Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasaginyilatkozat, gyermek...

Apasaginyilatkozat, gyermek tartás, gyermek elhelyezés a gyerek hány éves koráig kérhető?

Figyelt kérdés

A lányom Budapesten tanult es megismerkedett egy fiúval akitől elég fiatalon (19) gyermeke született.

Mivel a fiu egyetemista es nem dolgozik, meg a szüleivel el, így a lányom haza költözött (130km Bp-tol)

A fiu es a szülei havonta 1 alkalommal látogatják a picit aki most 9honapos. A látogatások alkalmával sok mindent hoznak a babának (ruha, játék, pelenka,tapszer, élelmiszer, ha kell orvosság es vitamin...)

A lányomnak viszont nem kap egy forintot sem es a fiu apasagi nyilatkozatot sem akar tenni. Nagyon nehez mert albérletben élünk, es a lányom a pici miatt nem tud dolgozni ezért a kiadásokhoz sem hozzájárulni...

Legutóbbi látogatásuknal ezt elmondtuk, de nem igazán voltak megértőek. Azt mondja a fiu anyja bolcsi is van..

En meg azt, hogy akkor bepereljuk a gyt miatt, de azt mondtak hogy az jo lesz, mert úgyis arra gondoltak hogy a picit magukhoz veszik.

Saját haz, jo munka, vállakozás, a fiu orvosnak tanul szóval van penz es gondolom jo kapcsolatok is.

Mi meg albérlet es nekem 4 órás bejelentett állás.

Nem tudom mit tegyünk, fogadjuk el továbbra is ezt? Vagy lenne esély a bíróságon egy diákkal szembe??

Elvihetik a picit?


2017. jan. 11. 14:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
62%

Szoval lanyod nem tanul es nem dolgozik na szep...

Terhessen is lehet tanulni olcso kifogas

En tanultam es dolgoztam szules elott 2 hettel vizsgaztam a szules kiirt napja elott ket nappal.

Gyerek bolcsibe ment 6 honaposan es en mentem vissza dolgozni es tanulni.

Lanyod egy lusta elhetetlen noszemely aki szulest hasznaja kifogasnak evekig otthon vakarni akarja...

Ps apasagot meg kell allapitani hivatalossan is

2017. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
53%

Most bevásárol, de 2 év múlva felé se néz


Amúgy ügyvéd és per, gyt és apaság megállapítása

2017. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
79%
Orvosin nem tanítják a pasiknak, hogy ha nem akarnak gyereket, akkor húzzanak gumit?
2017. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
63%

Utolso jot nevettem

Es aggodom is ezek az emberek egyszer eletekkel jatszanak majd es ovszert sem tudnak huzni huuuu

Lanyok pedig terhessen es gyerekkel febeket vakarnak otthon semmittevo lustasagok

2017. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon remelem, hogy egy jobb fantaziaval rendelkezo trollal van dolgokunk. Felemetes lenne egy ennyire sekelyes anya. Ha megse troll, akkor egyertelmu honnan oroklodott a kedves lanya esze.
2017. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
97%
A gyermek családi jogállását 3 éves koráig kell rendezni, elképzelhető, hogy kaptatok is már levelet a gyámhivataltól, csak mivel a lányod nem oda van bejenelentve ahol éltek, lehet nem vette a kutya se. A fiú szülei korrektek, ahogy a srác is, az meg világos, mint a nap, hogy a lányod arra apellált, a terhességgel fog egy pénzes pasit magának, de hoppon maradt. Szégyellhetnétek magatokat! Elárulok egy titkot. A jelenleg hatályos szabályozás szerint a munkahelyhez körzetileg tartozó bölcsöde is köteles felvenni a kicsit, pláne ha a lakhelyén nincsen intézmény. Így ha a lányod keres állást a legközelebbi városban, akkor oda is hordhatja bölcsibe a kicsit, ugyanúgy fel fogják venni. Nők ezrei csinálják így. Elhiszem, hogy nem ideális, de a sültgalambot várni hatalmas felelőtlenség, ahogy az is irreális elvárás, hogy támogassák még ennél is jobban a kicsit. Igen, van rezsi és számlák, mindezen költségeket a pici minimálisan növeli, de persze ez is az eltartásához tartozik, ha kiszámoljátok a lakbér és rezsi ráeső részét (harmadát)és azt felezitek, annyi a fiú része ebből,azt meg gyanítom már az útiköltség része a látogatásoknak is fedezi. Ha nincs pénz, nincs lakás, akkor el kell menni dolgozni a lányodnak is, mire talál valamit a gyerek egy éves is elmúlik, nem olyan korai az a bölcsi. No persze kifogásokat keresni és másra mutogatni sokkatlat egyszerűbb, de nem kell otthon babázni 3 évig és a gyerek apjától várni a tízezreket, csak mert neki büdös a munka. Igen, tudom miről beszélek, bár én tervezett házasságba, munka után szültem, mégis mentem haza ideiglenesen az anyám nyakára Budapestről vidékre, anno 2 gyerekkel, no nem is ültem otthon egy percet sem. Bölcsi, ovi én meg ingáztam minden nyomorult nap kétszer 60 km-t, hogy eltartsam őket, nem is maradtunk nála sokáig. Nehéz? Igen az, igazságtalan, még az is meglehet. De nem siránkozni kell. El kell indítani a pert, valamennyi pénzt majd megállapítanak, de avval kalkulálj, hogy azon felül nem adnak egy vasat sem és lehet annyi sem lesz, mint amennyit most ráköltenek. A szülők anyagi helyzete nem releváns, az apa bevételeit (ösztöndíj, ecetera) fogják nézni. Igen, később ezt emeltetheted, de ha nem kapja össze magát a lányod, akkor sanszosan a pár év múlva pénzéhségtől hajtott tartásdíj felemelésére indított újabb keresetetek max annyit fog eredményezni, hogy apuka addigra már biztos egzisztenciával kérheti a gyermek saját háztartásában való elhelyezését, aztán fizethetitek ti neki a gyerektartást. És maximáimálisan meg is tudnám érteni ezt a lépését. Gondolom ők sem akarják a gyerekkel együtt az ingyenélő pereputtyot is eltartani, nem hülyék. Támogatják a kicsit, a két felnőtt nő meg gondoskodjék magáról, ahogy az elvárható mindenkitől, aki már olyan felnőtteset játszik, hogy gyereket szül a semmire.
2017. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!

Én úgy jártam, ahogy a lányod, csak egy arab országban dolgoztam, és nekem eszembe sem jutott megtartani a babát, de mire visszakaptam a cégemtől az útlevelem és haza tudtam jönni, kifutottam az időből.Meg kellett tartanom a babát.Onnantól kezdve bár tartottam a kapcsolatot a lányom apjával,néha beszéltünk, eszembe sem jutott bármit is kérni tőle.Pedig én is car helyzetben voltam.4 éves volt a lányom, mikor olyan helyzetbe kerültem, hogy szükségem volt egy kis pénzre és kénytelen voltam megkérni az apját, hogy küldjön nekem pénzt. Szó nélkül küldött 100 000 Ft-ot. Aztán még két évig támogatott minket évi 100 000 Ft-tal önszántából. Aztán megházasodott és azóta még csak nem is beszéltünk,mert elfogadom, hogy új életet kezdett. Nektek inkább örülnötök kéne, hogy apasági nyilatkozat nélkül is támogatnak titeket.Ráadásul így ti jártok jobban, mert nincs kötelező láthatás és herce-hurca. Nem kéne fenyegetni az apukát, hisz a lányod egyedül döntött arról, hogy megtartja a babát.Vállalta az ezzel járó áldozatokat.

2017. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem beszélgettél el a lányoddal, hogy mire akarja megtartani a babát???A semmire?Látható volt, hogy a gyerek Apja nem tesz semmit a közös életért.Mégis mi a fenét gondolt ezek után?Inkább a tanulásra lett volna esze, mint a felelőtlen szexre!Remélem látod a nevelésed eredményét....egy felelőtlen lányt neveltél fel.Gratulálok.Az apa Szülei is büszkék lehetnek magukra....

Harcoljátok ki azt a tizen pár ezer forintot, de nem lesztek előrébb, csak ha lusta lányod felemeli a seggét és elmegy dolgozni!Nem mástól kell várni, hogy eltrtsa!Senki nem fogott fegyvert a fejéhez, hogy tartsa meg ilyen előzmények után a babát.Megtartotta, akkor oldja meg a felnevelését.Nem kifogásokat kell keresni, hanem dolgozni!

2017. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges pert indítani. Önszántukból többet adnak mint amit a bíróág ítélne.

Akkor lesz értelme gyerektartási pert indítani amikor a fiúnak lesz állása, így fizetése is.

Így, hogy nincs apasági nyilatkozat legalább nem kell attól félni, hogy ,,igényt tart" a gyerekre. Ha apukának lesz állása és fizetése, mehettek a gyerektartásért pereskedni. Akkor már nem kell félni attól, hogy el akarják perelni tőletek a gyereket, mivel az a fiú sem úgy akarja majd kezdeni a felnőtt életét, hogy van egy kisgyerek akiről gondoskodni kell. Az életbe nem találna magának feleséget.

A lányod nyert egy gyereket, cserébe lemond a szabadságról egy ideig. A fiú nyert szabadságot, cserébe lemondott a gyerekéről.

2017. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
13%

"az a fiú sem úgy akarja majd kezdeni a felnőtt életét, hogy van egy kisgyerek akiről gondoskodni kell. Az életbe nem találna magának feleséget."


Hát ezt ne vedd olyan biztosra, sok nőnek szimpatikusabb egy olyan férfi, aki vállalja a gyerekét, mint egy olyan, aki fütyül rá, különösen ha komoly kapcsolatról van szó.

2017. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!