Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el itthon, hogy...

Hogy mondjam el itthon, hogy érettségi után elköltözöm?

Figyelt kérdés

Otthon eleve rövid pórázon vagyok tartva és megszokták, hogy iskolán kîvül mindig, de mindig otthon vagyok, 0 programmal. (ez nem a költözésem oka, nem azért jegyeztem meg) Tehát ez hirtelen nagy váltás lenne nekik, hogy többet már nem lesz így, sőt nagyon ritkán fognak látni, mert alapvetően próbálnám minimalizálni ezeket az alkalmakat.

Hogy vezessem fel otthon, hogy elköltözöm anélkül, hogy egy hisztirohammal álljak szembe? Jobb lenne fokozatosan adagolni? És azt hogy?

A barátnőmmel (partner) költöznék össze egy albérletbe, de erről nem kell tudniuk, ezért is nem nagyon szeretném, ha feljönnének hozzám.


18/L


2017. jan. 9. 16:03
1 2 3
 1/25 szántóvető ***** válasza:
43%
nyugi úgysem engednek el.vagy ha igen akkor előtte világméretű veszekedés lesz.el tudod tartani magad?mert ha nem akkor kétlem hogy elengednek.
2017. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Ha eltartod magad és nem fogsz 2 hét után kuncsorogni náluk pénzért, akkor fogd a kis motyódat és jelentsd be aznap, hogy költözöl.
2017. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
A hisztirohamot és ordítozást nem úszod meg, erre készülj. Ezért aztán finomkodni se kell, költözés előtti utolsó napokoig várj vele szerintem, hogy addig se mérgezzék az életedet érzelmi zsarolással, meg felesleges veszekedésekkel.
2017. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az eltartással nincs problémám és előbb pusztulok meg, minthogy kuncsorognom kelljen valakitől. Elköltözni nyilván nem könnyű és felelőtlenség lenne úgy megtenni, hogy ezt nem engedhetjük meg, de mrg fogjuk tudni oldani.
2017. jan. 9. 16:18
 5/25 A kérdező kommentje:

És köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Úgy tűnik, akkor tényleg nem nagyon lehet hisztiroham nélkül kibírni.

Középiskola előtt anyámtól apámhoz költöztem, ezért is folyamatosan megy anyám részéről az érzelmi zsarolás én nerovábbja. Akkor ennél rosszabbra készüljek? :/

2017. jan. 9. 16:20
 6/25 A kérdező kommentje:
Netovábbja*
2017. jan. 9. 16:20
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Rosszabbra bizony, de fel a fejjel, a költözés után még a címedet sem kell meghagynod (már persze ha betöltötted addigra a 18-at).
2017. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Tavaly töltöttem.


Rendben, köszönöm szépen. Akkor igyekszem felkészülni lelkileg. Sajnos nagyon konfliktuskerülő vagyok, de majd valahogy megpróbálom megoldani. :)

2017. jan. 9. 16:24
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
A minimális cirkusz akkor lesz, ha apránként elviszed azt, ami már nem kell - ez nem igazán tünk fel nekik. Utána amikor nincsenek otthon, akkor összeszeded a maradék cuccot, elviszed és csak röviden visszamégy bejelenteni, hogy mostantól nem itt laksz. Akkor nincs idö nagy hisztit csapni, mert a bejelentés után már mehetsz is.
2017. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

Szia :)

En is pont ilyen helyzetbe vagyok mint te :) en varok a legutolso pillanatig mert anyukam nagyon nehez eset szoval addig a felesleges vitakat el szeretnem kerulni. Ez nelkul is nagyon sokat veszekszik ez az egyik oka annak hogy elkoltozok. Nem kell kertelni egybol a lenyeget megkell nekik mondani es hogy fogadjak el mert ez a te dontesed:) sok sikert hozza :)

2017. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!