Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt a bátyám mostoha...

Meghalt a bátyám mostoha anyámat gyűlölöm teljesen apám nyakára mászott?!

Figyelt kérdés

Három éve van együtt apám a mostohámmal.

Amíg nem volt az életünkbe minden rendben volt mióta velünk lakik folyamatosan ki akarja sajátítani apámat.Bátyám és én sem kedveltük mióta velünk él mindig össze ugrasztott minket apuval.Pár hónapja halt meg a bátyám azóta minden rosszabb lett nem bírom feldolgozni, hogy nincs többé velem.Mostohám még ezt is kihasználta meg próbálta kidobálni tesóm cuccait olyan indokkal hogy "könnyebb felejteni". Mikor ezt meg láttam mérgemben mondtam eltöröm a kezét ha még egyszer hozzá nyúl. Apa teljesen össze van zuhanva erre a nőre támaszkodik. Hiába mondom milyen az a nő annyi a válasz biztos csak a gyász miatt látom őt így.

Hogy tudnám rá venni apát,hogy lássa be milyen nővel élünk együtt? Legalább őt kapnám vissza


2017. jan. 6. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj, de azon kívül, hogy ki akarta dobni a halott bátyád cuccait, amiben mellesleg igaza van, mert csak rá emlékeztet titeket, semmi bűne nincs a leírásod alapján. Miből látod hogy kisajátítja apádat? Nem vagy féltékeny véletlenül a mostohádra? Lehet, hogy azért látod annyira rossznak.
2017. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Őszinte részvétem a bátyád miatt!


Ne csodáld, ha nem vagy szimpatikus valakinek, akinek beígéred, hogy eltöröd a kezét!

Miféle stílus uralkodik nálatok?

A mostoha anyádról valójában nem írtál semmi konkrétumot, amiért gyűlölnöd kellene, leszámítva, hogy az elhunyt holmijaitól meg akart szabadulni, ahogy általában ezt teszik haláleset után.

Én úgy gondolom, hogy az ellentéteknek nagyrészt te vagy az oka.

De akárhogy is van, szedd össze magad, hagyd végre apádat a saját életét élni, ha tanulsz, menj kollégiumba, ha dolgozol albérletbe.

Ha mindezekre nem vagy képes, akkor próbálj normálisan viselkedni arra az időre, míg ez megvalósítható!

2017. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Meg tudlak érteni .

Anyukadhoz nem tudnal menni ?

2017. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Apadat ne hibaztasd, hogy az elettarsara tamaszkodik. 3 eve egyutt vannak, kire szamitson, ha nem o ra? Amig nem volt az eletetekben, azert volt rendbe minden, mert apad csak rad es batyadra figyelt. Mikor jott valaki, ez nem tetszett neked, es most sem. Ne sajatitsd ki apadat, neki is kell valaki.
2017. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Sajnalom, ami tortent.

De!

Csak feltekeny vagy. Apukadnak is szuksege van tarsra, parkapcsolatra. Nem sajatithatod ki. Neki is van elete, amit joga van ugy elni, ahogy szeretne. Te mit szolnal, ha majd eltiltana a szerelmedtol, mert akkor nem tudsz vele foglalkozni allandoan?

2017. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amíg nem élt velünk rengeteg közös programunk volt hárman próbáltuk bevonni hát hiába. Apának van egy kis cége tesómmal ugye résztulajok voltunk bátyám ott is dolgozott én 18 vagyok még sulizok. Most hogy meghalt a bátyám már kérdezősködik nem e lehetne ő is résztulaj.... Én érek haza elsőnek így én főzök takarítok stb. Ebbe mindig talál valami kivetnivalót bele szól mindenbe amit csinálok.

Van egy 8 éves kis méretű kutyánk a nyolc év alatt mindig a házba lehetett amióta ő itt van a kutya az ajtó közelébe nem jöhet .

2017. jan. 6. 14:47
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvétet.Anyáról 5 éves korom óta semmit nem tudok..

Mostohám szívesen szólja le az anyámat nem ismerem,de akkor se vegye a szájára!Mindig azzal jön ha én lennék az anyátok ez így meg így lenne.

2017. jan. 6. 14:54
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja a költözést már említettem apának rögtön ellenezte mert,hogy nagy a ház elférünk.

Nem tagadom van nekem is egy bizonyos stílusom De 3 éve semmit nem javult a kapcsolatunk szerintem erről nem csak én tehetek. A többi nővel semmi gondom nem volt.

2017. jan. 6. 15:13
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Stílus ide, stílus oda, ha ez mind igaz amiket leírtál, sajnálom, hogy nem az én lányom vagy. :)

Én a helyedben mégiscsak ragaszkodnék a költözéshez, hónom alatt a kiskutyámmal.

Ha van üzletrészed a vállalkozásban, akkor jövedelmed is van, tudnál finanszírozni egy bérelt kis lakást.

Tudatosítsd apáddal, hogy nem az a problémád, hogy nem férsz el otthon, hanem a mostohád személye.

Mondd meg apádnak, hogyha nem akarja végérvényesen elveszíteni a másik gyerekét is, akkor - jobb a békesség alapon - legyen segítségedre, hogy elköltözz, mert így ennek nem lesz jó vége és a végeredménye úgyis a költözés lesz. Csak nem békességben, hanem csúnyán!

2017. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A cégről ne egy orbitális nagy multit képzeljetek el :D

De igen van havi jövedelmem,de apa kért hogy maradjak és addig maradok még össze nem szedi magát lelkileg nem bírnám itt hagyni azt akarom olyan legyen mint rég...:/

2017. jan. 6. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!