
Mert az a korosztály még begyöpösödött. A mai fiatalok ha szülők lesznek már teljesen természetes dolognak fogják ezt venni.
2017. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim válasza:
68%

Heteroszexuális 15 éves lanykent én sem értem ,nekem is vannak meleg ismerőseim...

Lehet h nem tudják elviselni a gondolatot h a fiuk 3gy fiúval létesít szexuális kapcsolatot...nem értem komolyan :D ez nem csupán régimódiSág...kivsancsi vagyok mit ír majd a többi válaszoló

2017. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
84%
Személy szerint én sem értem, bár szerintem ez inkább az apáknak okoz nagyobb gondot, ha a fiú gyermeke homoszexuális. Gondolom nem tudják felfogni, hogy ez nem nevelés kérdése. Nekem, ha a gyerekem homoszexuális lesz, nem fog tönkremenni az életem, attól még ugyanaz az ember, ugyanúgy húsom és vérem.
2017. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg a társadalmi elvárások miatt. Magyarországon különösen kisebb városokban azért is kinézik az embert ha pl. Nem talál munkát, vagy harmincas éveiben nincs párja. Itt mindenkiben a hibát keresik es ez sok családban is így van.pl. bezzeg a szomszéd gyereke milyen okos,jó munkája van.
2017. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező!

"hogy a homoszexualitás ugyanolyan természetes mint a heteroszexualitás"

Ezt mondod te, de nem mindenki ért vele egyet. Milyen évvel tamasztanad alá ezt a kijelentést?


A régebbi emberek még sokszor vallási nevelést kaptak, tudták mi az erkölcs.

Ma már az erkölcs megszűnt létezni, tulajdonképpen elvesztette értelmét a szó, ahogy lassan sok vallás is (azonosulnak a materialista vilagnezetekkel, elfogadják a korábban elfogadhatatlan). Pl ma már teljesen elfogadott az is, ha egy személy nyitott "pár"kapcsolatban él, mert ez neki jó. Tehát az lett a lényeg, hogy az ember élvezze az életét, bármi áron, bármilyen korlát nélkül.

No, ezt az olyan közegben felnőtt emberek gyomra nem veszi be, akik erkölcsi nevelést kaptak. De lassan ki öregszik ez a generáció is.

2017. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen elvakultan látod a dolgokat. Nem szeretném, hogy meleg legyen a gyerekem, egyszerűen azért, mert ez neki sem lenne jó. Nem tehet róla az, aki melegnek születik, de eléggé szívás, voltak meleg barátaim (azért csak voltak, mert rendre csalódnom kellett bennük, csak a melegekkel tudnak normális kapcsolatban maradni, kirekesztöek). Nem teszek különbséget hetero és meleg között, ugyanolyan ember, de nem kívánom ezt a sorsot a gyerekemnek. A melegek nem tudnak normális körülmények között gyereket vállalni, csak komomoly kompromisszumok árán, sok ember nem fogadja el őket, egy csomó hátrányuk származik ebből.
2017. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
77%

Igen, azért mert társadalmilag főleg kisebb városokban, falvakban megbélyegzik az embert, ha egy kicsit "más"- tehát más, mint a megszokott.

A szülők pedig annyira meg akarnak felelni a társadalmi nyomásnak, hogy inkább az egyszerűbb utat választják mintsem el kelljen viselniük a meghurcoltatást.

A másik, hogy sokan eltervezik, hogy na akkor a fiam/lányom felnő lesz egy rendes esküvő, lesz egy vejük/menyük és lesznek unkáik. Erre meg a fia/lánya hazaállít egy vele egyneművel- ez van a fejükben.


Nem mondom, hogy túlzottan liberális lennék, de szerintem efelett a kérdés felett (legalább is számomra) már túlhaladott az idő-egyszerűen az, hogy ki-kit választ abszolút a saját dolga.

De a szülők generációja (pl. apukám és anyukám is ) még egy más nemzetiségű illetőt is! nehezen fogadtak volna el, nem hogy egy velem egyneműt hozzak a házhoz. Tekintve, hogy alig voltam 20 éves még nem volt párom és egyből el is kezdték pedzegetni a rokonságba, hogy biztos leszbikus vagyok :/ pedig nem vagyok- és ha az lettem volna?-egész életemben kirekesztettek volna :(


Kell ennek a dolognak szerintem még jó 20 év ebben az országban... és akkor talán mérséklődik.

2017. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy nem csak kisebb településeken igaz, amit írtam, így utólag belegondolva mindegy hol élsz az országban-akinek olyan szülei és családja van, ahol az ilyesmit nem fogadják el, az kvázi bukta az életét :/ már ami a családot illeti.
2017. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!