Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el itthon, hogy...

Hogy mondjam el itthon, hogy érettségi után elköltözöm?

Figyelt kérdés

Otthon eleve rövid pórázon vagyok tartva és megszokták, hogy iskolán kîvül mindig, de mindig otthon vagyok, 0 programmal. (ez nem a költözésem oka, nem azért jegyeztem meg) Tehát ez hirtelen nagy váltás lenne nekik, hogy többet már nem lesz így, sőt nagyon ritkán fognak látni, mert alapvetően próbálnám minimalizálni ezeket az alkalmakat.

Hogy vezessem fel otthon, hogy elköltözöm anélkül, hogy egy hisztirohammal álljak szembe? Jobb lenne fokozatosan adagolni? És azt hogy?

A barátnőmmel (partner) költöznék össze egy albérletbe, de erről nem kell tudniuk, ezért is nem nagyon szeretném, ha feljönnének hozzám.


18/L


2017. jan. 9. 16:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen felreertettel engem, ugyhogy ne valts legyszives bunko hangnemre, mert nem gondolnam, hogy ezt kierdemeltem, mikor en nem irtam neked semmi bunkot, csak szimplan tenyleg erdekel, hogy a mai gazdasagi helyzetben hogyan kepes valaki elkoltozni, es x eves munkatapasztalat nelkul (amit mar lassan atlag diakmunkastol is elvarnak, ha nem arufeltolteni akarsz) fent tartani magat. Plane ha meg tanulni is akar, erre gondoltam "szent gral" alatt nem gunyra vagy barmi masra, hogy ilyen "mi kozod hozza" stilust erdemeljek ki valaszkent. De koszonom szepen. Sok sikert!
2017. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

#21: Akkor valóban félreértettelek, ne haragudj. :)

Igazából, szerintem ezt a legegyszerűbb, ha van ismeretséged. Én is onnan szereztem egy viszonylag rugalmasabb munkát,amit ha kicsit húzósan is, de vállalni tudok esetlegesen főiskola mellett (bár nem túl kötött szakra jelentkezem, és ha nem is vesznek fel, az okj meg pláne nem annyira a világ vége)

Nénikém a háztartási szerekkel (igazából a hajszárítón át, a kávéfőzőig meg a mosóportól kedve a halls cukorkáig mindent árul) foglalkozik, így nála pl ezek is sokkal olcsóbbak, mint a legtöbb boltban. Az osztálytársam családjának egy egész panelháza van több lakással, ha máshol mégis valami zűr folytán nem sikerülne lakást találni, 60 ezer / hóval (ebben minden benne van) hozzá mehetünk a 3. kerületbe.


Igyekszem mindig úgy számolni, hogy a minimumot, tervezek több mentő lehetőséget is, amennyire lehetőségeim adottak, mert ez egy komoly lépés és szeretnék alkalmazkodni, ha még is valami közbejönne. :) De sajnos túl büszke személyiség vagyok, ha minden kötél is szakadna se kullognék vissza kivert kutyaként, mindig töröm a fejem megoldásokon.

2017. jan. 9. 22:54
 23/25 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy túl sokat írok, de még egy megj.:

14 éves korom óta apámmal egyedül élek, ami annyit jelent, hogy én végzek minden nemű házimunkát otthon, max a bevásárlás az, amit együtt szoktunk, mert ugye nála a pénz (jelenleg), így úgy gondolom, ki tudok építeni a saját lakásomban is egy működő rendszert. :)

2017. jan. 9. 22:56
 24/25 anonim ***** válasza:
57%

Le leszek pontozva, de nagyon meg vagyok döbbenve ezeken az "utolsó percig sunnyadj" típusú válaszokon: én sem vagyok még valami idős, de tényleg ez a gerinctelen, sunyi stílus megy manapság?

Egy szülő (akármilyen szülő) többet érdemel annál, hogy közöl vele: MA elköltözöm, nem mondok címet se meg semmi, mert már betöltöttem a 18-at, semmi közöd már hozzá, már nem kellesz!

Ha valaki elég felnőttnek érzi magát ahhoz, hogy önálló életet kezdjen, és ennek keretén belül elköltözzön, akkor ahhoz is legyen elég felnőtt, hogy ezt elő meri adni a szüleinek, hogy azok is megszokhassák az új helyzet gondolatát, és kulturáltan, emelt fővel lehessen távozni, nem kisurranni a hónod alatt egy táskával, amikor a többiek nincsenek otthon!

Persze, valószínűleg ki fognak akadni. De ha már készen állsz rá, állj ki magadért, az elképzelésedért és annyi. Nem ez lenne sem az első, sem az utolsó konfliktusod az életben. Nem lehet mindig minden elől elmenekülni!

2017. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
#24: Őszintén, én valamilyen szinten a te és a többiek szempontját is meg tudom érteni, mindkettőnek meg van a maga igazsága.
2017. jan. 10. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!