Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasaginyilatkozat, gyermek...

Apasaginyilatkozat, gyermek tartás, gyermek elhelyezés a gyerek hány éves koráig kérhető?

Figyelt kérdés

A lányom Budapesten tanult es megismerkedett egy fiúval akitől elég fiatalon (19) gyermeke született.

Mivel a fiu egyetemista es nem dolgozik, meg a szüleivel el, így a lányom haza költözött (130km Bp-tol)

A fiu es a szülei havonta 1 alkalommal látogatják a picit aki most 9honapos. A látogatások alkalmával sok mindent hoznak a babának (ruha, játék, pelenka,tapszer, élelmiszer, ha kell orvosság es vitamin...)

A lányomnak viszont nem kap egy forintot sem es a fiu apasagi nyilatkozatot sem akar tenni. Nagyon nehez mert albérletben élünk, es a lányom a pici miatt nem tud dolgozni ezért a kiadásokhoz sem hozzájárulni...

Legutóbbi látogatásuknal ezt elmondtuk, de nem igazán voltak megértőek. Azt mondja a fiu anyja bolcsi is van..

En meg azt, hogy akkor bepereljuk a gyt miatt, de azt mondtak hogy az jo lesz, mert úgyis arra gondoltak hogy a picit magukhoz veszik.

Saját haz, jo munka, vállakozás, a fiu orvosnak tanul szóval van penz es gondolom jo kapcsolatok is.

Mi meg albérlet es nekem 4 órás bejelentett állás.

Nem tudom mit tegyünk, fogadjuk el továbbra is ezt? Vagy lenne esély a bíróságon egy diákkal szembe??

Elvihetik a picit?


2017. jan. 11. 14:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem tudja a lányod eltartani a picit, persze, hogy elvehetik. HA éhezik, nincs ellátva, akkor a gyámhivatal is elveszi a gyereket, nem hatja meg, hogy a pici gyereknek az anyjánál a helye...A fiú szülei így is sok mindent visznek, gondolom, a baba szükségletei meg vannak oldva, de az nem az ő dolguk, hogy eltartsák a lányodat. És igazuk van, 6 hónapos kortól felveszik bölcsibe, az ennél hosszabb idejű otthonlét annak való, aki tudja finanszírozni!

Mégis mi a fenét gondoltatok ti végig, amikor az alig nagykorú lányod felcsináltatta magát, és akkor még meg is szülte? Gondoltátok, hogy majd az orvosira járó fiú tehetős családja hátán fog otthon babázni évekig? Vagy akkor nem esett le, hogy neked kell majd plusz két főt finanszírozni?

A fiú tanul, ha perelni is akartok, akkor először az apaság miatt kellene, ha azt megállapították, akkor jöhet a gyerektartás. Mivel tanul, így a minimálbér 20 %-a körüli összegre számíthattok, meg arra, hogy viszontkeresettel élhet. Mire ez lecseng, addigra már szopni se fog igen nagy valószínűséggel a gyerek, miért ne kerülhetne hozzájuk? Mit gondolsz a munkanélküli lányodnak mennyivel jobbak az esélyei a fiúval szemben? Meg úgy egyébként: a nyomoron kívül ti mit tudnátok adni annak a gyereknek? Őszintén: nem jobb helye lenne egy normális körülmények között élő családban?

2017. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
22%

Csak jár a szájuk. Pont majd magukhoz akarják venni, amikor havonta csak egyszer képesek meglátogatni. ezt sak azért mondták, hogy ne forduljatok a birósághoz. Én simán megtenném. Visszamenőleg majd perkálniuk kell egy nagyobb összeget is, és a jövpben nektek könnyebb lesz, hiszen majd fizetnie kell a gyerektartást.

Nem tudom mit képzelnek. A fiacskájuk az orvosi mellett tuti nem tudná gondját viselni,ők meg majd a válalkozás mellett pont majd babázni fognak. Hülyeség. A helyetekben én már holnap beperelném őket.

2017. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem támogatják a picit, több gyerektartást sem kapnátok pénzben, igy legalább a gyerekre jut minden. Igen, igazuk van, bölcsibe is lehet adni, gondolom mikor megtartotta, tudta, hogy nektek kell felnevelni, vagy tényleg arra gondoltatok, hogy a lányodat a babával együtt eltartják?
2017. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
73%
:) Szóval ezt benéztétek, nem fogja a fiú eltartani a leánykát meg az egész pereputtyot, hiába a vállalkozás meg a gazdag szülők. Gondolom nem véletlenül esett teherbe a leányzó, és nem véletlenül szülte meg a gyereket. Biztos nem úgy tervezte, hogy a te albérletedben, a gyes-ből fog vergődni.
2017. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs bolcsi, es a buszbérlet nincs ingyen. Es itt nem tudna dolgozni, vagyis tudna, ő is napi 10 órát 90 ezerért...

Az rendben van, hogy támogatják az unokájukat, de arra nem gondolnak, hogy a lakas es a melegviz nincs ingyen??

Ne értsetek félre örülök annak is amit hoznak, de másfajta támogatásra is szükség van, szerintem. Legalább míg ovis nem lesz.

2017. jan. 11. 16:21
 16/42 anonim ***** válasza:
86%
Ja, mert ha nem lenne baba, akkor utcán laknátok és a folyóban fürödnétek. Ahogy leirtad, a babának a dolgokat szinte 90 százalékban állják, akkor már nehogy a ti lakhatásotokat ők fizessék.
2017. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de ez rohadtul undorító tényleg. Azt hittétek, hogy innentől kötelesek titeket eltartani? Beszabehu.


Kicsi szívem, azt, hogy mennyibe kerül a víz és a villany, meg a bérlet, legközelebb az előtt kezdjétek el kiszámolni, mielőtt a lányod szétteszi a lábát, hogy teherbe essen egy pénzes pasitól.


Valószínűleg volt honnan örökölni az eszét, nem a szél hordta össze a szülőknek, amijük van, és remekül megoldották a problémát. Egy fillérért nem tudjátok őket perelni, illetve ha mégis, akkor ti húzzátok a rövidebbet.


Megkapják a láthatás költségének a felét, amit ti kénytelenek vagytok fizetni. Ők igazolják, hogy támogatták a babát, egy forintot nem tudtok rajtuk behajtani. És ha sikerül beperelni, és bebizonyítani, hogy a fiú az apa, akkor meg szépen beéritek havi 15 ezer gyerektartással.

Úgyhogy szépen fogd meg a számlák másolatát, és add már össze, hogy most mennyit költenek a kicsire havonta! Nem véletlenül adják oda.


Igazából én szurkolok, hogy perre menjetek, és kiszúrják a szemetek valami nevetséges gyerektartással, aztán meg hozzájuk kerülhessen a gyerek. Ezerszer jobb helye lenne ilyen családban, mint két ilyen számító, ingyenélő vipera nőszemély mellett.

2017. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
37%

Szomszédokkal, ismerősökkel lehet igazolni, hogy valóban ott laknak nálad életvitelszerűen, ha arra kerülne a sor. 3 év alatti babát nem vesznek el az anyjától, kivéve, ha súlyosan veszélyezteti a testi-lelki fejlődését.

[link]

[link]


Szerintem érdemes lenne konzultálni egy családjogban járatos ügyvéddel, önkormányzatoknál, családsegítő szolgálatoknál általában tartanak ingyenes jogi tanácsadást, bíróságokon panasznapot meghatározott időpontokban. A tartásra ugyanis bizonyos esetekben nemcsak a szülő kötelezhető, hanem más egyenesági rokon, pl. nagyszülő is. A szülés körüli indokolt költségek, amiket a tb nem finanszíroz - pl. kiságy, babakocsi stb. - kérhetők a különélő szülőtől vagy más, tartásra kötelezett családtagtól 1 évre visszamenőleg, számla nélkül is. Ha biztos, hogy az illető az apa, akkor azért jó lenne hivatalosan is rendezni a gyerek családi státuszát. A fiú pedig nem lesz örökké diák, a tartásdíjat kétévente felül lehet vizsgáltatni.

2017. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
83%
Én nem értem, hogy miért kéne a lánynak fizetni? A gyerektartás azért van, hogy a gyerek ellátásában segítsenek, és lehet, hogy így még többet is költenek rá, mintha a bíróság megítélne tizenpárezer forintot. De még ha kevesebbet is segítenének, értelmes felnőttek próbálnak megegyezni, nem perrel fenyegetőzni. Sokan a tervezett gyereket is napi tíz órás munka mellett nevelik, ugyanilyen fizetésből. A buszbérletnek az egészhez köze sincs. Nem úgy néz ki, mintha nem foglalkoznának a gyerekkel, mivel még gyógyszert is vesznek neki, ha kell. A gyerekkel foglalkoznak, segítenek az ellátásában, többre nem kötelezhetőek.
2017. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Na igen, en is ezt mondom, egyszer dolgozni fog es akkor is egy szatyor kajaval fog ide állítani?

Ezt a gyereket a lányom nem egyedul csinálta, de csak ő mondjon le az életéről? Ő nem mehet iskolába a baba miatt, a fiu igen.

Tanul, szórakozik, szabad az csinál amit akar az en lányom meg 24 órában itthon van. Ez nem fair.

2017. jan. 11. 17:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!