Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek, hogy anyámék halálra...

Félek, hogy anyámék halálra isszák magukat?

Figyelt kérdés

Jó, ez a kérdés egy kicsit durva és hangyányit túloztam. (Nem clickbait)

De anyám elég gyenge alkat, egészségileg is és úgy minden téren.

Pánik beteg, nemrég halt meg az anyukája, pont a születésnapján.

Ezen úgyahogy túl is tudta tenni magát, de sajnos van egy alkoholista ura, aki folyton beleviszi az alkoholizálásba. (10 éve lehetnek együtt)

Eddig anyám sose volt nagy ivós és ha ivott is, akkor épp csak annyit, hogy jó kedve legyen.

Mostanába ájultságig isznak..

Valamelyik nap megijedtem a látványától. Arcára fagyott mosoly, üveges tekintet, és remegett a feje, elég erősen.

Mintha.. mindegy.

Most viszont anyám pasija eladta a házát és amint megtudta hogy van vevő, be se ment dolgozni. Azt is fejtegette, hogy elmegy táppénzre. Megint.

Hozzáteszem, ebben az évben nem dolgozott 6 hónapot, mert túl komoly volt neki a mosogatás otthon és úgy meghúzta a derekát.

Komolyan, hogy lehetnek ilyen orvosok? Fél évre kiírni mert nem szeret dolgozni.. A főnökét végkép nem értem hogy nem rugta ki.(hozzáteszem, volt amikor nem tudta, hogy otthon vagyunk és leszaladt a lépcsőn. Majd meglátott minket és elkezdett battyogni mint egy öregember.)

Igy is heti 20-30 ezer forint megy el piára, általában sör meg vodka. Esetleg whisky.

A ház árát kifizetik kp-ban, pár héten belül.

Mi lesz itt?

Az nem zavar ha anyám pasija meggebed a sok italtól, de anyámat nem lenne jó ha vinné magával.

Anyámmal már beszéltem, és ő is azon a véleményen van, hogy ez így nem lesz jó ennyi pénz hirtelen az elettársának.

De ha már meg lesz a pénz, nyilván anyám is belemegy a buliba.



2016. dec. 14. 15:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Mit lehetne tenni? Végülis nem nyúlhatom le az egész összeget, azzal az indokkal hogy nem bulizzátok el. Nem az enyém.
2016. dec. 14. 15:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Kié a ház, amiben éltek?
2016. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Közös albérlet. (Nem Magyarország)

Viszont amit elad, az Magyarországon van és az övé. (Hacsak nincs olyan törvény, hogy 10 év élettársi viszony után feleződik a vagyon..)

2016. dec. 14. 15:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem feleződik az ingatlan élettársaknál szerencsére.


Azt tehetitek, már ha persze tudsz anyádra hatni, hogy a pasit elkülditek vagy ti kerestek másik albérletet hármasban. Én tuti nem élnék együtt egy alkesszel, és lassan anyád is az lesz, ha már most nem az. Anyukádat valahogy rá kéne beszélni egy orvosi kivizsgálásra ls a párjától megszabadulni, de persze ez csak akkor működik, ha ő is akarja.

2016. dec. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Van egy út, de sötét és veszélyes.

Ki kell hívnod őket egy ivópárbajra, ha legyőződ mindkettőt, onnantól fogva te leszel a Don (a család feje), tisztelni fognak és rájuk parancsolhatsz, hogy hagyják abba az ivást.

2016. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez jó:D
2016. dec. 14. 15:56
 7/9 A kérdező kommentje:

Új fejlemény:

Jó hír: Kiderült, hogy a lakáson több az adóság mint amennyit ér a ház.

Rossz hí; ő ettől függetlenül holnap elmegy táppénzre.

Mégegy rossz hír; asszem éhezni fogunk :)

2016. dec. 14. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Minek lakik veletek?
2016. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te nem dolgozol?
2016. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!