Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim mérgesek és meg akarnak verni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Holnap nyelvtan TZ-t írunk, és én nyelvtanból nem állok valami jól. Tegnap anya mondta, hogy tanuljak arra a nyelvtan tz-re, és akkor ha 5-ös lesz, akkor attól majd jobb lesz az átlagom. Tegnap este, viszont nem tudtam tanulni, mivel végig a német versenyt csináltam. Ma viszont lenne egy másfélórás külöm angol órám, mert suliban németet tanulok. 15:00-kor kezdődne az angol. Én, kb.: 15:20-kor, amikor anya megjött a munkából, szóltam neki, hogy nem baj-e ha nem megyek el angolra, mert a nyelvtan tz-re tanulok, meg ott van a többi hf is. Erre nagyon felkapta a vizet, és elkezdett velem ordibálni, hogy kva nagy baj, hogyha nem megyek el, és hogy apa, majd meg fog verni. Szóltam anyának, hogy oké, akkor megyek angolra, de ő azt mondta, hogy 15 perc mire odaérek, és így 30 percet késnék. De azt nem vette figyelembe, hogy még ott van 1 egész óra. Bement a szobámba, és kitépkedte az összes kábelt a gépemből, és az is lehet, hogy elromlott a gépem, annyira erősen húzta ki. A táskájába rakta, és azt mondta, hogy mire hazaér, hibátlanul mondjam fel neki a nyelvtant,és ezután elment. Egyébként az angol havonta 8 alkalommal van, és minden alkalom 10.000 ft, vagyis 1 hónap= 80.000 ft. Ott én nagyon nem érzem jól magam, nagyon gyorsan haladunk az anyaggal, és a csoportból mindenki jobb nálam. És amióta (5 hónapja) ott vagyok, még most se tudok mondani 1 olyan dolgot, amit ott tanultam. Szóval számomra az angol idő és pénzpocsékolás. Apám, viszont nagyon erölteti a nyelveket, ezért amikor hazajön, akkor lehet, hogy meg fog verni. Nagyon gyorsan kéne segítség. Köszönöm


12/f



2017. jan. 10. 15:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ötletet adni nem tudok,bár van 2 gyerekem,de mindenképpen le akartam írni az én sztorimat, mert szinte pont ugyanez történt velem, csak "pár" évvel ezelőtt. Én gimnazista voltam már, és német nyelvtanfolyamra jártam horror összegért.Ugyanígy nem mentem el egyszer a tanfolyamra "sokat kell tanulni" ürüggyel. Anyám hazaért melóból, én meg otthon a tanfolyam helyett. Elmondom neked, anyám fakanállal kergetett a lakásban:-) Úgy, hogy szuper anyuka volt, és soha életemben nem ütött meg.De ettől az "úgy döntöttem carok menni a méregdrága tanfolyamra,mert sokat kell holnapra tanulni"-tól elszakadt nála a cérna.....ja azt hozzá kell tenni,nem voltam túl jó tanuló
2017. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
Maradjunk annyiban, hogy egy témazárót nem előző nap hirdetnek meg, legalább egy héttel korábban lehet tudni, hogy rákerül a sor (valójában, ha néhányat előrelapozol a tankönyvben, 2-3 héttel előtte.) Ott volt a hétvége, 12 évesen is lehet már annyira előre tervezni, hogy nem aznap délutánra időzítem a tanulás nagyját, amikor különórám is van. Heti kétszer 1,5 óra bőven belefér egy hatodikos idejébe, ennél valszeg sokkal több időt tölt a gépezéssel, nem véletlen, hogy az anyja helyből a kábeleket szedte ki.
2017. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Rohadtul nem hirdetnek meg témazárót ennyivel előtte. Iskolája válogatja. Hallottam én már meredek dolgokat tanárokról és tanítási módszerekről:) Lehet, hogy ő is ilyet fogott ki. Viszont ezt az angoltanfolyamot én sem értem, hogy lehet 10.000 egy alkalom, életemben nem hallottam ilyenről.
2017. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Általános iskoláról beszélünk, utolsó, 3 gyerekem van túl rajta. Végigmennek egy anyagrészen, aztán összefoglaló és dolgozat, ott van a tankönyvben, hol tartanak. Párat előrelapozol és tádá, látod, hogy a végére fogtok érni.:-) Megjegyzem, nincs mindennap nyelvtanóra, egyébként a legkisebb gyerekem sulijában két évvel ezelőtt már bejegyezték az online naplóba, 8-10 nappal előre a témazárók dátumát és tematikáját. Ahogy most is, a gimijében, nekem meg jön az email minden bejegyzésről.:-)
2017. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
32%
Valaki a szuloket fikazta itt mert nem "talaltak olcsobb" angol tanfolyamot. Kerdem en: most az olcsosag a lenyeg vagy a jo minosegu oktatas? Olcsot olcsobbat mindig lehet talalni, de vannak akiknek ez nem kell. Es ez zseniseg kerdesetol teljesen fuggetlen dolog.
2017. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi lett a vege?
2017. jan. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is olyanok hagy szerzek egy 2-ast és nincs telefon. 12/L
2017. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!