Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim mérgesek és meg akarnak verni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Holnap nyelvtan TZ-t írunk, és én nyelvtanból nem állok valami jól. Tegnap anya mondta, hogy tanuljak arra a nyelvtan tz-re, és akkor ha 5-ös lesz, akkor attól majd jobb lesz az átlagom. Tegnap este, viszont nem tudtam tanulni, mivel végig a német versenyt csináltam. Ma viszont lenne egy másfélórás külöm angol órám, mert suliban németet tanulok. 15:00-kor kezdődne az angol. Én, kb.: 15:20-kor, amikor anya megjött a munkából, szóltam neki, hogy nem baj-e ha nem megyek el angolra, mert a nyelvtan tz-re tanulok, meg ott van a többi hf is. Erre nagyon felkapta a vizet, és elkezdett velem ordibálni, hogy kva nagy baj, hogyha nem megyek el, és hogy apa, majd meg fog verni. Szóltam anyának, hogy oké, akkor megyek angolra, de ő azt mondta, hogy 15 perc mire odaérek, és így 30 percet késnék. De azt nem vette figyelembe, hogy még ott van 1 egész óra. Bement a szobámba, és kitépkedte az összes kábelt a gépemből, és az is lehet, hogy elromlott a gépem, annyira erősen húzta ki. A táskájába rakta, és azt mondta, hogy mire hazaér, hibátlanul mondjam fel neki a nyelvtant,és ezután elment. Egyébként az angol havonta 8 alkalommal van, és minden alkalom 10.000 ft, vagyis 1 hónap= 80.000 ft. Ott én nagyon nem érzem jól magam, nagyon gyorsan haladunk az anyaggal, és a csoportból mindenki jobb nálam. És amióta (5 hónapja) ott vagyok, még most se tudok mondani 1 olyan dolgot, amit ott tanultam. Szóval számomra az angol idő és pénzpocsékolás. Apám, viszont nagyon erölteti a nyelveket, ezért amikor hazajön, akkor lehet, hogy meg fog verni. Nagyon gyorsan kéne segítség. Köszönöm


12/f



2017. jan. 10. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Eleg fura emberek a szuleid, csak nem 50 felettiek? Ha netan bukasra allsz magyarbol, es egy 5tel fol tudod huzni 2re akkor inkabb a nyelvtant kene tanulnod, nem az angolt amit nem is a suliban tanulsz (hasznos de a suli az elso). Ha apad ezert kepes megverni en egYbol szolnek a tanarnak. Azt ajanlom tanuld meg ahogy lehet a nyelvtant gyorsan, es ha durva a helyzet masnap irany vmelyik tanar...
2017. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

szegény te...őszintén sajnállak!

nem értem ezeket a szülőket hogy mire jó ha szerencsétlen gyereknek hetei 10 különórája van stb...én nem jártam egyszer se különórára, még is egyetemet végeztem..

az se jó miért fenyegetnek azzal hogy verést kapsz..én ettől még tuti rosszabbul teljesítenék!


ha lesz egy gyerekem, oda fogok rá figyelni hogy ne csak tanulásból, különórákból álljon ki a hete! és még úgyis sokra viszi :)

23L

2017. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Ha annyi húszezresem lenne, ahányszor hallottam/olvastam gyerektelen, tapasztalatlan kis luvnyáktól - a körülmények ismerete nélkül - ezt, hogy "ha majd nekem lesz gyerekem, nem így fogom nevelni", a magángépemmel járnék a svájci bankáromhoz smúzolni.:D

Tanuld meg a nyelvtant, kérj bocsánatot, hogy ellógtad az angolórát, és ezentúl gépezz kevesebbet. Az a gyerek, amelyik német versenyre jár, és simán tud írni 5-ös témazárót, ha készül, nem hülye, csak lusta és b..szik a tanulásra, ami nem ritkaság 12-13 éves srácoknál.:-) (Utóbbit azoknak címeztem, akik osztják itt az észt, holott gőzük incs a gyereknevelésről.) Nagyon helyes, ha nem hagynak elkanászkodni, a verés nem helyes, de vélhetően csak fenyegetés volt.

2017. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Azért nehogy már 12 évesen annyi dolgod legyen, hogy ne maradjon időd megtanulni mindent. Én annyi idősen heti háromszor jártam 2 órás különórákra, eszembe nem jutott egyet is ellógni azért, hogy tanulhassak, valami baj van veled, hogy nem bírod a tempót. A 10 ezres angolóra egyébként lehúzás, főleg, hogy csoportos, te meg nyilvánvalóan telibe teszel rá, ha már 5 hónapja jársz és még nem tanultál semmit. A szüleid helyében én is baromi mérges lennék, hogy még el is lógod, persze meg nem vernélek. Amúgy pedig igaza van apádnak, hogy erőlteti a nyelveket, főleg az angolt, később majd hálás leszel neki, persze csak ha komolyan vennéd és tanulnál.
2017. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Nekem az a velemenyem, h amig a suli nem megy ugy, ahogy kellene, felesleges versenyre jarni.


Azonban allaspontom szerint 1000-szer fontosabb a nemet, mint a nyelvtan.


Persze attol is fugg, mi akarsz lenni.


Ha nem megy minden egyszerre, fel kell allitani egy fontossagi sorrendet, mert igy csak atcsapnak a fejed felett a hullamok, nem lesz sikerelmenyed es belefullafsz a sok teendobe...


Ennyi penzt kiadnak rad pluszban, persze, hogy szeretnek, h te is vedd komolyan es legyen eredmenye.

2017. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Én is marha ideges lennek ha kidobnek 80 rugót, mert nem tanulsz! kapd inkabb össze magad, és ne utolsó pillanatban akarj megtanulni mindent.igazat adok a szüleidnek!
2017. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Verés????? Ezért????? Persze azokat nem verték meg akik tényleg elkanászodtak: az utcán élik az életüket, drogoznak, másokba belekötnek, verekednek, agresszívak, stb.


Hol vannak OLYANKOR azok a szülők???


Azért álljunk már meg, hogy miért jár(na) verés, és miért nem!

2017. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon hiszem el hogy valaki ennyit fizet egy angolóráért.
2017. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

ha magántanár lenne még megérteném, hogy 10 e. ft, de csoportos foglalkozásárt??? uh, szüleid nem nagy zsenik.. utána sem néztek, hogy van-e olcsóbb ugyan ezért? :D grat nekik...


amúgy kib@**ottul rühellem, ha a szülő azzal fenyegetőzik, hogy megveri a gyereket. erre nem lehet tanácsot adni, hogy mit tegyél, hogy ne verjenek meg. bár a nyelvtant én se tartom nagy kunsztnak, kb soha nem fogod használni az életben. de ha bukásra állsz, akkor húzz bele, az angol meg le van sz@*va.

mondanám, hogy szökj el otthonról, de baszott hideg van odakint :D nagyszülők milyen messze vannak?

2017. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

En elhiszem,hogy ennyit fizetnek. A varosomban is van egy eros nyelvsuli, itt is kb ennyi.

Az nem normalis,ha veressel fenyegetnek! Plane egy gyereket megutni... Felhaborito.

Viszont szerintem az iskola az elso, nem a sulin kivulibtevekenysegek. Nem szabadna 12 evesen ennyi mindennel foglalatoskodni.

Sajnallak nagyon.:(

Vertek mar meg a szuleid?

En segitenek a gyerekemnek tanulni, plane,ha nehezen megy neki.

2017. jan. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!