Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az olyan "emberek", akik képtelenek normálisan nevelni a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Pl. engem sokszor vertek és terrorizáltak. Felnőttkoromra különféle pszichés problémáim lettek emiatt. De sok a hasonló példa. Arra lennék kíváncsi hogy az olyan emberek (vagy az ilyet még embernek sem lehet hívni) miért csinálnak gyereket, akik képtelenek rendesen gyereket nevelni. A gyereküket folyamatosan ütik, verik, kínozzák, terrorizálják stb. a gyerek pedig emiatt felnőttkorára maradandó lelki károsodást szerez?
2017. jan. 14. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen embereknek nem erősségük a megfontoltság. Ugyebár a normális ember megfontolja a gyerek kérdést.


Még ezek az emberek úgy vannak vele hogy ha a társadalom azt mondja hogy legyen gyerekünk akkor miért ne. Esetleg a pénz kell az államtól vagy nem tudnak védekezni.

2017. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Az "olyan " emberek úgy gondolják, ők normálisan nevelik a gyerekeiket. Nekik az a normális.
2017. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy ok is igy voltak nevelve, szoval ez nekik normalisnak tunik. Ha alkoholistak, drogossak, akkor meg tobb valoszinuseg a veresre. Ha egymast kozott is verekednek, akkor a gyerek is kap. stb.
2017. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Mondsza! Miért nem a szüleidet kérdezed/kérdezted (ha pont ez a gondod, hogy emiatt lettél lelki károsodott)?
2017. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

# 4

Primitív, buta, ösztönlényszerű "emberekkel" nincs mit megbeszélni.

Amúgy látom hogy neked viszont annyi közöd van a témához, mint kálomista embernek a Szűz Máriához. Nálatok biztosan mindig minden rendbe ment otthon. Ezért nem lehet elképzelésed arról sem hogy milyen az, amikor az embert alkoholista szülők "nevelik fel".

2017. jan. 14. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Mert az intelligenciafüggő, hogy hogyan nyilvánul meg a szeretet.


Az, aki lekevert 2 nyaklevest és szijjal verte a gyerekét is szereti a gyereket, ha más tenné ezt vele, azt is simán kicsinálná. Azt hiszik, hogy jót tesznek a viselkedésükkel.

2017. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

# 6

Mondjuk engem vertek szíjjal. Emlékszem hogy egyszer 5 éves koromban ágybavizelés miatt úgy megvertek a nadrágszíjjal hogy napokig alig bírtam leülni. Egyszer meg arra volt példa hogy az rossz iskolai jegyek miatt kék-zöldre verték az arcomat, az orromat pedig kishijján betörték (apám legalábbis szerette ütni a fejemet). De ezek csak kisebb példák, voltak ennél rosszabbak is. Én nem hiszem hogy a szüleim azért vertek engem sokszor hülyére, mert annyira "szerettek" volna engem. Ők így vezették le a feszültséget.

Én úgy vagyok vele, hogy az ilyen embereket kényszermunkatáborokba kéne integrálni, ott ütni, verni, kínozni őket amíg bele nem döglenek! Akár csak Észak-Koreában. Aki így bánik saját a gyerekével, az alantasabb a gusztustalan csúszómászó féregnél is.

2017. jan. 14. 13:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind a régi idők hibája, akkor a szüleidet is így nevelték, előtte a nagyszüleidet is, azért lettek ilyenek. Legalábbis nagy részük Mai napig fellelhető túlzottan is. Márpedig elég jól látni, hogy pont ez a fajta nevelés szüli a sok félresikerült felnőttet, mert minden ilyen amit kapnak az élet kezdetén, kamatostul adják vissza később mindenkire vetítve. A másik végletes rossz mikor semmit nem csinálnak, akkor meg úgy nő fel a gyerek ahogy épp az adott időszak neveli a maga rosszaságai és jóságaival együttvéve.


Menj el pszichológushoz sokat tud segíteni, én mondjuk nem mentem el, de nekem volt elég lelki erőm feldolgozni nélküle is, van akinek nincs.

2017. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az ilyen szülök maguk is bántalmazó környezetben nötek fel ez nekik a természetes
2017. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert amikor gyereket vállalnak még nem tudják milyen szülők lesznek. Ezt is tanìtani kéne.

Nem hiszem, hogy felmerült bennük pl az a kérdés, hogy "vajon fogom verni a gyerekem?" Azért lett gyerekük mert ez az élet rendje. Hogy miért lettek sz@r szülők? Az alkohol miatt. Miért isznak? Sok oka lehet...

Te ha tudsz, ne légy ilyen szülő. Ha nem ódzkodsz tőle, kérj külső segìtséget a gyerekkorod feldolgozásához. Nem a gyakori kérdések fog neked segìteni...

2017. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!